Жовтень, 2017

Пишнюк, Т. В. Божа вивірка : роман-молитва / Тетяна Пишнюк. – Чернівці : Букрек, 2016. – 230 с.

Цей роман – своєрідний екскурс в ХІ століття і заразом молитва за майбутнє сьогоднішньої України. Головна героїня роману Едігна – внучка Ярослава Мудрого, донька Анни Ярославівни. Дослідники припускають, що молоду вродливу дівчину хотіли видати заміж за нелюба, щоб улаштувати державні справи. Але вона не бажала такої долі й однієї ночі втекла з Парижа. А оскільки ще з дитинства мріяла про золотоверхий Київ, місто своїх предків, то попрямувала на схід…

Положій, Є. В. Іловайськ : розповіді про справжніх людей / Євген Положій. – Харків : Фоліо, 2016. – 378 с.
    
Це книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна розповідь про війну, яка, як відомо, ще нікого не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях.


Мадзантіні, М. Не йди : роман / Маргарет Мадзантіні ; [пер. з італ. В. Степанова]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 302 с.

Тімотео був бездоганним чоловіком, турботливим батьком і хірургом з чудовою репутацією. Він мав усе, про що можна мріяти: щасливу сім’ю, гарну доньку, віллу на березі моря. Проте одна ніч, яку Тео провів у барі, назавжди змінює його життя. Він закохується в емігрантку, з якою не має нічого спільного, крім хмелю в голові. Кохання, зрада, пристрасть – три гострі кути цього роману. Та коли доля забирає в Тімотео кохану жінку, він розуміє, що втратив дещо більше…

 

 Ру, М. Притулок : роман / Меделін Ру ; [пер. з англ. Н. Гоїн]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 285 с. : іл.

Старі  стіни зберігають багато моторошних таємниць… 16-річний Ден Кроуфорд і гадки не мав, що в літньому студентському гуртожитку колись була лікарня для душевнохворих злочинців. Досліджуючи потаємні куточки колишньої психушки, Ден зіткнеться тут із темними таємницями, дивним чином пов’язаними з його минулим… Унікальні фотографії реальних занедбаних психлікарень занурять вас у моторошну атмосферу нестримного кошмару!

 
Ханна, К. Соловей : [роман] / Кристин Ханна ; [пер. с англ. М. Александровой]. – Москва : Фантом Пресс, [2017]. – 447 с.

Це епічна історія про війну, жертви, страждання і велике кохання. Франція охоплена вогнем Другої світової. Великі міста й маленькі селища окуповані нацистами, у небі – ворожі літаки, а навкруги – зневіра, смерть і страждання. Основою книги стала реальна історія бельгійки, яка була членом партизанського руху спротиву. "Соловей" – неймовірно  красивий роман, який став справжнім гімном жіночої хоробрості і силі духу. Роман для всіх, роман на все життя. Книга Крістін Ханни стала головним світовим бестселером 2015 року, читачі і цілий букет друкованих видань назвали її беззастережно кращим романом року.Вересень, 2017

Кідрук, М. Твердиня : роман / Макс Кідрук. Вид. 2-ге, перероб. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 558 с. : іл.

Вирушаючи в легку експедицію-подорож, п’ятеро друзів не здогадувалися, що зможуть знайти загублене місто інків. Сімдесятиметрова Твердиня майже повністю напхана золотом. Та чи буде в цієї історії щасливе закінчення? Адже часом життя набагато цінніше за золото…

 

 

Мастєрова, В. М. Смарагд : роман / Валентина Мастєрова. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 285 с.

Людина сама обирає дорогу в житті чи може пройти лише тими шляхами, якими їй судилося? Відповідь на це запитання Данило Туманич шукає протягом  усього життя. Зраджений батьками, людьми, що з упередженістю ставилися  до його походження, державою, у якої для тисяч таких, як він, були Афган і Чорнобиль… Він вижив. І став тим, хто першим ступає росяними травами, хто прокладає стежку, яка згодом стане новим широким шляхом.

 
 

Аткинсон, К. Жизнь после жизни : роман / Кейт Аткинсон ; [пер. с англ. Е. Петровой]. – Санкт-Петербург : Азбука, [2014]. – 543 с. – (Азбука-бестселлер)

"Що, якби у нас була можливість проживати це життя знову і знову, поки не вийде правильно?"

У маленькому селищі з дивною назвою Лисяча Галявина, яке відрізане бурхливою хуртовиною від всього навколишнього світу, народжується звичайна дівчинка - і вмирає, ще не навчившись дихати. В маленькому селищі з дивною назвою Лисяча Галявина, яке відрізане бурхливою  хуртовиною від всього навколишнього світу, народжується та сама дівчинка - і дивом  виживає, і розповідає історію свого життя. Розповідає знову і знову. Поки не вийде правильно прожити двадцяте століття: врятуватися від підступних хвиль; уникнути смертельної хвороби; знайти м'ячик, що  закотився  в кущі; навчитися стріляти, щоб не промахнутися в фюрера...

