Січень, 2019

Лагутенко, О. Українська графіка ХХ століття : [навчальний посібник] / Ольга Лагутенко. - [Київ] : [Грані-Т], [2011]. - 184 с. : іл.

Доктор мистецтвознавства Ольга Лагутенко продовжує досліджувати тему української графіки, яка вже знайшла відображення в альбомах «Нариси з історії української графіки ХХ століття» і «Українська графіка першої третини ХХ століття», які виходили друком у видавництві «Грані-Т».У посібнику «Українська графіка ХХ століття» з сучасних наукових позицій у контексті світового культурно-історичного процесу розглянуто історію українського графічного мистецтва. Відзначено загальноєвропейські тенденції та національні особливості розвитку, наголошено на найбільш значущих явищах і висвітлено творчість найкращих майстрів. Для студентів художніх, мистецтвознавчих і культурологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

 

Лагутенко, О. Українська графіка першої третини ХХ століття / Ольга Лагутенко. - Київ : Грані-Т, 2006. - 239 с. : іл.

Багатий ілюстративний матеріал видання та аналітичне дослідження творів виявляють загальноєвропейські тенденції і національні особливості розвитку української графіки означеної доби. Видання, в якому вперше за часи сучасного українського мистецтвознавства подано історію української графіки без ідеологічних застережень і політичних кордонів, власне як художній феномен, що реалізував себе й здобув визнання у різних країнах, у широкому просторі нових художніх стилів й напрямів.

 

Сьомка, С. В. Дизайн інтер'єру, меблів та обладнання : підручник / Сергій Сьомка, Євген Антонович ; Міністерство культури України ; Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв. - Київ : Ліра-К, 2018. - 400 с. : іл., портр.

У підручнику розглянуто теоретико-методологічні аспекти об'ємно-просторового формоутворення в дизайні архітектурного середовища, проаналізовано можливості застосування теоретичних основ дизайну на різних рівнях формоутворення штучного простору: інтер'єру, меблів та обладнання, висвітлено основні аспекти художнього моделювання меблів та обладнання й окреслено можливі перспективні напрями розвитку дизайну. Призначено для студентів спеціальності "Дизайн", а також може бути корисним для викладачів мистецьких, дизайнерських та архітектурних закладів вищої освіти й усіх тих, хто цікавиться питаннями гармонізації середовища.

 

Пушкарьова, К. К. Матеріалознавство для архітекторів та дизайнерів : навчальний посібник / К.К. Пушкарьова, М.О. Кочевих ; Міністерство освіти і науки України ; Київський національний університет будівництва і архітектури. - Київ : Ліра-К, 2018. - 424 с. : іл.

У навчальному посібнику представлені основні положення сучасного матеріалознавства, що базуються на принципах композиційної побудови будівельних матеріалів. Розглянуто вплив будівельних матеріалів на архітектуру будівель і споруд, дизайн архітектурного середовища та інтер'єрів приміщень різного призначення, наведено основні види та властивості будівельних матеріалів та виробів, способи надання їм декоративних властивостей та особливості їх застосування в ландшафтному дизайні та інфраструктурі, екстер'єрі та інтер'єрі будівель і споруд. Особлива увага приділена перевагам та недолікам існуючих різновидів традиційних та сучасних будівельних матеріалів та виробів при застосуванні їх в дизайні архітектурного середовища та оформленні простору приміщень різної функціональної направленості. Призначено для студентів, які навчаються за спеціальностями «Архітектура та містобудування» та «Дизайн», а також для спеціалістів, що працюють в галузі будівництва, архітектури та дизайну архітектурного середовища, а також дизайну інтер’єрів.


Липень, 2018

Миронов, П. Преломление лучей : избранное / Петр Миронов. - [Киев] : [Журнал "Радуга"], [2008]. - 526 с.
Автор - Заслужений артист Росії, актор Київського державного академічного театру на лівому березі Дніпра, знімається в українських, грузинських, російських кінофільмах, постановник декількох спектаклів, автор літературних творів. До нової книги П.Миронова увійшли вірші російською та українською мовами, кіноповість, акторські спостереження та ін.

