Квітень, 2018

Вітри часів : книга поезій / [упоряд. А. Спірідончева]. – Київ : Друкарський двір Олега Федорова, 2018. – 144 с. : портр. – (Київ поетажний).
До збірки «Вітри часів» увійшли твори патріотичної спрямованості авторів Літературного клубу «Київ ПОЕТажний». Мета збірки – представити якнайширший спектр патріотичних проявів українців: у почуттях – від квітучої любові і милування до глибокого вболівання, в реакціях на події – від молитов до радикалізму, а доброта і милосердя тут контрастують із вовчою суттю воїна. Екологічні, краєзнавчі, історичні мотиви, виплески давніх і новітніх повстань і війн дали назву збірці – «Вітри часів».

Слово жінки : журнал : вид. для тих, хто прагне мудро жити. – [Київ] : [ТОВ "Світ Успіху], 2017. – 48 с. : іл. – № 2 : Зустріч Друга.

Тема номера: Київ - Місто Сили. Київ — місто не лише прекрасне, але й загадкове, адже тут надзвичайно багато Місць сили. Природна енергетика столиці України просто вражає. У цьому переконані всі — від тих, хто прихильно ставиться до такого явища, як Місце сили, до тих, хто сприймає життя виключно крізь призму суворого матеріалізму. Що ж таке Місце сили, і де такі місця існують у Києві. Про це і не тільки, ми можемо дізнатися, на сторінках журналу.
До видання увійшли статті про таємниці київських районів, про «Татарку», яка зникає, про загадкове урочище Китаєво,  також, можна побачити Київ очима українських поетів. Читач на сторінках журналу може познайомитися з історичними дослідженнями щодо Києва, зрозуміти психологію міста та вивчити його «біографію», також, буде цікаво «відвідати» мамину школу та дізнатися, яким був портрет киянок ХІХ – початок ХХ століття у статті «Мода по-київські».

 

Драч, І. Ф. Страта дерев у Києві : поезії та світлини / Іван Драч ; [фотоіл. А. С. Марченко]. – Київ : Криниця, 2016. – 63 с. : фот.
Поезії і численні фотоілюстрації у цій своєрідній тематичній збірці розповідають про долю дерев і вагоме значення їх у житті людини, свідчать про безжальне знищення «зелених друзів» людини в Києві. Сторінки книги звучать як особистий і громадський протест проти втрати зелених насаджень в улюбленій нашій столиці.

 

 

 

 

Лютий, 2018

Бондаренко, С. Повітряне метро / С. Бондаренко.Київ : Фенікс, 2017.272 с.

Ця книжка поведе «кирилицею київських вулиць» до обжитих ще до нашої ери берегів Почайни, яка «розділяла нам світи, перш ніж Йорданом нашим стати», а після занурень «на двадцять віків углиб» чуттєво поверне вас у сучасність.  Це зразок міської лірики, яка підтверджує думку, що «Київ не місто, Київ – це Космос», та спонукає осмислити себе як людину центру Європи, як потенційного ФЕЛІЧИТАча, співучасника києвоцентричного братства.

Невипадкові тут і поема-паліндром «Вінгран і нар гнів», і трилогія поем-кліпів з бурхливими метаморфозами персонажів на Майдані, й весела п’єса «Нью-Енеїда, або Дер-жа-вю» Усі ці твори органічно вписуються в поетику автора, якого один із живих класиків назвав «віртуозом, що володіє поетичною мовою краще, ніж Чингісхан конем».

 

Бушанський, В. Закоханий лимон / В. Бушанський.Київ : Фенікс, 2017.144 с.

Місце дії більшості оповідань – Київ. Та не лише час та місце об’єднує їхніх героїв. Попри те, що персонажі цілком відмінні за родом своїх занять і з ними трапляються геть несхожі пригоди, все ж є речі, які об’єднують більшість із них. Усі вони намагаються подолати самотність і протистояти безглуздості життя.

  

 

 

Гончарова, Р. Дзвони долі / Р. Гончарова.Київ : Фенікс, 2017.176 с. : іл.

«Дзвони долі» - це перша книга такого формату перекладачки і драматургині Раїси Гончарової. До збірки увійшло сім різножанрових п’єс. Напрочуд живих, зітканих з життєвого фактажу, котрі легко читаються, що, власне, не притаманно текстам цього жанру. На сторінках книги зустрічаються жінки різні за віком, статусом та географією проживання: від вчительки, бібліотекарки, журналістки, наукового співробітника, менеджера, до однієї з найбагатших жінок Франції.

  

Ємець-Доброносова, Ю. Срібло і молоко / Ю. Ємець-Доброносова.Київ : Фенікс, 2017.224 с. : іл.

Композиція книжки – рух вглиб недалекого минулого і повернення назад до теперішнього і майбутнього. Поезії народжувалися в різні роки в мирному і позначеному війною Слов’янську, в зимно-революційному і весняно-прозорому Києві, у багатолікому літньому українському Криму. Автор плекає лінію експериментальної гри із образами і формою, а реальність «Срібла і молока» народжується з поєднання образів, де степ зринає на берегах Дніпра, дніпрові води містять в собі частку вод морських, а Скіфський бабай залишається вартувати мирний сон дочки ворожбита.

  

Замовляння крові : антологія оповідань журналу «Київ» / упоряд. Теодозія Зарівна.Київ : Фенікс, 2017.320 с.

Замовляння крові – магічний процес, під час якого за допомогою озвучених слів перестає текти кров і тіло людське оздоровлюється. Тож твори, зібрані у цій книзі, від трагічних, драматичних і аж до комічних, виповнені гарячим бажанням упорядкувати світ, зробити його гармонійним, людинолюбним і мирним.

