Лютий, 2018

Ялом И. Палач любви и другие психотерапевтические истории / Ирвин Ялом ; [пер. с англ. А. Фенько]. – Москва : Издательство «Э» , [2017]. – 474 с.

Кат любові – одне з ключових творів відомого американського психотерапевта-екзистенціаліста. У книзі Ялом як і завжди ділиться своїм досвідом з читачем за допомогою захоплюючих історій. Проблеми з якими стикаються пацієнти Ялома, актуальні абсолютно для всіх: біль, втрати, неминучість старіння і смерті, гіркоту відкинутої любові, страх свободи. Читача чекає колосальне загострення пристрастей, дуже відверті авторські визнання.

 

Митчелл Д. Тысяча осеней Якоба де Зута : [роман] / Д. Митчелл ; [пер. с англ. М. Лахути]. – Москва : Иностранка, [2017]. – 638 с.

Кінець ХVIII століття. Молодий голландець Якоб де Зут припливає в Дедзіма – голландську колонію в Японії. Йому необхідно заробити гроші – батько його коханої, Анни, не дає згоди на шлюб дочки з бідняком.
Якоб впевнений, що скоро повернеться на батьківщину, стане чоловіком Анни і роки, проведені в Японії, буде згадувати як невелику пригоду. Але доля розпорядилася інакше – йому належить провести на чужині майже все життя, багато випробувати, зустріти і втратити любов.
Мітчелл вміло сплітає воєдино безліч доль, наповнюючи створений ним світ загадковими символами і колоритними деталями, запрошуючи читача разом з героєм пережити всі випробування, що випали на його долю.

 

Онфре М. Сила життя. Гедоністичний маніфест / Мішель Онфре ; пер. з фр. Андрія Рєпа. – Київ : Ніка-Центр, 2016. – 192 с. : портр.

Відомий французький філософ Мішель Онфре вирішив зібрати найголовніші свої ідеї в одній книзі. У цьому «Гедоністичному маніфесті» філософ ділиться своїми світоглядними, політичними, екзистенційними переконаннями. Як мислити як художник? Чи можливо обґрунтувати етику на теренах естетики? Яке місце відведене Діонісові в цивілізації, підкореній пануванню Аполлона? Яка природа зв’язків між гедонізмом та анархізмом? Як застосовувати філософські ідеї на практиці? Які стосунки між біографією мислителя та його текстами? Ці та інші запитання розглядаються в книзі

 

 

Січень, 2018

Кох Р. Принцип 80/20 : [Секрет досягнення більшого за менших витрат] / Річард Кох ; [пер. З англ.. Н. Лавської]. – [Київ] : [Видавнича група КМ-БУКС], [2017]. – 336 с. : іл.

Майже за двадцять років, що минули з часу першої  її публікації, книга «Принцип 80/20» стала класикою бізнес-літератури та світовим бестселером. Парадоксальним, але усталеним є той факт, що 80% досягненого нами результату приносять лише 20% докладених зусиль. Це одне із тих положень, що пройшли випробування часом і які завжди враховують і якими керуються по-справжньому успішні люди й організації.

 

 

Лубянська С. П.  Методика викладання фахових дисциплін з перукарського мистецтва : навчально-методичний посібник / Світлана Лубянська, Ірина Борщ, Аліса Філімонова. – Київ : Кондор, 2016. -220 с.

Навчально-методичний посібник призначено для забезпечення навчального процесу з дисципліни «Методика викладання» у вищих навчальних закладах мистецького профілю, що готують фахівців за спеціальністю «Перукарське мистецтво та декоративна косметика», а також за напрямом підготовки «Дизайн» спеціалізації «Дизайн зачіски та макіяжу». Зміст посібника спрямований на формування у студентів системи знань, навичок та умінь, необхідних для викладання фахових дисциплін з перукарського мистецтва.

 

Ризов І. Р. Я завжди знаю що сказати : книга-тренінг із успішних перемовин / Ігор Ризов ; пер. з рос. О. Калюжна. – Київ : Форс Україна, 2007. – 376 с. : іл.

