Публічна бібліотека імені Лесі Українки

Бібліотека працює:
з 10:00 до 19:00

Субота, неділя:
з 10:00 до 18:00

Вихідний день - п'ятниця
Останній день місяця 
санітарний
Тел.: (38-044)486-01-46

RizVN Login
Створіть акаунт!Користуйтеся!
Ukrainian English

... Маючи справу з найціннішим і найблагороднішим - людиною та інформацією, бібліотека впливає на процес долучення наших громадян до цінностей вітчизняної та світової науки і культури, на формування духовності та гармонійний розвиток особистості.

ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА

ІМЕНІ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ДЛЯ ДІТЕЙ


03055, Київ, проспект Перемоги, 25
Тел.: директора - (044) 236-59-39,
тел. /факс - (044) 236-21-01,
відділ обслуговування, МБА - (044) 236-21-19

e-mail – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

сайт: http://shevkyivlib.org.ua

Директор - Копанєва Вікторія Олександрівна

Площа приміщення бібліотеки - 979 м2, книжковий фонд - 90,0 тис. примірників, понад 400 назв періодичних видань. Щорічно обслуговує 15,0 тис. користувачів; кількість відвідувань за рік 138,0 тис.; кількість книговидач - 319,0 тис. примірників.
Структура:
- абонементи і читальні зали: для дошкільників, читачів-учнів 1-4 класів, учнів 5-9 класів;
- інформаційно-бібліографічний відділ, ВСО та МБА;
- відділ мистецтв;
- відділ для керівників дитячого читання;
- відділ нестаціонарних форм обслуговування.

Бібліотека створена у 1918 році за клопотанням відомих діячів культури П.Г.Тичини, В.К.Магеровського і на той час була другою бібліотекою для дітей в Україні. Певний час тут працював бібліотекарем сам Павло Григорович Тичина. У квітні 1920 року за його пропозицією бібліотеці присвоєно ім'я Тараса Григоровича Шевченка.

З перших років свого існування бібліотека стала провідником слова та ідей великого сина землі української Т.Г.Шевченка.

З 1978 року в бібліотеці створено централізований відділ комплектування, обліку та організації бібліотечних фондів 46 бібліотек для дітей міста Києва. Це дало можливість забезпечити раціональне використання коштів на комплектування, позбутися дублювання фондів при розподілі літератури, а також створити зведений довідковий апарат на весь єдиний фонд дитячих бібліотек міста. Сьогодні до послуг бібліотекарів і читачів-дітей - електронний каталог нових надходжень, бази даних "Шевченкіана", "Ретроспекція", "Британіка" та ін.

У відділах обслуговування читачів та у відділі комплектування діють локальні мережі, створено 10 автоматизованих робочих місць. Це значно прискорює обслуговування читачів, виконання операцій з комплектування, обліку та бібліотечного опрацювання літератури.

Колектив бібліотеки проводить роботу по створенню електронної бази даних на свої інформаційні ресурси. Електронний каталог включає 35 тис. документів.

У 2003 році відкрито Інтернет-центр для користувачів бібліотеки.

Центральна бібліотека імені Т.Г.Шевченка для дітей - Головна бібліотека для дітей столиці України. Її статус визначено Урядом України як науково-дослідного, інформаційного та консультативного центру з питань культурного розвитку дітей міста Києва.

Це покладає на неї відповідні обов'язки відносно дитячих та шкільних бібліотек, користувачів регіону. Бібліотека відіграє провідну роль у патріотичному вихованні маленьких громадян столиці.

Сьогодні бібліотека є центром формування й задоволення інформаційних потреб читачів, організації змістовного дозвілля.

Традиційний "Шевченківський березень" збирає в стінах бібліотеки сотні шанувальників творчості поета. Тісні зв'язки з фондом Т.Г.Шевченка, Стрітівською вищою педагогічною школою кобзарського мистецтва допомагають щорічно влаштовувати великі свята кобзарської пісні "Слово й пісня Кобзаря", конкурси на краще читання поезії Т.Г.Шевченка "Щоб наше слово не вмирало", "У вінок Кобзареві" та інші.

Готуючись до відзначення 200-річного ювілею від дня народження Т.Г.Шевченка, бібліотека видала рекомендаційний покажчик, що містить книги про життя і творчість поета, провела соціологічне дослідження "Кобзар у Вашому домі" серед дітей міста.

При бібліотеці спільно з Всеукраїнською спілкою краєзнавців, Інститутом історії НАН України, ліцеєм №142 діє клуб "Досвіт". У відділі мистецтв працює ляльковий театр "Кобзарик", для наймолодших читачів діє "Школа ввічливих дітей Барвінка та Ромашки". А дітей 8-10 років та батьків постійно збирає "Родинна світлиця", де проходить спілкування з педагогами, психологами, лікарями, організовуються родинні свята.

 
Банер