Листопад, 2018

Брати Капранови Майдан. Таємні файли / Брати Капранови. – Київ : Нора-Друк : Зелений пес, 2017. – 320 с. – (Цілком таємно!).
Революція Гідності і Майдан – це недавня наша історія, живі свідчення якої вирішили залишити нащадкам брати Капранови, написавши книжку-розслідування «Майдан. Таємні файли». Це своєрідне – журналістське розлідування, спроба розібратися з подіями які відбувалися на Майдані та за його лаштунками. Загалом, книга містить 19 файлів і два не файли – Хто і як готував Майдан», Майдан «без політиків», Операція «Йолка», Плацдарм майбутньої революції, Автомайдан –  зброя буржуазії, Хто керував Майданом, Кому завадив Форум Євромайданів тощо.
Головні герої книжки   не тільки ті , хто стояв на сцені, але  й ті,  хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечавсая з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.


Гирич, І. Б. Околиці історичного Києва / Ігор Гирич. – Київ : Либідь, 2017. – 80 с. : іл., портр. – (Серія «Твій Київ).
Мало хто з мешканців «спальних районів», що постали на місці заміських селищ, дач, знає, які архітектурні витвори колись милували око там, де височать сучасні хмарочоси, які видатні люди жили в тій чи тій місцині. Відомий києвознавець Ігор Гирич цього разу поведе читача Куренівкою і Пріоркою, Пуща-Водицею і Деміївкою, Чоколівкою і Шулявкою, Лукянівкою і Святошином…

 Каракоз, О. О.   Цензура в публічних бібліотеках України 1917-1939 рр. : монографія / О. О. Каракоз ; Міністерство освіти і науки України ; Міністерство культури України ; Київський національний університет культури і мистецтв. – 2-е вид. випр. і доповн. – Київ : Ліра-К, 2017. – 200 с. : портр.
У монографії досліджено сутність та основні форми прояву радянської цензури в публічних бібліотеках України у 1917 – 1939 роках.
Автор монографії виявив витоки, обґрунтував основні етапи та прослідкував форми і напрями втілення духовної та світської цензури в бібліотечну діяльність. Розкрив принципи роботи радянських цензурних інституцій, що регламентували напрями діяльності публічних бібліотек, перетворюючи їх на заклади політосвіти. Показав бібліотечну цензуру як соціальне явище, відобразив її значення щодо обмеження інформації, друкованого слова та національної думки.

Люта, Т. Ю.  Imago Urbis: Київ на стародавніх мапах / Тетяна Люта. –  Харків ; Київ : Видавець Олександр Савчук, 2017. –  192 с. : іл.
Видання присвячене історії вимірювання та зображення київського простору з найдавніших часів: від античної традиції, коли терени сучасної України були у фокусі Птолемеєвої картографії до західноєвропейської, де Київ представлений як екзотичний об’єкт на краю християнського світу. Перші ж вітчизняні пам’ятки картографії передають виміряні образи сакральної топографії міста, зафіксовані у дереворитах. Ці шедеври вітчизняного штихарства та друкарського мистецтва поклали початок інструментальному київському картографуванню. Мапи використовувалися в Києві на побутовому рівні, свідченням чого є опублікована у запропонованому виданні карта міста і київських околиць 1650-х років за підписом Юрія Немирича, відомого політичного діяча та київського підкоморія. Мапи відповідають на багато питань, що цікавлять допитливого читача, але разом з тим самі ставлять питання перед дослідником, відповіді на які знайти непросто.

Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки / [Леонід Фінберг та ін.] ; за ред. Леоніда Фінберга та Уляни Головач. – Київ : Дух і Літера, 2016. – 784 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії). – Текст укр. та рос.
Ця книга – добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 – лютий 2014 років). Зібрано та публікуються розповіді оборонців, медиків, священиків, митців – людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану – етапу "народження нової нації". Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, буде  цікавим  як для сьогоднішніх, так і майбутніх читачів.

