Виставка живопису "Мій новий подих" Олени Ісаченко

У відділі мистецтв 17 липня 2015 р. відбулося відкриття виставки живопису Олени Ісаченко. За фахом біолог, Олена зробила перші, але надзвичайно цікаві і впевнені кроки у мистецтві живопису.

Як науковець, Олена досліджує рослинний світ. Тому виставку живопису природньо доповнили рослини і квіти, надані Національним ботанічним садом НАН України. Своїми враженнями від виставки поділилися Президент українського гуманітарного фонду К. Ляшев, мистецтвознавець Н. Бондаренко, архітектор О. Мотузко, художник М. Нечвогляд, а також друзі і співробітники Олени.

Виставка "Мій новий подих" побудована як подорож, де пейзаж, натюрморт, автопортрет є важливими як сходинки, по яких іде автор у пошуках радощів буття. Середземномор,я, Рим, Венеція, пейзажі рідної Ялти...

Експозиція виставки - ніби складний діалог із трьома складовими: точка зору автора, погляд-присутність рослини як живої субстанції и сам об,єкт  - картина. До самого сприйняття глядачем живописного простору виставки така "драматургія" експонування має безпосереднє відношення, оскільки відображає причинно-наслідковий зв,язок, який стимулював Олену Ісаченко взятися за пензлик, щоб зобразити світ, який вона бачить як художник.

Світ її картин пов,язаний зі світом рослин: квітів, дерев, трав. Художниця постійно проводить думку про те, що єдина система взаємозв,язку людини і рослини - це невід,ємний аспект нашого життя, частина гармонійного співіснування людини у Всесвіті, так само як і єдина система взаємозв,язку художника і світу людей. І якщо у світі людей буде відсутнім художник, то, можливо, буде перерваним зв,язок людини із Всесвітом, адже по цій тонкій золотій нитці, що зв,язує нас із духовним світом, приходить до нас через творчість і любов, і віра, і надія.