Правила користування Інтернет-центром

 1. Загальні положення

Ці правила розроблено відповідно до Законів України  «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (1995 р.) із змінами, «Про інформацію» (1992 р.) із змінами та доповненнями,  «Про телекомунікації» (2004 р.) із змінами та доповненнями, «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 рр.» (2007 р.) із змінами та доповненнями, «Про авторське право і суміжні права» (1993р.) із змінами та доповненнями,  «Про захист персональних  даних» (2010 р.) із змінами, «Маніфесту ІФЛА про Інтернет», прийнятого Сесією Ради Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА) 23 серпня 2002 р. та «Правил користування Публічною бібліотекою імені Лесі України для дорослих м. Києва».

 1. Умови надання доступу до Інтернету

2.1. Доступ до відкритих інформаційних ресурсів Інтернету, у тому числі до електронного каталогу та інших ресурсів веб-сайту Бібліотеки надається користувачам з науковою, освітньою, просвітницькою метою незалежно від їх віку, статі, національності, релігійної та політичної приналежності тощо.

2.2. Доступ до ресурсів Інтернету надається відвідувачам за умови:

- їх реєстрації як користувачів бібліотеки;

- ознайомлення з «Правилами користування Інтернет-центром у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки для дорослих м. Києва» (далі Правила) та отримання згоди користувачів на їх дотримання;

- попереднього запису на годинний сеанс роботи у мережі Інтернет або при наявності вільного робочого місця;

- володіння основними навичками роботи на персональному комп’ютері (ПК), включаючи правила роботи в середовищі Windows або Linux та самостійної роботи в мережі Інтернет.

2.3. Обслуговування в Інтернет-центрі бібліотеки (вул. Тургенєвська, 83-85) здійснюється відповідно з  режимом роботи: понеділок - четвер з 10.00 до 18.45, п’ятниця - субота з 10.00 до 17.45, неділя (у читальній залі бібліотеки) з 10.00 до 17.45. У святкові, передсвяткові дні, в літній період, під час проведення навчальних курсів та тренінгів режим роботи Інтернет-центру може змінюватись. Про зміни в режимі роботи користувачі повідомляються заздалегідь. При потребі провітрювання приміщення Інтернет-центру здійснюється   з 12.00 до 12.15, з 14.15 до 14.30, з 16.30 до 16.45.

Обслуговування в інших відділах бібліотеки, що надають послугу доступу до мережі Інтернет, здійснюється відповідно режиму роботи відділів:

- у читальній залі (вул. Тургенєвська 83-85)  понеділок – четвер з 10.00 до 18.45, субота, неділя з 11.00 до 17.45. П’ятниця – вихідний;

- у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії                                           (вул. Ю. Коцюбинського, 16) понеділок – п’ятниця з 9.00 до 17.45. Субота, неділя – вихідні;

- у відділі літератури з питань мистецтв (вул. Велика Житомирська, 4) понеділок – четвер: з 10.00 до 18.45, неділя: з 11.00 до 17.45. П’ятниця, субота – вихідні.

- у відділі літератури іноземними мовами (бул. Давидова, 2/7) понеділок – четвер: з 10.00 до 18.45, субота – неділя: з 11.00 до 17.45. П’ятниця – вихідний.

2.4. Перед початком роботи на ПК Інтернет-центру користувач повинен зареєструвати свій візит в облікових формах, прийнятих у бібліотеці та зайняти робоче місце, визначене йому за попереднім записом. Без попереднього запису – зайняти вільне місце, виділене йому бібліотекарем-консультантом.

Впродовж одного дня користувач має право на одну безоплатну сесію доступу до мережі Інтернет, тривалість якої становить одну годину.

Примітка: При наявності вільних місць може бути надано додатковий час (платна послуга). У випадку переривання роботи Інтернет-центру з будь-якої причини, що виникла не з вини користувача, час роботи в мережі Інтернет подовжується.

 1. Права користувачів

Користувачі мають право на:

3.1. Попередній запис на сесію роботи в Інтернет-центрі у зручний день та час особисто або по телефону:

486-03-13 – Інтернет-центр, читальна зала (вул. Тургенєвська 83/85);

486-00-77 – відділ краєзнавчої літератури та бібліографії (вул. Ю.Коцюбинського,16);

278-70-03 – відділ літератури з питань мистецтв (вул. Велика Житомирська,4);

295-16-09 – відділ літератури іноземними мовами (бул. Давидова, 2/7).