Стражний, О. Майдан. Події – свідчення – менталітет / Олександр Стражний. – Київ : Дух і Літера, 2016. – 360 с.
Особлива цінність цієї хроніки полягає в тому, що, значною мірою, вона спирається на свідчення безпосередніх учасників Революції Гідності в Україні, представників різних професій, національностей та вікових категорій.
Автор видання, відомий письменник та лікар-психотерапевт, сам надавав медичну допомогу на Майдані, а згодом працював кризовим психотерапевтом з бійцями АТО. І ця книга написана, передусім, емоційним, відвертим, часом безапеляційним учасником Руху Спротиву, а вже потім – кваліфікованим лікарем й талановитим майстром слова, який досліджує менталітет Майдану.
Особливу увагу в книзі приділено психологічному стану учасників Руху Спротиву. Аналізуючи поведінку учасників Руху Спротиву і пересічних громадян, які підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки  які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе в найбільшою мірою, а які – залишилися «незадіяними». Завершується книга підсумком – яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану і що може чекати на Україну в майбутньому.Жовтень, 2018

Ільченко, О. Деякі сни, або Київ, якого немає / Олесь Ільченко ; [післям. К. Москальця]. – Київ : Грані-Т, 2007. – 104 с. : іл.

У своїй книзі поет і прозаїк Олесь Ільченко поєднав поезію і фотографії будинків Києва, що зникли наприкінці 1970-х років. Рідкісні авторські фото, що ілюструють книгу, нагадують про втрачений шарм доброго старого міста, про його сни, розлиті в синьому вечірньому повітрі над Дніпром. Оригінальний синтез модерних віршів і старих фотографій створює особливий настрій – настрій нічної прохолоди, заповітних старих дворів, непомітних сторонньому оку архітектурних прикрас...

 

Крутенко, Н. Г. Єлизавета Ярославна - королева двох держав / Наталія Крутенко. – Київ : Либідь, 2015. – 168 с. : іл., портр.

Біографію Єлизавети, дочки Ярослава Мудрого, яка стала королевою Норвегії і Данії, сформували не документи, а ісландські саги. Дотримуючись історичної канви, авторка - мистецтвознавець Наталія Крутенко пропонує захопливу версію життєвих злетів і драм титулованої киянки. Видання рясно ілюстроване творами українських і закордонних митців.

 

Малаков, Д. В. Мала і Велика Житомирські / Дмитро Малаков.Київ : Либідь, 2017.88 с. : іл., портр.

Цього разу маршрут, пропонований читачеві відомим києвознавцем, пролягає від майдану Незалежності до Львівської площі. Неспішна прогулянка Малою і Великою Житомирськими із зупинками біля майже кожного будинку буде напрочуд цікавою - адже ця старовинна частина міста рясніє архітектурними й історичними пам’ятками, меморіальними табличками на фасадах.

 

 

 

Мельниченко, В. Ю. Михайло Грушевський: «Тарас Шевченко – святий національний прапор» : 100 історій і розповідей про двох українських геніїв / Володимир Мельниченко. – Київ : Либідь, 2017. – 440 с.

Уміщені в книзі 100 історій і розповідей надають рідкісну інформацію про те, що Тарас Шевченко, кажучи словами Михайла Грушевського, є «святим прапором нашої національної одності, одним з найвизначніших символів української спільності, одноцільності України й українського життя…». Уперше розкрито величезну дослідницьку й популяризаторську роботу Грушевського, спрямовану на прославлення й ушанування Шевченка в ім’я українського слова, українського народу, всієї України, та історичну заслугу вченого в глибокому вживленні імені та справи Великого Кобзаря в українську національну ментальність.

 

Ранчуков, О. Понад дахами. Київ : місто і час : [фотоповість] / Олександр Ранчуков. [Київ] : [Скай Хорс], 2017.228 с. : фотоіл.