На перший погляд може видатися, що книга «Я завжди знаю що сказати» –це синопсис шаблонів і мовних кліше з ділового спілкування чи ведення перемовин. Та насправді це інтерактивне тренінг-видання, підкріплене не лише теорією успішності комунікації, а й купою практичних завдань, по виконанні яких ви матимете змогу отримати коментарі І. Ризова щодо своїх результатів. З цієї книги ви дізнаєтеся, як вести перемовини, утримувати увагу співрозмовника й досягати результатів, які необхідні саме вам.


Листопад, 2017

Резерфорд Э. Лондон роман / пер. с англ. А. Смирнова. – СПб. : Азбука, Азбука-Аттикус, [2015]. – 992 с.

Лондініум. Лондон. Серце Британської імперії. Місто прекрасних архітектурних пам'ятників. Місто великих вчених, письменників і художників. Місто, яке вижило, незважаючи на страшну епідемію чуми і жахливої пожежі, які практично знищили середньовічний Лондон. Це захоплююча розповідь про людей, що жили в місті від часів стародавніх кельтських племен до наших днів. Захоплююча історія багатьох поколінь сімей, чиї долі переплелися в цьому місті легіонерів Юлія Цезаря, що вторглися на острів два тисячоліття тому, лицарів-хрестоносців, які вирушали відвойовувати Святу землю, свідків бурхливої сімейного життя Генріха VIII, учасників споруди театру "Глобус", де грали п'єси Шекспіра, свідків індустріальної революції нашого часу.

 

Хомчук О. Аляска після Росії / Оксана Хомчук, Тарас Хомчук. – Чикаго ; Київ : [КВІЦ], [2016]. – 895 с. : іл.., портр.

У книзі, розрахованій на істориків-фахівців та широке коло читачів, подано детальну реконструкцію історичних подій, побуту і стану населення  на Алясці в перші кілька років після її продажу Сполученим Штатам, в загальноісторичному контексті розвитку православної церкви в Америці до і після 1867 року.

 

 


Іваднєв В. І. Судноплавство русів : з найдавніших часів до Х ст.. : науково-популярне видання, дослідження з історії культури судноплавства давнього  населення України / В.І. Іваднєв, В.В. Іваднєв. – Київ : Просвіта, 2017. – 244 с. : ил.

Книга видана з метою привернення уваги наукової громадськості до маловивчених або зовсім невідомих питань щодо культури судноплавства наших предків. Вона розрахована як на спеціалістів-істориків, археологів, філософів, культурологів, так і на широке коло читачів, які цікавляться історією українського народу.

 

Жовтень, 2017

Зінченко А. Храми Якима Погрібняка / А. Зінченко. – Київ : [б.в.], 2016. – 183 с. ; іл.

Праця присвячена  творчості  визначного українського архітектора XVIII ст. Якима Погрібняка, творця дивовижних дерев’яних храмів, які стали яскравим набутком національної культури й упродовж тривалого часу надавали прикметних ознак архітектурному краєвидові Слобожанщини й Запорозького краю.

 

 

 

Зінченко А.   Життя і служіння Митрополита Василя Липківського / Арсен Зінченко ; Науково-дослідний інститут краєзнавства Міністерства освіти і науки України ; Всеукраїнське товариство ім. Митрополита Василя Липківського. – Київ : Дуліби, 2017. – 336 с.

У монографії висвітлюється життєвий шлях видатного українського церковного діяча, просвітника, педагога, історика й проповідника, очільника українського національного церковного руху доби Розстріляного Відродження митрополита Української Автокефальної Православної Церкви 1920-х років Василя Липківського.

  

 

Диспенза Дж. Сам себе плацебо:  как использовать силу подсознания для здоровья и процветания : [пер. с англ.] /  Джо Диспенза. – Москва : Издательство «Э», 2017. – 416 с. : ил.

