Береза Ірина

Ірина Береза народилася в Севастополі 19 березня 1972 року в сім'ї військового хірурга. Часто переїжджала з сім'єю: Севастополь, Феодосія, Петропавловськ-Камчатський, Вінниця та знову Севастополь.

Закінчила школу № 4 м. Севастополя, Сімферопольський державний університет, інтернатуру Вінницького медичного університету і з 1997 року працює лікарем клінічної лабораторної діагностики. До початку 2014 року вже 15 років працювала в Російському госпіталі Чорноморського Флоту, а також у лікувально-діагностичному центрі «Медікал».

Публікувати вірші на інтернет-ресурсах почала з 2012 року (Стихи.ру і Проза.ру, портал громадянської журналістики ХайВей,), в 2013 році стала членом «Севастопольської літературно-творчої майстерні». Як поетеса дебютувала на фестивалі «Російські зустрічі в Арт-бухті» у вересні 2013 року. В кінці 2013 року вийшла перша збірка віршів «Шкода, тепер не читають віршів». Друкувалася в періодичних виданнях «Слава Севастополя», альманасі «Поет року 2013» (на Стихи.ру).

У зв'язку з подіями Майдану і подальшою тимчасовою окупацією Криму РФ змушена була залишити Севастополь, так як була звільнена за політичні погляди і проукраїнську патріотичну позицію з Чорноморського госпіталю РФ. Не бажаючи приймати російське громадянство і перебувати на території, підконтрольній РФ, нині проживає з сім'єю в місті Вінниця. На новому місці проживання працює у Вінницькому клінічному обласному онкодиспансері та в алерго-імунологічному центрі клініки проф. Пухлика Б.М. Продовжує писати. Публікується на інтернет-ресурсах і персональній сторінці Facebook. В друку публікувалася у «Вінницькому краї», РІА, «20 хвилин», «33 КАНАЛ». Тісно співпрацює з «Вінницьким будинком поета», волонтерським проектом «Повернись живим», брала участь у всеукраїнських фестивалях: «Підкова Пегаса» — 3-я премія, 1 місце на фестивалі одного вірша «Малахітовий носоріг», 2 місце фестивалю «Ан-т-р -акт » м. Херсон, учасниця мукачівського фестивалю «Цвітіння сакур», київської «Інтереальності».

Один із заходів з участю Ірини Берези відбувся у бібліотеці 25 березня 2018 року.