Ця книжка – фоторозповідь про Київ. Про міське середовище, що сформоване архітектурними спорудами, про архітектурні стилі, що відображають певні історичні періоди, про те, що оточує нас повсякденно й на що ми майже не звертаємо уваги. Вулиці, будинки, подвір’я, архітектурні деталі… Це – погляд на місто, так би мовити, зсередини, з точки зору звичайного його мешканця а не туриста, приїжджого, які здебільшого цікавляться виключно архітектурними пам’ятками. Книга буде цікава тим, хто цікавиться мистецтвом, історією, архітектурою, фотографією.

 

Степанец, К. Чернобыльская зона глазами сталкера : [путеводитель] / Кирилл Степанец, Денис Вишневский, Сергей Паскевич ; [идея и ред. Владимира Невзорова]. – [Киев] : Скай Хорс, [2017]. – 400 с. : ил.

Книга містить опис цікавих місць Чорнобильської зони відчуження та добре ілюстрована фотографіями, яких у виданні рівно 100. Своєрідний путівник Чорнобильською зоною відчуження знайомить читача не тільки з об’єктами, що стосуються ЧАЕС та робіт з ліквідації аварії 1986 року, а й з об’єктами та локаціями історичного та культурологічного значення.  Розповідь про сучасний стан покинутих міст і сіл Чорнобильщини унаочнює незворотній драматизм подій тридцятирічної давнини та послуговує гарним прикладом ролі людини та її діяльності для довкілля. Видання містить розповіді про об’єкти, що за часів СРСР були секретними, а зараз відкриті для загалу. Їхня історія вкрита пеленою таємниці, і викладені в книзі дослідження відкривають невідомі фрагменти цієї історичної мозаїки.

 

Вересень, 2018

Аваков, А. Ленін з нами? / Арсен Аваков ; [пер. з рос.: Л. А. Логвиненка, В. М. Верховеня] ; ред. Н. Б. Статівко ; худож.-оформлювач М. С. Мендор. – Харків : Фоліо, 2017. – 158, [2] с. : кольор. іл., фот.
Стаття українського політика і відомого громадського діяча Арсена Авакова «Ленін з нами» була опублікована в електронних ЗМІ 2007 року й викликала великий громадський резонанс та гарячу дискусію в інтернеті. Тому видання книги «Ленін з нами» 2008 року включало не лише, власне, статтю, а й добірку коментарів та обговорення в різних електронних ЗМІ — свого роду, «інтернет-епістолярій», громадську відповідь на питання актуальності й необхідності декомунізації, звільнення від міфів та ідолів радянської пропаганди.
Через десять років автор знову повертається до теми, додавши до заголовка знак питання. Після Революції Гідності, епохи «ленінопаду» й Закону про декомунізацію читач дістає можливість згадати прямі цитати вождя та ідеолога комунізму в колишньому СРСР і, можливо, по-новому оцінити своє ставлення до Леніна — як цілком певної історичної особистості, так і міфу радянської пропаганди.
У збірку додано цікавий документальний розділ хроніки народного «ленінопаду» й офіційну статистику Інституту національної пам’яті України про демонтаж пам’ятників Леніну в різних областях.
Завершує книжку добірка міркувань і відгуків відомих українських політиків, громадських діячів та публіцистів.
Нове доповнене видання книги Арсена Авакова «Ленін з нами?» продовжує актуальну  й цілком необхідну для побудови зрілої демократії широку громадську дискусію.

Іванцова, М.  Я тут живу : київський роман / Міла Іванцова. – [Київ] : [Видавнича група КМ-БУКС], [2016]. – 398 с.
Цей роман популярної української авторки чекав на видання дев’ять років. Він показує життя Києва і його мешканців у період між двома Майданами, коли, люди, зі слів автора, «не надто дослухалися до пульсу старовинного міста як живої істоти, але жили в ньому, переплітаючись долями, долали кожен свої сходинки, набивали кожен свої ґулі та, розчаровані результатами першого Майдану, знову сподівалися лишень на себе, не надто вірячи в «манну» з Печерських пагорбів. Працювали, виживали, кохали або шукали кохання, подекуди замінюючи його сурогатом». Роман про маленьких людей у великому місті, написаний з любов’ю до міста і до людей.