Примітка: За неявки користувача у визначений час через 10 хвилин його замовлення на сеанс роботи в Інтернет-центрі скасовується.

3.2. Безоплатний доступ до мережі Інтернет протягом однієї години. Після закінчення відведеного часу користувач може продовжити роботу платно за умови відсутності інших користувачів (черги) та дозволу бібліотекаря-консультанта і до першої вимоги бібліотекаря-консультанта про звільнення ПК.

3.3. Використання для роботи в Інтернеті програмного забезпечення, інстальованого бібліотекою.

3.4. Використання власної електронної пошти та акаунтів для роботи в програмах, що встановлені бібліотекою.

3.5. Отримання індивідуальної консультації з питань роботи у мережі Інтернет від бібліотекаря-консультанта та допомоги при пошуку інформації.

Примітка: Бібліотекарі-консультанти не зобов'язані навчати користувача роботі на ПК (робота з мишкою, запуск програми тощо) за його сьогохвилинною вимогою та здійснювати пошук інформації замість користувача. Для отримання необхідних знань та навичок пропонуються навчальні курси та тренінги з пошуку інформації в мережі Інтернет.

3.6. Копіювання інформації на власний електронний носій (флеш-накопичувач або диск).

Примітка: Копіювання інформації на електронний носій користувача  можливе з дозволу бібліотекаря - консультанта, який попередньо здійснює перевірку флеш-накопичувача, диску на наявність вірусних файлів або здійснює форматування.

3.7. Навчання на курсах та тренінгах по роботі в мережі Інтернет. Участь у презентаціях, групових консультаціях.

3.8. Користування вебліографічними посібниками та іншими інформаційними матеріалами, підготовленими Інтернет-центром та іншими відділами бібліотеки.

3.9. Користування в Інтернет-центрі та в інших відділах бібліотеки власними зошитами, книгами, електронними носіями інформації, ноутбуками.

3.10. Надання пропозицій щодо покращання роботи Інтернет-центру бібліотеки.

3.11. Надання Інтернет-центру спонсорської допомоги.

 1. Обов'язки користувачів

4.1. Користувачі повинні знати «Правила користування Інтернет-центром Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих             м. Києва» та дотримуватися їх.

4.2. Замовляти щоденну годину роботи в Інтернет-центрі попередньо по телефону (див. п. 3.1.). При наявності вільних місць – займати місце для роботи, визначене бібліотекарем-консультантом.

4.3. Перед початком роботи в Інтернет-центрі здавати в гардероб верхній одяг, головні убори та речі (сумки, пакети, за винятком особистих цінних речей), розмір яких перевищує 20х20 см.

Примітка: Особи з явними проблемами недотримання особистої гігієни, що призводить до дискомфорту перебування в Інтернет-центрі інших користувачів, не обслуговуються.

4.4. Не включати звукові сигнали на власних електронних пристроях: ноутбуках, мобільних телефонах. Розмовляти по мобільному телефону у приміщенні бібліотеки не дозволяється.

4.5. Для копіювання інформації попередньо отримувати дозвіл у бібліотекаря-консультанта.

4.6. Користувачі повинні:

- поважати право інших користувачів бібліотеки на обслуговування, дотримуватися етики та моральних норм поведінки;

- дбайливо ставитись до комп'ютерного обладнання, меблів та іншого бібліотечного майна. Користувач, який завдав бібліотеці матеріальної шкоди, відшкодовує вартість зіпсованого майна у розмірі, необхідному для його відновлення або заміни;

- дотримуватись розпорядку роботи Інтернет-центру. Здійснювати запис інформації на носій за 15 хвилин до закінчення  роботи Інтернет-центру;

- повідомляти про будь-який збій у роботі комп’ютерної техніки та Інтернет-зв’язку бібліотекаря-консультанта.

4.7. Користувачам не дозволяється:

- використовувати комп'ютерне обладнання Інтернет-центру за не прямим призначенням;

- переміщувати системні блоки та монітори комп'ютерів, перекручувати мережні шнури;

- встановлювати будь-яке програмне забезпечення (в т.ч. запускати його з електронних носіїв: дискет, CD та DVD дисків, флеш-носіїв, переносних жорстких дисків і т. ін.), вносити зміни у комп'ютерне обладнання чи програмне забезпечення, змінювати існуючу конфігурацію операційної системи, змінювати налаштування робочого столу, самостійно вмикати, вимикати або перезавантажувати комп'ютер;

- псувати чи модифікувати налаштоване комп'ютерне обладнання або програмне забезпечення;