 
Архів Розстріляного Відродження. Лесь Курбас і театр "Березіль" : архівні документи (1927-1988) / упоряд., авт. передм. і комент. Ольги Бертелсен. - Київ : Смолоскип, 2016. - 504 с. : фотоіл., портр.
До цього видання увійшли архівні матеріали про видатного українського режисера, актора та теоретика театру Олександра Степановича Курбаса і його театр «Березіль». Документи розкривають нелегкі будні театру в його харківський період, стосунки між акторами, ставлення акторів до майстра, а також ставлення влади до театру і його керівника. У книзі подано матеріали архівно-слідчої справи Курбаса та матеріали, пов’язані з його реабілітацією. Документи цієї колекції зберігаються в архівах Києва і Харкова. Більшість документів оприлюднюється вперше.Збірка буде цікавою історикам, мистецтвознавцям, зокрема любителям і знавцям театрального мистецтва, та всім, хто цікавиться історією культурного будівництва і сталінських репресій в Україні в 1920–1930-ті роки.

Уэйнтрауб, Дж. Джерри Уэйнтрауб : уроки убеждения от известного голливудского продюсера / Джерри Уэйнтрауб, Рич Коэн ; [пер с англ. В. Лопатки]. - Москва : Эксмо, 2011. - 287 с. : фотоил., портр.

Джеррі Уейнтрауб - знаменитий голлівудський продюсер та імпресаріо, друг багатьох зірок і політиків. Він організовував турне Елвіса Преслі, працював з Френком Сінатрою, продюсував "Нешвілл" Роберта Олтмена і "Друзів Оушена" Стівена Содерберга. Він близько знайомий з Джорджем Клуні, Брюсом Віллісом, Джорджем Бушем, Бредом Піттом, Бобом Діланом ... Список можна продовжувати нескінченно.
Уейнтрауб з властивою йому дотепністю і впевненістю описує власну версію типової американської історії успіху. Народившись в найбіднішому районі Нью-Йорка, він зумів досягти небувалих вершин в кіноіндустрії завдяки своїй унікальній здатності переконувати співрозмовників. І в трущобах Бронкса, і в шикарних кабінетах Голлівуду йому завжди вдавалося перетворити це вміння в зелені купюри.
Ця книга - збірка смішних і доленосних випадків, що сталися з продюсером на роботі, в спальні, студії або концертному залі, випадків, які допомогли йому знайти свій шлях у житті.

Травень, 2018

Безклубенко, Сергій Данилович. Українське кіно : Начерк історії. - Київ : Альтерпрес, 2004. - 192 с. : іл. - ( Бібліотечна серія)

Основу даної книги становлять тексти лекцій для студентів Київського національного університету культури і мистецтв автора – Безклубенко С.Д. У відповідності з принципами наукової об’єктивності на фоні соціально-політичних подій епохи, в ній висвітлюються найважливіші факти та явища столітньої історії українського кіномистецтва. Книга може слугувати посібником для студентів вузів культури й мистецтва, де професійно вивчають кіномистецтво, викладачів, аспірантів.

 

 

 

Ильяшенко, В. Этюды о кино / Василий Ильяшенко. - [Киев] :  [Українська спадщина], 1998. - 119 с. : ил.

Книга кінорежисера й письменника В. Ільяшенка «Етюди про кіно» -  збірка оповідань про акторів, режисерів, письменників, з якими автор зустрічався на кінематографічних стежках, кого бачив та знав, з ким спілкувався. Ця книга, ніби підсумок довгого і цікавого творчого життя.

 

 

 

 

Зубавіна, І. Б. Час і простір у кінематографі / І.Б. Зубавіна ; Академія мистецтв України ; Інститут проблем сучасного мистецтва. - Київ : Щеk°, 2008. - 447 с.

Фундаментальне монографічне дослідження, в якому простежуються і науково осмислюються мистецькі процеси кінематографа від його зародження до сьогодення. Видання розраховане на кінознавців, культурологів, фахівців гуманітарного профілю – усіх, кого цікавить історія й теорія кіно. Книга може бути використана як навчальний посібник для викладачів та студентів вищих навчальних закладів.