Легенди Києва : шукай, мандруй, фотографуй / [текст Катерини Дем'янчук ; іл. Вікторії Дунаєвої]. – [Київ] : [Форс Україна], [2017]. – 24 с. : іл.
Нова книга із серії "Шукай. Мандруй. Фотографуй" дає можливість ознайомитися з основними історичними місцями та пам’ятками Києва. Її чудові ілюстрації, на яких минуле переплітається з сучасністю, а реальне - з містикою чи й навіть фантастикою,  супроводжуються легендами і начебто типовими, однак все одно цікавими завданнями. Київ, змальований у книзі, цікавий і яскравий.  А ви, коли бували на Майдані Незалежності, знали, що на його місці колись було Козине болото? А про те, що в Михайлівському Золотоверхому монастирі містилися усипальниці київських князів? А що в Маріїнському палаці була... в’язниця?
Ще тут є величний Софійський собор, Поштова площа, яку й досі треба захищати, бо ж там знаходиться безліч археологічних історичних пам’яток, Ботанічний сад - котрий Звіринець, Києво-Печерська Лавра, у якій ми ще не побували, та інші цікаві й чарівні місця Києва.

Марущак, А.  Прогулки по Киеву с газетой "Сегодня" : годы, лица, события : [путеводитель]. Т. 2 / Александр Марущак, Леся Кириченко. –  Киев : УКРБУД : [Саммит-Книга], 2018. – 271 с. : ил.
Вийшов у світ другий том «Прогулянок по Києву з газетою «Сегодня». Журналісти газети «Сегодня» Кириченко Леся та Олександр Марущак понад три роки подорожували вуличками столиці, збираючи по крихтах дивовижні історії міста про його відомих мешканців і дивовижні будівлі. Вони підготували для вас чергову порцію прогулянок для приємного проведення часу. З цією книгою ви можете зробити ще більше подорожей по стародавньому Києву і закохатися в нього з головою.

Мокроусова, О.  Лінія долі на долоні Києва. Вулиця Костьольна / Олена Мокроусова. – Київ : Либідь, 2018. – 96 с. : іл., портр.
Книжка про вулицю, що має напрочуд промовисту назву - Костьольна. Коротенька, всього 307 метрів, вона тим часом справжня енциклопедія архітектурних стилів. Належить до особливого «просторового» типу київських вулиць, розташованих на схилах гір. А ще - між Костьольною, кількома сусідніми вулицями і Володимирською гіркою існують цікаві, навіть несподівані зв’язки, про які захопливо розповідає це видання.Необычный Киев : [путеводитель] / [авт. ст.: А. Анисимов та ін.]. – [Киев] : Скай Хорс, [2017]. – 2-е изд. – 504 с. : ил.
Друге видання путівника «Необычный Киев» складається з 68 глав, що описують найцікавіші місця міста, що не є «стандартним» туристичних пам'яток. Читач дізнається про більш ніж 800 об'єктів, розташованих як в межах самого Києва, так і в Київській області. Текст супроводжується 730 фотографіями, більшість яких публікується вперше.

 

 

 

Серпень, 2018

Живучи в модерному місті. Київ кінця XIX – кінця XX століть / упоряд.: О. Бетлій, К. Диса, О. Мартинюк.Київ : Дух і Літера, 2016. –  328 с.

У збірнику представлені напрацювання українських і зарубіжних дослідників, які запропонували нові підходи до вивчення історії Києва кінця XIX - першої половини ХХ ст. Завданням авторів було показати місто як живий організм і динамічний простір у процесі активної модернізації та урбанізації. Тематика статей охоплює історію повсякденного життя, гендерний аналіз історії, конструювання  образів міста, міжетнічні відносини, трансформації пізнього імперського і ранньорадянського суспільства, екологічні та транспортні аспекти історії Києва.