До антології увійшли твори авторів журналу «Київ» 2015-2017 рр.

 


Іванова, Л. Г. Національна ідентичність і державницька ідея в Україні (остання чверть XVIII - 60-тi pp. XIX ст.) : іст. розвідки / Людмила Іванова.Київ : Дніпро, 2017.365, [1] с. : іл.

У цьому виданні на основі широкого кола архівних та друкованих джерел реконструйовано складні процеси — етапи, тенденції, розвиток, форми, персоналії українського національного відродження з акцентом на протистояння російській імперській ідеології та польсько-шляхетській державницькій концепції. На сторінках книги відтворено український контекст та загальне тло, на якому розгорталась творча діяльність та політичні практики видатних українських інтелектуалів М. Максимовича, М. Костомарова, М. Драгоманова, В. Антоновича, В. Гнилосирова, А. Шиманова, В. Лободи та інших діячів, які стали на захист української цивілізаційної ідентичності в мовно-культурному просторі й політичному поступі.

 


Малаков, Д. Київ столітньої давнини / Д. Малаков, А. Прибєга.Київ : Фенікс, 2017.320 с. : фот.

Видання пропонує цікаву екскурсію в місто початку ХХ століття. Подорож побудована на ретельно підібраній колекції поштівок з краєвидами Києва столітньої давнини та починається із Софіївської площі, веде до схилів Дніпра, спускається на Поділ і знову повертається у Верхнє місто, щоб продовжитись по Володимирській вулиці, прогулятися Хрещатиком, Липками, Печерськом та околицями.

 

 

 Марчук, Г. Вибороти долю / Г. Марчук.Київ : Фенікс, 2017.256 с.

Представлена книга розповідає про долю людини, про її призначення в цьому світі, про надії та сподівання. Перед нами проходить ціла галерея жінок – сильних і красивих – здатних на велике всепереможне кохання. Кожна із них сама виборює свою долю, жертвуючи багато чим, однак кожна залишається вірною тому призначенню, яке написав їй Господь. А ще – це книга про роль Майдану у житті кожного з нас.

 

 

 

 Ущільнений простір : антологія поезії журналу «Київ» / упоряд. Теодозія Зарівна.Київ : Фенікс, 2017.192 с.

Простір – символ нашого життя. У ньому всі хороші переміни відбуваються нелегко і поволі: від економічних, соціальних і аж до змін у самій людині.

До книги увійшли вірші авторів журналу «Київ» 2015-2017 рр.

 

 

 


Як тебе не любити... : коротка проза про сучасний Київ та киян 2017. / відбір творів до збірки: Тетяна Гузенко [та ін.]. - Київ : Фенікс, 2017.144 с.

В одинадцяти творах збірки Київ постає у багатьох вимірах: тут і жіночі освідчення йому як живій істоті, й оспівування його принад, і гіркі сповіді про розлуку з ним, й екскурси в минувшину…

 

 

 

 

 

 

Січень, 2018

Баканов, В. Вчера на Подоле : книга воспоминаний / Виталий Баканов. – Киев : [ЧП "Аква Украина"], 2017. – 92 с. : ил.

Ця книга про любов до рідної землі, про любов до жінки, друзів, природи... Книга про смуток за юністю, по тих, кого вже немає і хто далеко... Корінний мешканець київського Подолу, поет Михайло Дубинський одного разу написав:

Спасибо за любовь, за час ее, за миг.

Забыть, не вспоминать - уже не в нашей власти.

Вам и Богам, судьбе хвала постиг

Я чувств прибой и чародейство счастья.

З радістю повідомляємо читачеві, що в даній книзі опубліковано багато фотографій із сімейних архівів киян. Ці фотографії ніде раніше не публікувались, і дозволять побачити вже зниклі «куточки» Києва і київського побуту.

 

Баканов, В. От Подола до Приорки : книга воспоминаний / Виталий Баканов. – Киев : [ТОВ «ЦП «КОМПРИНТ»], 2017. – 49 с. : ил.

Книга присвячена подіям до війни, рокам окупації та повоєнним рокам минулого століття.

Автор представляє життєпис свого друга Бойдаленка Бориса Олександровича, корінного киянина, який народився в київському Подолі у 1934 році, тому він пам’ятає роки війни.

  

 

 

Кальченко, Т. В. Монархическое движение в Киеве и на территории Киевской губернии (1904-1919) : ист. энциклопедия / Т. В. Кальченко. – [Киев : Интерконтиненталь-Украина], 2014. – 974 с. : фот.

Пропонована книга присвячена проблематиці регіонального розвитку монархічного руху (на прикладі Києва і Київської губернії). В енциклопедичному форматі представлено весь діапазон існуючих монархічних організацій та деталізовані основні етапи їх діяльності. Показані політичні установки і статутні документи, по можливості, наведено кількісний склад.

Особливий акцент зроблений на докладних біографіях учасників монархічного руху, більшість з яких сьогодні незаслужено забуті і викреслені з історичної пам'яті. Вперше досліджується великий пласт невідомих раніше архівних, газетних і журнальних джерел.

За унікальністю, шириною і глибиною проведеної роботи, книга є справжньою енциклопедією якій не має аналогів в Україні.

 

Шленский, Д. Судьбы Андреевского спуска / Д. Шленский. – Дрогобыч ; Киев : Коло, 2016. – 240 с. ; ил.

Продовження життєпису Андріївського узвозу авторства директора Музею Однієї Вулиці Дмитра Шльонського присвячено незвичайним долям жителів найвідомішої київської вулиці.  Розповіді зібрані на основі матеріалів нещодавно відкритих архівних фондів охоплюють події непростого ХХ століття, що пройшло під знаком великих змін і потрясінь. Видання доповнюють фотокопії рідкісних документів та старовинні світлини.