- підключати інше периферійне обладнання до комп'ютерів та чинити дії, що можуть завдати шкоди бібліотечній техніці;

- перевищувати час роботи в мережі Інтернет, обумовлений Правилами;

- використовувати комп’ютерну техніку бібліотеки та доступ до мережі Інтернет для здійснення:

 • комерційної діяльності (купівлі-продажу, розміщення реклами та активізації рекламних банерів);
 • політичної та релігійної пропаганди;
 • несанкціонованого доступу до платних ресурсів Інтернет та незаконної діяльності, що заборонена чинним законодавством України (перегляду та скачування порнографічної продукції; перегляду та розповсюдження матеріалів, що пропагують насильство, расову або релігійну нетерпимість тощо);
 • розповсюдження комп'ютерних вірусів;
 • несанкціонованого проникнення в інші комп'ютерні мережі;
 • порушувати закони копірайту (копіювати та розповсюджувати інформацію, захищену законодавством України про авторське право і суміжні права, а також міжнародним законодавством про авторське право в Інтернеті);

примітка: відповідальність за порушення вимог чинного законодавства України про авторське право і суміжні права несе користувач;

 • користуватись ресурсами, що перенавантажують Інтернет-канал: переглядати відеофільми on-line тривалістю понад 15 хвилин, користуватися Інтернет-іграми, відвідувати ігрові  та букмекерські сайти, скачувати будь-яке програмне забезпечення або файли;
 • відкривати більше 3-х вкладок, що перевантажує оперативну пам’ять комп’ютера та гальмує роботу  браузера;

примітка: у разі значного перенавантаження каналу сеанс користувача, що був причиною перенавантаження, буде припинено;

 • заходити до Інтернет-центру в нетверезому стані та неохайному вигляді;
 • вживати в Інтернет-центрі їжу чи напої, курити, смітити, знімати взуття;
 • вести відео чи аудіозапис без дозволу адміністрації бібліотеки;
 • копіювати аудіо або відеофайли без дозволу бібліотекаря-консультанта.
 1. Права та обов'язки бібліотекарів-консультантів

5.1. Бібліотекар-консультант зобов'язаний попередити користувача за 15 хвилин до закінчення роботи бібліотеки про необхідність зберегти інформацію та звільнити робоче місце. При відсутності реагування користувача на вимогу бібліотекаря-консультанта, останній має право вимкнути ПК.

5.2. Бібліотекар-консультант Інтернет-центру зобов'язаний перевіряти електронні носії користувача на віруси та наявність іншого програмного забезпечення, що може пошкодити ПК.

5.3. Бібліотекар-консультант не зобов'язаний заповнювати анкети, візи та інші документи для користувачів, набирати тексти, здійснювати пошук в Інтернеті замість користувача, а також редагувати інформацію, знайдену та скопійовану користувачем.

5.4. Бібліотекарям-консультантам ЗАБОРОНЕНО самостійно вносити зміни в програмне забезпечення та апаратну частину ПК.

5.5. В окремих випадках співробітники бібліотеки мають право інспектувати звернення користувачів до Інтернет-ресурсів.

5.6. Бібліотекарі-консультанти несуть відповідальність за збереження інформації про персональні дані користувачів Інтернет-центру відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

 1. Інтернет – центр не несе відповідальність за:

6.1. Зміст, новизну або точність інформації, розміщеної в мережі Інтернет.

6.2. Особисту переписку і незакриття власних сторінок користувачів у соціальних мережах.

6.3. Несанкціонований доступ користувачів до платних ресурсів Інтернет.

6.4. Будь-які збої технічного характеру, що не залежать від працівників Інтернет – центру.

6.5. Звернення користувачів до ресурсів Інтернету з метою здійснення діяльності, забороненої чинним законодавством України.

 1. Прикінцеві положення

7.1. Бібліотека не приймає жодних претензій щодо негативного впливу ПК та іншого комп'ютерного обладнання на стан здоров'я користувачів.

7.2. Доступ до ресурсів Інтернету в бібліотеці є привілеєм користувача, а не його правом.

7.3. Порушення будь-якого пункту «Правил користування Інтернет-центром  Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих м. Києва», зафіксоване працівниками бібліотеки, є достатньою підставою для припинення сеансу роботи користувача або позбавлення його права доступу до мережі Інтернет.

 

 

Правила користування Інтернет-центром

Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих м. Києва

затверджені  наказом №  43  від  16 квітня  2013 р.