Чи можливо виправдатись однією силою думки – без препаратів чи хірургічного втручання? Це відбувається набагато частіше, ніж ми можемо собі представити. Феноменальні наукові дослідження, засновані на відкриттях в області нейробиології, психології, гіпнози та квантової фізики, показали: для мозку немає різниці між уявними переживаннями та реальністю. Це дає нам можливість будувати своє життя так, як ми цього хочемо. У кожного з нас встроена можливість лікування.

 

 Вересень, 2017

Поглиблення відносин між ЄС та Україною : що, чому і як? / під ред. Майкла Емерсона і Вероніки Мовчан. – Київ : Центр європейських політичних досліджень (CEPS) : Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), [2016]. – 255 с. : іл.

Мета посібника – зробити юридичний зміст Угоди про асоціацію чітким і зрозумілим. Посібник розглядає всі важливі політичні та економічні глави Угоди, і в кожному випадку пояснює зобов’язання , взяті на себе Україною, і виклики, пов’язані з їх виконанням, та є унікальним джерелом інформації про цей історичний договір. Посібник призначений для професіоналів, у тому числі державних службовців, парламентарів, керівників бізнесу, юристів, бізнес-консультантів, аналітичних центрів, організацій громадянського суспільства, викладачів вищих навчальних закладів, учителів, студентів і журналістів.

 

Снайдер Т. Чорна земля. Голокост як історія і застереження / Тімоті Снайдер ; пер. з англ. П. Білака, О. Камишнікової, Т. Родіонової]. – Київ : Медуза, 2017. – 394 с.

На основі нових джерел зі Східної Європи і свідчень вцілілих дослідник визначає Голокост як подію, яка є нам ближчою і зрозумілішою, ніж здається на перший погляд. Голокост постав в уяві Гітлера як стратегія відновлення балансу на планеті та отримання необхідних німцям ресурсів через ліквідацію євреїв. Такий сценарій можна було реалізувати лише у випадку повного знищення Німеччиною інших держав. Тому мета Гітлера полягала у веденні колоніальної війни в самій Європі. У зонах бездержавності майже всі євреї загинули. Переосмислюючи уроки Голокосту, автор "Чорної землі" підсумовує: ми не зрозуміли сучасність і поставили під загрозу майбутнє. На початку нового століття доводиться оглядатися на початок минулого: боротьба за ресурси, продовольча криза супроводжуються ідеологічними викликами світового порядку. Тож Голокост — це не лише історія, але й застереження.

 

Чалдини Р. Психология влияния : [как научиться убеждать и добиваться успеха] / Роберт Чалдини ; [пер. с англ. О.С. Епимахова]. – Москва : Издательство «Э», 2017. – 368 с.

"Психологія впливу" Роберта Чалдині - видання одного з кращих навчальних посібників з соціальної психології, конфліктології, менеджменту, на думку більшості західних і вітчизняних психологів. Книга Роберта Чалдині "Психологія впливу" витримала в США п'ять видань, її тираж давно вже перевищив півтора мільйона примірників. Ця робота, яка підкуповує читача легким стилем і ефектною подачею матеріалу, - серйозна праця, в якому на найсучаснішому науковому рівні аналізуються механізми мотивації, засвоєння інформаціїта прийняття рішень. Нове, перероблене і доповнене, видання міжнародного бестселера не тільки займе гідне місце в бібліотеці соціального психолога, але і допоможе в роботі менеджерам, педагогам, політикам, всім, хто за родом діяльності повинен переконувати, впливати, впливати.

 

Червень, 2017

Мерманн Э.  Коммуникация и коммуникабельность. Практические рекомендации для открытой коммуникации / Элизабет Мерманн ; [пер. с нем. Е.И. Высочиновой, А.В. Коченгина]. – Харьков : Гуманитарный центр, 2015. – 259 с. 

Книга Елізабет Мерманн «Комунікація і комунікабельність» розглядає важливу тему - відкриту комунікацію як інструмент вирішення професійних завдань і поведінки в певних життєвих ситуаціях. Книга містить чіткі і ясні рекомендації про те, як організувати спільну роботу в групі, як вирішити конфлікти, як вислухати співрозмовника і висловити свою думку, критику і зауваження, як задавати питання і використовувати паузи, як вести телефонні переговори і презентації, як аргументувати свою позицію і т. д. Основне гасло книги - «Професійні цілі і відкрита комунікація».