 

Макаров, А. Н. Стиль жизни, нравы и вкусы старого Киева. Кн. 1 / Анатолий Макаров. Київ : Скай Хорс, 2017.383 с. : ил., портр. – (Мир киевской старины).

Академічно грунтовна, доказова і скрупульозна, але при цьому поетична і зворушлива розповідь про повсякденне життя міста в усьому її різноманітті - від театральних прем'єр до дитячих ігор; званих обідів в особняках аристократів і мільйонерів до чаювань в скромних студентських кімнатках; розповідь про те, що носили, що читали, які вистави дивилися, що їли і пили, про що і чому говорили мешканці Києва XIX - початку XX століття. Це розповідь про місто, як про особистість, яка змінюється з роками, мудріє і гарнішає, виявляє не найприємніші якості, переживає злети і падіння, періоди розквіту і не кращі часи. З цієї книги, повної любові і поваги до минулого української столиці, читач дізнається, як «український смак» вростав в міське середовище, як під його впливом змінювалися мода, звички і звичаї обивателів; познайомиться з безліччю забавних і вражаючих історій київського життя, більшість з яких представлені широкій публіці вперше.

 

Макаров, А. Н. Благоустройство старого Киева. Кн. 2 / Анатолий Макаров.Київ : Скай Хорс, 2017.191 с. : ил. – (Мир киевской старины).

Друга книга відомого письменника Анатолія Макарова з серії "Світ київської старовини" - це яскрава і захоплююча розповідь про непростий процес благоустрою Києва на рубежі XIX і XX століть. Книга дає вичерпне уявлення про те, як місто набувало знайомий нинішнім його жителям вигляд - як забудовували Великий пустир, прокладали перші регулярні вулиці на місці земляних валів, гір і ярів, розбивали перші бульвари і парки, і планували місто, враховуючи його унікальний ландшафт; про долю природи і дерев-довгожителів.

Читач дізнається безліч кумедних, рідкісних, а часом і шокуючих фактів про повсякденне життя київських обивателів; про перипетії впровадження звичних нині газу, водопроводу і холодильників; про те, як перетворило життя поява залізниці, телеграфу і трамвая; а також про непрості стосунки киян з тваринами: кіньми, бродячими і домашніми собаками, співочими птахами і поштовими голубами.

 

Макаров, А. Н. Старокиевские силуэты. Кн. 3 / Анатолий Макаров.Київ : Скай Хорс, 2017.224 с. : ил. – (Мир киевской старины).

Перед читачем третьої книги із серії "Світ київської старовини" постануть примітні особистості, які грали видну роль в історії моралі Києва XIX століття і виражали настрої, смаки та інтереси різних груп його мешканців. Так, в першій половині ХІХ століття на буття городян помітно впливали особи духовного звання, а в другій його половині домінувала вже світська культура.

Кожна пора висувала і сили, що руйнували усталені суспільні форми, які посягали на багатство культурних традицій. Разом з тим, їх діяльність мала і деяке позитивне значення, оскільки, так чи інакше, сприяла оновленню життя. Згадаймо, наприклад, до яких потрясінь привело появу в ХІХ столітті різночинців, які отримували чудову освіту, але не мали політичних прав і соціальних гарантій. Ні ліберальні реформи Олександра II, ні жорсткі заходи прем'єра Петра Столипіна не змогли остудити їх хворобливі амбіції.

Неповторний колорит київського життя надавали диваки, оригінали та інші виняткові особистості, яких з легкої руки Миколи Лєскова називають антиками. По таким людям можна судити про характерні для того чи іншого часу прагнень і сокровенних сподівань.