 

Ремарк, Е. М. Життя у позику ; Мансарда мрій ; Іскра життя : романи / Еріх Марія Ремарк; [пер. з нім. Ю. Винничука, Ю. Микитюк, Х. Николин ; худож. О. Семякін]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 734 с. : іл.

Різні часи, різні люди, різні життєві обставини…Але для Ремарка і його героїв поряд завжди була війна – як передчуття, як сувора дійсність, як болючий спомин. Вона трощила долі, безжально позбавляла ілюзій, крала батьківщину, родину, надію… Але що жорстокішими були випробування, то більше цінувалися відвага і мужність, незнищенна жага до життя. І навіть у найтемніші часи не згасало полум’я самопожертви, справжньої дружби, щирого кохання…

 

Тартт, Д. Щиголь : роман / Донна Тартт ; [пер. з англ. В. Шовкуна]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 814 с.

Тео Декер – реальний, а не казковий хлопчик, що вижив. Друг кличе його Поттером, та це звучить гіркою іронією. Єдине диво у житті хлопця, чия мати загинула в нього на очах, –  украдена з галереї картина з яскравою пташкою: щиглем, назавжди прикутим до жердини. Та на відміну від птаха, Тео не бачить сенсу вирватися з полону свого життя-катастрофи. Події, які вирують навколо нього, дивовижний і жорстокий світ –  лише тло для історії його душі, зацикленої на жахливому моменті дитинства. І єдине, що здатне повернути його до розуміння абсолютної цінності життя, – це безсмертна краса тих небагатьох речей, які варто рятувати навіть із полум’я.

 

Липень, 2017
Третьяков, А. П. Мала Васильківська. Шота Руставелі : культурологічний путівник / Аркадій Третьяков. – Київ : ЛАТ&К, 2016. – 217 с. : іл.

Автор, киянин і києвознавець, розповідає про одну з відомих столичних вулиць в формі захоплюючої  історіографічної подорожі в минуле. Це одна з вулиць, на якій майже цілком  збереглася  дореволюційна забудова. Книга розкриває  читачеві змістовну інформацію про історію кожного будинку, його творців, власників і мешканців. Інформаційними джерелами видання є архівні документи.  Більшість ілюстрацій  публікується  вперше.

 

 

Морозенко, М. Я закохалася : повість / Марія Морозенко. – [Київ] : ВЦ "Академія", 2017. – 127 с.

Нелегко довірити своє перше «я закохалася» татові. Ще складніше – розібратися, в чому справжність хлопців, коли у Васьки ще дитячі захоплення і він весь час встряє в якісь халепи. А Влад своїми дорослими залицяннями впевнено завойовує території  дівочих сердець. Територію твого серця теж. Та осінь стала особливою для героїв повісті. На них чекають випробування юністю і зіткнення зі світом дорослих…

 

Печорна, О. Грішниця : [роман] / Олена Печорна. 2-ге вид., стер. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 286 с.

Її краса стала її прокляттям: чоловіки жадали її – і вони отримали бажане, а вона – невиліковну хворобу. Вона знаходить притулок у глухому селі  Чорнобильської зони. Позаду залишається понівечене життя в родині пияків, чи то дитбудинок, чи то дім розпусти, зґвалтування  за зґвалтуванням  і син, якого в неї вкрали… Відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем!

 

 
 

Портер, Е. Полліанна : повість / Елеанор Портер ; пер. з англ. М. Карнаух-Шурпік; [іл. А. Воронкової]. – Тернопіль : Богдан, [2014]. – 254 с. : іл. – (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах "Світовид". Серія третя (Література XX століття))

Ця книга – світовий бестселер. Кожного, хто перегорне її сторінки, вона зробить милосерднішим, вселить оптимізм у зневіреного. А чи вмієте ви грати в чудодійну гру «в радість»? Якщо  ні, то, прочитавши цю книгу, – неодмінно зумієте! І світ одразу ж стане добрішим. Спробуйте – переконаєтесь!

 

 

 

Рубина, Д. И. Бабий ветер : [повесть] / Дина Рубина. – Київ : [Форс Україна], 2017. – 319 с. – (Большая проза Дины Рубиной)

У центрі оповіді нової, часом шокуючої  і  різкої   книги Діни Рубіної – Жінка. Героїня, в юності - парашутистка і пілот повітряної кулі, переживши особисту трагедію, змушена зайнятися зовсім  іншою справою в іншій країні: вона косметолог, живе і працює в Нью-Йорку. Ціла низка дивних персонажів проходить перед її очима, бо за родом своєї нинішньої професії героїня стикається з відразливими картинками життя суспільства. І, як не дивно, з цієї гірлянди, за висловом героїні, «калік», виростає гротесковий, трагічний і високий образ сучасної любові.

