Лютий, 2020

Мурашова, Б. Ю. Легенди будиночка, якого немає / Богдана Мурашова. Київ : Українські пропілеї, 2018. 70 с : фотоіл., портр.

Кожна родина – це великий і неозорий світ історії роду, що веде початок з глибин минулого. Це Атлантида, яку вдається відкрити й поцінувати, на жаль, не багатьом. Один з таких винятків – Богдана Мурашова – історик-аматор, медик за фахом, у серці якої жевріють голоси її предків. У книжці йдеться про історію київського роду військовиків Сосновських, поляків за походженням і росіян за вихованням, нащадки якого сьогодні будують українську Україну. З ним був пов`язаний і відомий шістдесятник, український правозахисник Юрій Мурашов. Давно немає дерев`яного будиночка Сосновських на Казенних Дачах – частині Шулявки, що на задвірках Політехнічного інституту, проте пам`ять про нього та його мешканців живе в спогадах пані Богдани.

Книгу оцінять усі, хто любить Київ.

 

Однопозов, І. Наша Пріорка. – 2-е вид. / Ігор Однопозов, Дар'я Кононюк. Київ : [Б. в.], 2019. 288 с. : фотоіл., портр.

Разом з авторами цієї книги подорожуємо київською Пріоркою – північною околицею, де зосереджено багато цікавих і знакових об`єктів. І хоча приміська слобода відома з XVII ст., про цей топонім чули навіть не всі кияни. В альбомі зображено дві Пріорки – тиху і провінційну з недалекого минулого та сучасний житловий, адміністративний і промисловий район столиці України. Завдяки унікальним архівним матеріалам та свідченням старожилів передано своєрідну атмосферу життя і побуту пріорчан. Видання розраховано на всіх, хто цікавиться історією та архітектурою Києва.

Анатолію Кузнєцову (1929–1979) 

автору книги «Бабий Яр» 

присвячується

                                                

Юнаков, О. Архитектор Иосиф Каракис : жизнь, творчество и судьба. –  1-е изд. / Олег Юнаков. Нью-Йорк : Алмаз, 2016. 544 с. : ил., портр. 

Книга присвячена життю і творчості одного з найяскравіших українських радянських зодчих Йосипа Юлійовича Каракіса, автора безлічі будівель, які стали згодом пам'ятниками архітектури. Видання містить інформацію про такі об'єкти, як Національний музей історії України, ресторан «Динамо», дитячий садок «Орленок» і багатьох інших громадських, промислових і житлових будівлях, побудованих на території колишнього СРСР.

Дослідження базується на матеріалах власного архіву архітектора, зборів бібліотек і державних архівів України. Книга побудована за хронологічним принципом і включає велику кількість проєктів, малюнків, планів, знімків здійснених об'єктів, а також особистих документів і фотографій із сімейного архіву, значна частина яких публікується вперше. Книга розрахована на архітекторів, студентів архітектурно-будівельних вузів і широке коло читачів, які цікавляться історією архітектури радянського періоду.

 

Січень, 2020

Григор'єв, Г. У старому Києві : спогади / Григорій Григор'єв. –  Київ : Центр учбової літератури, 2019. –  360 с.

У книзі показані побут, звичаї, типи старого Києва від перших років ХХ сторіччя до 1920 року. Тут і життя міської бідноти, купецтва і міщанства, майстрів мистецтв і журналістів, дрібних чиновників, революційного студентства і «чорної сотні».

Велике місце в спогадах посідає театральне і музичне життя Києва: російський театр Соловцова, опера, концерти, театр Миколи Садовського, постаті Кропивницького, Заньковецької, Саксаганського, Мар’яненка та інших видатних акторів дореволюційного українського театру. Автор докладно зупиняється на історичних подіях, свідком яких був: революція 1905 року, приїзд Миколи ІІ в Київ, вбивство Столипіна, Лютнева революція 1917 року, Великий Жовтень, громадянська війна, культурне будівництво у перші роки Радянської влади.

 

Гураль, О. З любов'ю, Серж Лифар! Кн. 1. Київ назавжди : [трилогія] / Олена Гураль.  Київ : Саміт-книга, [2018]. 119 с. 

До уваги читачів подано першу частину трилогії про видатного киянина Сергія Михайловича Лифаря.

Книга 1 «З любов’ю, Серж Лифар! Київ назавжди» знайомить з першим коханням та київським періодом життя до грудня 1922 року включно.

Книга буде цікава широкому колу читачів.

 

Кончаковский, А. Киевские скрижали памяти / Анатолий Кончаковский, Валерий Крюков. – Київ : [Саммит-книга], 2019. – 267 с. : фотоил., портр.

Под одной обложкой собраны мемориальные доски – существующие и те, о которых остались лишь воспоминания.

В книге содержатся фотографии более 700 мемориальных досок, а также сведения об их местонахождении, создателях и времени их появления на карте Киева.

  

 

Проценко, Л. Київський некрополь : [путівник-довідник] / Людмила Проценко. – Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 336 с. 

«Київський некрополь» поведе читача по тих місцях, де навічно спочили видатні діячі вітчизняної словесності упродовж тисячолітньої історії України.

 

 

 

 

 

Третяк, К. О. Мінливе обличчя міста, або доля київських фасадів / Кирило Третяк. Київ : Парламентське видавництво, 2019. 536 с. : іл.

У книзі зібрані матеріали проведеного дослідження щодо перебудови і реконструкцій споруд Києва протягом останніх століть.

Читач зможе дізнатись, як змінився вигляд сьогоднішньої забудови міста, які елементи декору фасадів були втрачені чи, навпаки, з’явилися.

Для широкого кола читачів, усіх, хто цікавиться історією та архітектурою міста Києва.