 

 

Березень, 2018

Мотанка : антологія української жіночої драматургії / авт.-упоряд. Я. Верещак. - Київ : Світ знань, 2016. - 379 с.

Видання антології з 20-ти п’єс розмаїте за стилем – від класичного до новітніх експериментів, і за віком авторів – від маститих майстринь слова до талановитих дебютанток, і за географією – від Донеччини до Чернівців і аж до Єгипту. Різняться п’єси і за жанром, і за формою, адже серед текстів – трагічні й іронічні, історичні й актуальні, реалістичні й фантастичні, написані прозою і віршем. Автори п’єс впевнені, що читачі отримають задоволення від часу, проведеного за читанням цієї книги.

 

 

Орленко, Н. И.  Реинкарнация северного национального романтизма : исследование и опыт реставрации объектов : монография / Николай Орленко, Юлия Ивашко, Ли Шуань ; под ред. Н.М. Демина ; Посольство Китайской Народной Республики в Украине. - Киев : Феникс, 2016. - 288 с. : ил., портр.

В колективній монографії розглядається феномен національного романтизму в північних країнах, витоки цього напряму в європейському модерні, його трансформації при перенесенні в Україну і до Китаю. Аналізується процес взаємозбагачення східної і західної культур, на перетині яких утворилося оригінальне явище національного романтизму в Китаї. Видання доповнене ілюстративними матеріалами і розраховано на архітекторів, мистецтвознавців, істориків та широкий загал читачів.

 

Художники Києва : українське образотворче мистецтво 1991-2011 років : живопис, графіка, скульптура / [авт.-упоряд. В. Андрієвська ; вступ. ст. Л. Андрієвського]. - Київ : Криниця, 2011. - 647 с. : іл.

У монографічному альбомі подається ґрунтовний огляд художнього процесу, охоплюючи період 1991-2011 років. У ньому відображено стан і досягнення сучасного образотворчого мистецтва на прикладі провідної в Україні київської школи художників. Альбом упорядкований за універсальним абетковим принципом, що насичує зміст контрастами несхожості творчих особистостей. Тут представлено понад 1200 кольорових ілюстрацій – кращих, знакових робіт, створених художниками різних поколінь.

 

Лютий, 2018

Художник театру Емма Зайцева / [О.Д. Зайцев, Л.А. Попова]. - Ужгород : [Аутдор-Шарк], 2017. - 143 с. : іл., портр.

У книзі на основі історико-архівних джерел, періодичних видань, експонатів музеїв досліджується творчість театрального художника Закарпаття, заслуженого діяча мистецтв, головного художника Закарпатського українського музично-драматичного театру імені братів Ю. та Є. Шерегеїв Емми Зайцевої. Книга багато ілюстрована авторськими ескізами костюмів, декорацій, макетами, театральними плакатами. Видання призначене для театрознавців, студентів мистецьких закладів, а також усіх, хто цікавиться творчим процесом у закарпатському театрі загалом.

 

Стефанія Шабатура : вибрана палітра кольорів з мозаїки життя і творчості / упоряд. Соломія Дяків. - Київ : Смолоскип, 2016. - 254 с. : фотоіл., портр.

В основі видання, яке промовисто ілюструє протистояння митця і системи у жорнах радянського тоталітаризму, висвітлено окремі грані життя і творчості відомої мисткині, громадської діячки Стефанії Шабатури у контексті епохи шістдесятництва. Для мистецтвознавців, істориків, культурологів, усіх, хто цікавиться українським мистецтвом.

 

Фёдор Захаров : живопись = Fiodor Zakharov : painting / [авт.-сост. Н.П. Озерянко ; авт. вступ. ст. Е.А. Афанасьев] ; Национальный Союз художников Украины ; Крымская организация Национального Союза художников Украины ; Украинский фонд культуры. - Киев : [Видавець Журавель С. В.], 2005. - 48 с. : ил.

Творчість народного художника України, лауреата Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка Федора Захаровича Захарова широко відома не тільки в Україні, але й за її межами. В альбомі-каталозі зібрані твори художника як з приватних колекцій, так і з фондів музеїв України, які дають можливість познайомитися зі спадщиною видатного майстра, зрозуміти, що за творчі проблеми його хвилювали при створенні живописних полотен.