 

Фурман  А. А.   Психологія особистості : ціннісно-орієнтаційний вимір : монографія / Анатолій Анатолійович Фурман. – Одеса : ОНПУ ; Тернопіль : ТНЕУ, 2016. – 312 с.

Монографію присвячено теоретико-методологічному обґрунтуванню одного з найзагадковіших конструктів сучасної психології — концепту особистості, який сутнісно відображає ковітальний спосіб присутності людини у світі і цього наскрізь соціалізованого світу в засвіті її індивідуального Я. Уперше запропонована концептуальна модель ціннісно зорієнтованої особистості, що охоплює суголосся різнобічних рис-властивостей людини зі стійкою, але внутрішньо відкритою психодуховною організацією як носія і творця системи індивідуальних і суспільних вартостей, ціннісних орієнтацій, значень, смислів.  

 

Фадєєв О. Є. Долітописна історія України / Олександр Фадєєв ; [передм. С.І. Дем’яненка ; пер. з рос. В. Шовкошитного]. – Київ : Український пріоритет, 2016. – 420 с. : іл., карти.

" 2004 року, намагаючись показати українцям, що західняки і східняки — генетично різні етноси, кремлівські карлики замовили своїй РАН ДНК-дослідження 4-х груп українців: галичан і закарпатців, подолян, наддніп-рянців і слобожанців. Результати шокували й дослідників, і замовників: українці — генетично єдиний народ! Генетичний аналіз вказує на Україну як на прабатьківщину для західних, східних і частини південних слов'ян, а сама Ерефія виявилась за поребриком слов'янства... Натомість литовці, латиші, молдовани й частково румуни — слов'яни, а серби й болгари — лише політично. Літописний Рюрик — не норман, а ятвяг! Ця інноваційна книга перевертає з голови на ноги всі уявлення про давню історію України, Білорусі й цілої індоєвропейської спільноти, адже біля її витоків стояла Кукутень-Трипільська Цивілізація, 60% території якої — Україна. За допомогою методів ДНК-генеалогії, топонімії, археології, лінгвістики та логіки автор подає реальну, а не міфологізовану історію України з часів Чорноморського потопу до наших днів.

 

Травень, 2017

Еволюція ісламської теолого-філософської думки : монографія / В.І. Лубський [та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Філософський факультет, кафедра релігієзнавства. – Київ : Центр учбової література, 2016. – 320 с. : портр.

У монографії розглядається ісламська теологічна думка, представлена ранніми теологічними течіями, теологія ашаризму, мутазилізму й ханбалізму. Окремі розділи становить дослідження арабо-ісламської філософії та соціально-філософської думки в ісламі у різні історичні періоди.

 

Павелків Р. В. Психодіагностичний інструментарій в умовах дошкільного закладу : навчальний посібник для ВНЗ / Р.В. Павелків, О.П. Цигипало ; Міністерство освіти і науки України. – Київ : Центр учбової література, 2016. – 225 с.

У посібнику подано матеріали для психодіагностичного обстеження (вивчення) дітей раннього та дошкільного віку. Вони містять теоретичну частину з проблем психічного розвитку дошкільників та практичну, яка висвітлює діагностичні методики, анкети, опитувальники, нестандартні та оригінальні завдання, діагностичні критерії, що дають змогу вивчити вікові та індивідуально-психологічні особливості, визначити рівень їх розвитку, надійно спрогнозувати тенденції і характерні труднощі у психічному розвитку кожної дитини, окреслити адекватні способи педагогічного впливу, а також розвязати завдання особистісно-орієнтованої взаємодії дорослого і дошкільника. Матеріали посібника будуть корисні викладачам, студентам вищих педагогічних навчальних закладів, працівникам дошкільних закладів освіти (вихователям, психологам, соціальним працівникам), батькам та іншим.