Відтворюючи галерею київських характерів, типів і антиків XIX століття, автор вибрав з безлічі реальних персон, зображених в пресі, мемуарах та художній літературі, найбільш близьких і цікавих йому.

 

Квітень, 2018

Вітри часів : книга поезій / [упоряд. А. Спірідончева]. – Київ : Друкарський двір Олега Федорова, 2018. – 144 с. : портр. – (Київ поетажний).
До збірки «Вітри часів» увійшли твори патріотичної спрямованості авторів Літературного клубу «Київ ПОЕТажний». Мета збірки – представити якнайширший спектр патріотичних проявів українців: у почуттях – від квітучої любові і милування до глибокого вболівання, в реакціях на події – від молитов до радикалізму, а доброта і милосердя тут контрастують із вовчою суттю воїна. Екологічні, краєзнавчі, історичні мотиви, виплески давніх і новітніх повстань і війн дали назву збірці – «Вітри часів».

Слово жінки : журнал : вид. для тих, хто прагне мудро жити. – [Київ] : [ТОВ "Світ Успіху], 2017. – 48 с. : іл. – № 2 : Зустріч Друга.

Тема номера: Київ - Місто Сили. Київ — місто не лише прекрасне, але й загадкове, адже тут надзвичайно багато Місць сили. Природна енергетика столиці України просто вражає. У цьому переконані всі — від тих, хто прихильно ставиться до такого явища, як Місце сили, до тих, хто сприймає життя виключно крізь призму суворого матеріалізму. Що ж таке Місце сили, і де такі місця існують у Києві. Про це і не тільки, ми можемо дізнатися, на сторінках журналу.
До видання увійшли статті про таємниці київських районів, про «Татарку», яка зникає, про загадкове урочище Китаєво,  також, можна побачити Київ очима українських поетів. Читач на сторінках журналу може познайомитися з історичними дослідженнями щодо Києва, зрозуміти психологію міста та вивчити його «біографію», також, буде цікаво «відвідати» мамину школу та дізнатися, яким був портрет киянок ХІХ – початок ХХ століття у статті «Мода по-київські».

 

Драч, І. Ф. Страта дерев у Києві : поезії та світлини / Іван Драч ; [фотоіл. А. С. Марченко]. – Київ : Криниця, 2016. – 63 с. : фот.
Поезії і численні фотоілюстрації у цій своєрідній тематичній збірці розповідають про долю дерев і вагоме значення їх у житті людини, свідчать про безжальне знищення «зелених друзів» людини в Києві. Сторінки книги звучать як особистий і громадський протест проти втрати зелених насаджень в улюбленій нашій столиці.

 

 

 

 

Лютий, 2018

Бондаренко, С. Повітряне метро / С. Бондаренко.Київ : Фенікс, 2017.272 с.

Ця книжка поведе «кирилицею київських вулиць» до обжитих ще до нашої ери берегів Почайни, яка «розділяла нам світи, перш ніж Йорданом нашим стати», а після занурень «на двадцять віків углиб» чуттєво поверне вас у сучасність.  Це зразок міської лірики, яка підтверджує думку, що «Київ не місто, Київ – це Космос», та спонукає осмислити себе як людину центру Європи, як потенційного ФЕЛІЧИТАча, співучасника києвоцентричного братства.

Невипадкові тут і поема-паліндром «Вінгран і нар гнів», і трилогія поем-кліпів з бурхливими метаморфозами персонажів на Майдані, й весела п’єса «Нью-Енеїда, або Дер-жа-вю» Усі ці твори органічно вписуються в поетику автора, якого один із живих класиків назвав «віртуозом, що володіє поетичною мовою краще, ніж Чингісхан конем».

 

Бушанський, В. Закоханий лимон / В. Бушанський.Київ : Фенікс, 2017.144 с.

