Горовий Анатолій

Анатолій Васильович Горовий — український історик, прозаїк і поет, художник, педагог. Народився 1 травня 1951 в селі Йосипівка на той час Узинського, а нині Білоцерківського району Київської області. Закінчив Городищенську середню школу № І ім. Т. Г. Шевченка, в 1969–1974 рр. навчався на історичному факультеті Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, отримав диплом історика, викладача історії та суспільствознавства.

Працював вчителем у школах, профтехучилищах, вихователем, референтом з методичної роботи Всеросійського товариства «Знання», в міському клубі туристів — інструктором зі спелеотуризму.

В 1990-ті роки був одним із тих, хто започаткував Києво-Печерський гуманітарний колегіум, і став його першим ректором. Створив творче об'єднання «Отава» на початку XXI ст.

Нині А. Горовий — старший науковий співробітник Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Творчість:
Автор двох прозових книг: «Доки шабля в руці» — химерна повість для дітей та дорослих, «Аліпій — перший руський іконописець» — повість про події XII ст. У 2009 р. вийшла збірка поезій «Там, за обрієм, коротка мить».

В 2008 році відбулися перші персональні виставки живописних робіт А. Горового. Пише в стилі експресіонізму.

А. Горовий — один із творців принципів сучасної музейної педагогіки. Автор ідеї сприйняття молодим поколінням музейних парадигм через власні творчі зусилля.

У 2009 році за сценарієм А. Горового «Стріла заздрощів» був знятий експериментальний художньо-документальний фільм про лікаря-ченця Агапіта. В цьому фільмі А. Горовий зіграв головну роль.

Починаючи з 2009 року за сценарієм Анатолія Горового та режисера Богдана Браги на телеканалі «ГЛАС» вийшли документальні фільми:

«Агапіт. Стріла заздрощів – поєдинок»;
«Князь – інок. Микола Святоша»;
«Канівський хорал Любов Міненко»;
«Що може художник Валерій Франчук?»;
«Сергей Урусевский»;
«Художник і час. Іван-Валентин Задорожний».
У 2014 році вийшла друком книжка Анатолія Горового «Забутий митрополит Сильвестр Косов».

Один із заходів з участю Горового Анатолія відбувся у бібліотеці 23 листопада 2018 року.