 

Архипов В. В.  Этнические кухни : особенности культуры и традиций питания народов мира : учебное пособие для вузов / В.В. Архипов. – Киев : Центр учебной литературы, 2016. – 233 с.

Навчальний посібник "Етнічні кухні: Особливості культури та традицій харчування народів світу" призначений для підготовки фахівців готельно-ресторанного та туристичного сервісу. Широко висвітлені питання режиму харчування і прийому іноземних гостей в ресторанах. Багатогранно розкрито особливості кухні різних країн і народів, велику увагу приділено національним особливостям приготування страв, асортименту використовуваних продуктів, а також особливостям церемоній споживання їжі та подачі страв.

 

Березень, 2017

Офісний менеджмент : навчальний посібник для ВНЗ / Л.І. Скібіцька [та ін.] ; Міністерство освіти і науки України ; Національний авіаційний університет. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 616 с.

Менеджери, які здійснюють управління не маючи необхідних наукових знань, змушені покладатися лише на досвід, інтуіцію і везіння. Однак досвіду багатьом з них не вистачає. Вони краще працюють і досягають більш високих результатів, якщо володіють теорією менеджменту і вміло застосовують свої знання на практиці. Посібник розроблений відповідно до вимог вищої школи та навчальних програм з дисципліни «Офісний менеджмент». Розкриває зміст тем, передбачених стандартом освіти.

  

Паламаренко І. О.   Професійна підготовка сімейних лікарів у вищих медичних школах Великої Британії : монографія / І.О. Паламаренко ; за заг. ред. Я.В. Цехмістера ; Національний медичний університет імені О.О. Богомольця. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 246 с.

У монографії розглянуто особливості професійної підготовки сімейних лікарів у вищих медичних школах Великої Британії, висвітлено організаційні засади та теоретико-методологічні аспекти формування в майбутнього лікаря ключових професійних компетенцій та навичок, надано ретроспективний аналіз становлення медичної освіти, обгрунтовано рекомендації щодо використання британського досвіду в українській медичній освіті.

  

Самохвалов В. С.   Вторинні енергетичні ресурси та енергозбереження : навчальний посібник для ВНЗ / В.С. Самохвалов ; Міністерство овіти і науки України ; Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (Херсонська філія).- Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 223 с. : іл. портр.

У навчальному посібнику розглянуто основні принципи енеогозбереження за рахунок використання вторинних енергетичних ресурсів. Значну увагу звернуто на економічну ефективність енергозбереження. Наприкінці кожного розділу запропоновано контрольні запитання, що в значній мірі сприяє самостійному опануванню навчального матеріалу, а практичні приклади дозволяють краще освоїти методики економічної ефективності від впровадження єнергозберігаючих заходів.

 

Лютий, 2017

Сукач М. К.   Будівельні машини і обладнання : підручник для   ВНЗ / М.К. Сукач. – Київ : Ліра-К, 2016. – 406 с.

Підручник складається з п’ятнадцяти розділів, структурно об’єднаних у п’яти навчальних модулів. У перших трьох модулях  – Основи машинознавства, Машини для загальнобудівельних робіт, Спеціалізовані машини для будівництва – розглянуто особливості конструкцій, вибір, розрахунки та застосування сучасної будівельної техніки. Наступні два модулі присвячені обладнанню, пристроям, інструменту та новітнім технологіям, які використовуються для влаштування Систем водопостачання і водовідведення, Систем теплогазопостачання та вентиляції. Наведено правила і заходи з охорони праці та навколишнього середовища, безпечної експлуатації будівельної техніки.

 

Флеминг У.  Взять быка за рога. Позитивный подход к боли / Урсула Флеминг ; [пер. с англ. А. Суховея]. – [Киев] : ДУХ І ЛІТЕРА, [2015]. – 242 с.