Місце дії більшості оповідань – Київ. Та не лише час та місце об’єднує їхніх героїв. Попри те, що персонажі цілком відмінні за родом своїх занять і з ними трапляються геть несхожі пригоди, все ж є речі, які об’єднують більшість із них. Усі вони намагаються подолати самотність і протистояти безглуздості життя.

  

 

 

Гончарова, Р. Дзвони долі / Р. Гончарова.Київ : Фенікс, 2017.176 с. : іл.

«Дзвони долі» - це перша книга такого формату перекладачки і драматургині Раїси Гончарової. До збірки увійшло сім різножанрових п’єс. Напрочуд живих, зітканих з життєвого фактажу, котрі легко читаються, що, власне, не притаманно текстам цього жанру. На сторінках книги зустрічаються жінки різні за віком, статусом та географією проживання: від вчительки, бібліотекарки, журналістки, наукового співробітника, менеджера, до однієї з найбагатших жінок Франції.

  

Ємець-Доброносова, Ю. Срібло і молоко / Ю. Ємець-Доброносова.Київ : Фенікс, 2017.224 с. : іл.

Композиція книжки – рух вглиб недалекого минулого і повернення назад до теперішнього і майбутнього. Поезії народжувалися в різні роки в мирному і позначеному війною Слов’янську, в зимно-революційному і весняно-прозорому Києві, у багатолікому літньому українському Криму. Автор плекає лінію експериментальної гри із образами і формою, а реальність «Срібла і молока» народжується з поєднання образів, де степ зринає на берегах Дніпра, дніпрові води містять в собі частку вод морських, а Скіфський бабай залишається вартувати мирний сон дочки ворожбита.

  

Замовляння крові : антологія оповідань журналу «Київ» / упоряд. Теодозія Зарівна.Київ : Фенікс, 2017.320 с.

Замовляння крові – магічний процес, під час якого за допомогою озвучених слів перестає текти кров і тіло людське оздоровлюється. Тож твори, зібрані у цій книзі, від трагічних, драматичних і аж до комічних, виповнені гарячим бажанням упорядкувати світ, зробити його гармонійним, людинолюбним і мирним.

До антології увійшли твори авторів журналу «Київ» 2015-2017 рр.

 


Іванова, Л. Г. Національна ідентичність і державницька ідея в Україні (остання чверть XVIII - 60-тi pp. XIX ст.) : іст. розвідки / Людмила Іванова.Київ : Дніпро, 2017.365, [1] с. : іл.

У цьому виданні на основі широкого кола архівних та друкованих джерел реконструйовано складні процеси — етапи, тенденції, розвиток, форми, персоналії українського національного відродження з акцентом на протистояння російській імперській ідеології та польсько-шляхетській державницькій концепції. На сторінках книги відтворено український контекст та загальне тло, на якому розгорталась творча діяльність та політичні практики видатних українських інтелектуалів М. Максимовича, М. Костомарова, М. Драгоманова, В. Антоновича, В. Гнилосирова, А. Шиманова, В. Лободи та інших діячів, які стали на захист української цивілізаційної ідентичності в мовно-культурному просторі й політичному поступі.

 


Малаков, Д. Київ столітньої давнини / Д. Малаков, А. Прибєга.Київ : Фенікс, 2017.320 с. : фот.

Видання пропонує цікаву екскурсію в місто початку ХХ століття. Подорож побудована на ретельно підібраній колекції поштівок з краєвидами Києва столітньої давнини та починається із Софіївської площі, веде до схилів Дніпра, спускається на Поділ і знову повертається у Верхнє місто, щоб продовжитись по Володимирській вулиці, прогулятися Хрещатиком, Липками, Печерськом та околицями.

 

 

 Марчук, Г. Вибороти долю / Г. Марчук.Київ : Фенікс, 2017.256 с.

Представлена книга розповідає про долю людини, про її призначення в цьому світі, про надії та сподівання. Перед нами проходить ціла галерея жінок – сильних і красивих – здатних на велике всепереможне кохання. Кожна із них сама виборює свою долю, жертвуючи багато чим, однак кожна залишається вірною тому призначенню, яке написав їй Господь. А ще – це книга про роль Майдану у житті кожного з нас.

