Цвід Антоніна

Антоніна Петрівна Цвід – українська письменниця. Член Національної спілки письменників України з 27 травня 2002 року. Народилася 1 квітня 1956 року в селі Малий Самбір, Конотопського району, на Сумщині.

Закінчила Конотопський будівельний технікум (1976), Київський національний університет імені Тараса Шевченка, факультет журналістики (1984), Вищі літературні курси при Літературному інституті імені М. Горького в Москві (1991). Працювала редактором видавництв, журналів та газет Києва.

Автор понад десятка книг поезій. Окремі твори перекладені англійською, болгарською, німецькою, польською, румунською, російською мовами.

Спільно з композиторами створила ряд пісень.

ЇЇ вибрані твори увійшли до багатьох зарубіжних антологій, зокрема «Перли лірики європейської» (Варшава).

Антонія Цвід знана як засновник сучасної філософсько-еротичної лірики. Громадянська лірика поетеси – високо патріотична, філософськи осмислена.

Роман-трилогія «Возлюбленик муз і грацій», експериментальний перформанс – новий етап в творчості письменниці. Його складають романи: "Возлюбленик муз і грацій"; "І темнії ночі... І ласки дівочі" та "Як русалки місяць ловлять".

Учасниця багатьох зарубіжних літературних симпозіумів у Європі, організатор «Днів української поезії в Берліні». Її імпрези відбувалися в Києві, Варшаві, Берліні, Тбілісі, Москві, Мінську, Франкфурті-на-Майні, Владивостоці, на Камчатці.

Про письменницю створено телефільми, зокрема: «Так і живемо», «Антоніна Цвід і її «Обертальний хрест». Гереоїня багатьох телепрограм.

Один із заходів з участю Антоніни Цвід відбувся у бібліотеці 7 червня 2017 року.