Урсула Флемінг (1930-1992) – англійський психотерапевт, дослідниця творчості Мейстера Екхарта, автор ряду книг. Головною справою свого життя вона вважала боротьбу з болем. Розробивши власний метод подолання болю, відомий як «метод Флемінг», вона застосовувала його на практиці протягом 30 років. У книзі Урсула Флемінг в простому і довірчому стилі ділиться своїм багатим досвідом боротьби з болем, викладає суть методу релаксації, залучаючи безліч прикладів конкретних історій своїх пацієнтів. В останній частині книги автор розмірковує над релігійною проблематикою болю і страждання.

Книга буде цікава і корисна не тільки психотерапевтів, але і всім, хто зважиться піти раді автора: «позбутися від страждання зможете тільки ви самі; все у ваших руках; тільки ви самі здатні навчити себе жити без страху».

 

Франкл В.  Сказать жизни «Да» : психолог в концлагере / Виктор Франкл ; [пер. с нем. ДШ. Орловой, Д.А. Леонтьева] ; сост. Д.А. Леонтьева. – Москва : Смысл, 2007. – 173 с.

Віктор Франкл (1905-1997) - відомий австрійський лікар-психотерапевт, психолог і філософ. У роки Другої світової війни він отримав страшну можливість випробувати на собі власну концепцію. Пройшовши нацистські табори смерті, він побачив, що найбільший шанс вижити в нелюдських умовах не мали міцні тілом, а сильні духом. Ті, хто знав, заради чого живе. У самого Франкла було заради чого жити: в концтабір він взяв з собою рукопис, якій належало стати великою книгою.

 
 

 Січень, 2017

Журавльов О. П.  Фауна України : археозоологічні дослідження / О. П. Журавльов. – Київ : [Видавець Олег Філюк], 2016. – 389 с. : іл.

Книга присвячена археозоологічним дослідженням на території України. Дякуючи широкомасштабним археозоологічним та остеологічним дослідженням ХХ ст. маємо змогу визначити кістки тварин фактично всіх епох – від палеоліту до середньовіччя. Видання цінне як для вузького кола фахівців, так і для широкого запиту читачів.

 

 

Зейкан Я. П.  Адвокат : цивільні справи : методичні поради / Я. П.  Зейкан. – [Харьків] : Світ книг ; [Київ] : ВД «ДАКОР» , 2016. – 688 с.

У виданні викладено методичні поради для адвоката, представника сторони у цивільному процесі та висвітлено практичні  аспекти у цивільній справі, подано зразки процесуальних документів. Книга містить рекомендації щодо ефективної реалізації наданих цивільним процесом можливостей по захисту прав та інтересів особи.

 

Шаплыченко Н.   Дикая слива мэйхуа / Наталия Шаплыченко. – Киев : [Саммит-книга], 2016. – 639 с. : фотоил.

Дуже-дуже-дуже давня і найзагадковіша на планеті країна Китай. Свої тисячолітні таємниці вона відкриває поступово і не всім. Але якщо хто всім серцем полюбить цю дивовижну країну, то вона відкриває свої знання, свою філософію, свої скарби, свою душу.

У автора перше знайомство з Піднебесної сталося ще в дитинстві, коли в будинку незрозуміло звідки з'явився старий паперовий знак, що Китай уготований давним-давно. Через багато років Наталія Шапличенко потрапила в Китай, де збирала чай, вивчала стародавні ремесла, відвідала народ мосо, де досі панує матріархат, немає шлюбу, і чоловіки до улюблених ходять таємно вночі в заповітне віконце. Історія кохання китаянки і француза, таємниці Дракон річки Шангрі-Ла, чудеса зцілення від доктора Хо зі священної гори Юйлун, хто такі дунба і чому закохані кидалися в прірву... Чому в Китаї цінують українських вчених, що дали для народу реформи Ден Сяопіна, чим живе село нащадків знаменитого полководця періоду Троєцарствія Чжуге Ляна і загублені у часі і просторі старовинні поселення... Як китайці зустрічають Новий рік і чому так люблять дракона, нефрит і дику сливу мейхуа – про все це та багато іншого захоплююче написано в книзі. Сюжети і романтичні, і історичні, і трагічні – як і вся історія Китайської цивілізації. Оповідання доповнені барвистими фотографіями про побут і традиції народу.