 

 

 

 Ущільнений простір : антологія поезії журналу «Київ» / упоряд. Теодозія Зарівна.Київ : Фенікс, 2017.192 с.

Простір – символ нашого життя. У ньому всі хороші переміни відбуваються нелегко і поволі: від економічних, соціальних і аж до змін у самій людині.

До книги увійшли вірші авторів журналу «Київ» 2015-2017 рр.

 

 

 


Як тебе не любити... : коротка проза про сучасний Київ та киян 2017. / відбір творів до збірки: Тетяна Гузенко [та ін.]. - Київ : Фенікс, 2017.144 с.

В одинадцяти творах збірки Київ постає у багатьох вимірах: тут і жіночі освідчення йому як живій істоті, й оспівування його принад, і гіркі сповіді про розлуку з ним, й екскурси в минувшину…

 

 

 

 

 

 

Січень, 2018

Баканов, В. Вчера на Подоле : книга воспоминаний / Виталий Баканов. – Киев : [ЧП "Аква Украина"], 2017. – 92 с. : ил.

Ця книга про любов до рідної землі, про любов до жінки, друзів, природи... Книга про смуток за юністю, по тих, кого вже немає і хто далеко... Корінний мешканець київського Подолу, поет Михайло Дубинський одного разу написав:

Спасибо за любовь, за час ее, за миг.

Забыть, не вспоминать - уже не в нашей власти.

Вам и Богам, судьбе хвала постиг

Я чувств прибой и чародейство счастья.

З радістю повідомляємо читачеві, що в даній книзі опубліковано багато фотографій із сімейних архівів киян. Ці фотографії ніде раніше не публікувались, і дозволять побачити вже зниклі «куточки» Києва і київського побуту.

 

Баканов, В. От Подола до Приорки : книга воспоминаний / Виталий Баканов. – Киев : [ТОВ «ЦП «КОМПРИНТ»], 2017. – 49 с. : ил.

Книга присвячена подіям до війни, рокам окупації та повоєнним рокам минулого століття.

Автор представляє життєпис свого друга Бойдаленка Бориса Олександровича, корінного киянина, який народився в київському Подолі у 1934 році, тому він пам’ятає роки війни.

  

 

 

Кальченко, Т. В. Монархическое движение в Киеве и на территории Киевской губернии (1904-1919) : ист. энциклопедия / Т. В. Кальченко. – [Киев : Интерконтиненталь-Украина], 2014. – 974 с. : фот.

Пропонована книга присвячена проблематиці регіонального розвитку монархічного руху (на прикладі Києва і Київської губернії). В енциклопедичному форматі представлено весь діапазон існуючих монархічних організацій та деталізовані основні етапи їх діяльності. Показані політичні установки і статутні документи, по можливості, наведено кількісний склад.

Особливий акцент зроблений на докладних біографіях учасників монархічного руху, більшість з яких сьогодні незаслужено забуті і викреслені з історичної пам'яті. Вперше досліджується великий пласт невідомих раніше архівних, газетних і журнальних джерел.

За унікальністю, шириною і глибиною проведеної роботи, книга є справжньою енциклопедією якій не має аналогів в Україні.

 

Шленский, Д. Судьбы Андреевского спуска / Д. Шленский. – Дрогобыч ; Киев : Коло, 2016. – 240 с. ; ил.

Продовження життєпису Андріївського узвозу авторства директора Музею Однієї Вулиці Дмитра Шльонського присвячено незвичайним долям жителів найвідомішої київської вулиці.  Розповіді зібрані на основі матеріалів нещодавно відкритих архівних фондів охоплюють події непростого ХХ століття, що пройшло під знаком великих змін і потрясінь. Видання доповнюють фотокопії рідкісних документів та старовинні світлини.