 

 

Червень, 2017 

Абліцов, В. Г. Меценати. Україна / Віталій Абліцов. – [Київ] : Літера, [2016]. –  207 с. : іл., портр.

Пропоноване видання – спроба змінити стереотипи про світ сучасного бізнесу, адже в останні роки все частіше засвідчується участь заможних українців у матеріальній підтримці розвитку культури, науки, мистецтва, тобто їхня благодійна діяльність. Ця книга ознайомить читачів з історією благодійництва в Україні, із сучасними послідовниками християнської моралі, сформує узагальнений образ нинішніх вітчизняних благодійників і меценатів. Перша частина книги ознайомить з усіма героями видання, друга ж містить ілюстровані есе, в яких докладніше розповідається про «секрети» бізнесових успіхів сучасних послідовників Мецената, розкривається їхній духовний світ, морально-етичні погляди.

 
 

Вдовиченко, Г. Купальниця : роман / Галина Вдовиченко. 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 238 с.

У напіввимерлому військовому містечку жили собі брат Роберт і сестра Кароліна. Ворожка напророкувала, що хтось із них стане щасливий, а хтось знаменитий. Усі чомусь були переконані, що дівчині вистачить і звичайнісінького жіночого щастя. Тож Роберт першим подався підкорювати столицю. Кароліні ж, яка теж не всиділа вдома, доведеться упакувати не один подарунок у київському супермаркеті, перш ніж розпакує свій — від долі...

 
    

Абгарян, Н. С неба упали три яблока / Наринэ Абгарян. – Москва : АСТ, [2015]. – 319 с.

Історія одного малесенького села, загубленого високо в горах, і його нечисленних мешканців, кожен з яких трошки дивак, трошки буркотун і в кожному з яких притаїлися справжні скарби духу.

Від автора: Бабуся говорила - найближче до небес старі люди і діти. Старі  тому, що їм скоро йти, а діти тому, що недавно прийшли. Перші вже здогадуються, а другі ще не забули, як вони пахнуть, небеса ... Коли живеш на краю синьої ущелини, це ж зовсім не складно - дотягнутися до небес.

 

Сенцов, О. Г. Купите книгу - она смешная : ненаучно-популярный роман с элементами юмора / Олег Сенцов. – Харьков : Фолио, 2016. – 220 с. : портр.

Це дуже веселий, дуже смішний, дуже легкий для читання роман.

Цікаво, а що б зробили  ви, якби з'явився, ну, скажімо, Хтось і запропонував загадати одне - тільки одне! - бажання, яке виповниться? Герої цього роману думають не довго, тому як вважають цю пропозицію простий жартом. Ось і замовляє один вагон алмазів, другий - ціле поле конопель, ну а третій ... З третім складніше, адже він чомусь дуже серйозно поставився до такої неймовірної пропозиції. Як же розпоряджаються молоді люди дарами, які звалилися на них?

   

Еко, У. Ім'я рози : роман / Умберто Еко ; [пер. з італ. М.І. Прокопович]. – Харків : Фоліо, 2013. – 766 с. – (Карта світу)

Цей роман – захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події ХІV століття. У середньовічному монастирі за загадкових обставин один за одним гинуть ченці. З’ясувати причину їхньої смерті доручено вченому-францисканцю Вільяму і його помічнику Адсо. Розпочавши розслідування, вони занурюються у лабіринт підступних інтриг, політичних махінацій, потаємних пороків та абсурдних забобонів, якими сповнене життя монахів, і, вирішуючи багато філософських питань, ідучи шляхом логічних розмірковувань, розкривають загадкові вбивства. 

 

 

Травень, 2017

Абліцов, В. Г. Київ : енциклопедія / Віталій Абліцов. – Київ : Фенікс, 2016. – 287 с. : іл., портр.

Кияни – це не тільки ті, хто народився в столиці України, хто почав і продовжує Історію давнього міста на Дніпрі – Славуті, але й ті, кого невпинні вітри історії розпорошили по всій планеті Земля. Це переконання сприяло автору пропонованого видання у його спробі нагадати відомі й відкрити нові постаті й сторінки київського літопису.

 

 

 

  

Вдовиченко, Г. Маріупольський процес : роман / Галина Вдовиченко ; [передм. В. Лиса]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 283 с.

Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка – чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть…

 

 

  

Дочинець, М. Карби і скарби. Посвіт карпатського світу / Мирослав Дочинець. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с. : іл., портр.

Зі слів автора, це книга про тих, «що мостять дороги в болоті й над прірвами кладуть храми, тих, що, живучи на вершинах, шукають верховини духу. Про тих, що, обійшовши Європи й Америки, стережуть правду первовіку. І, пробиваючи скелі, вони самі стають скелями. Не просто люди – стовпи, на яких держиться небо Карпат».

 

 

 

Гоукінз, П. Дівчина у потягу : роман / Пола Гоукінз ; пер. з англ. Інни Паненко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 318 с.

Рейчел щодня сідає на той самий потяг. Проїжджаючи повз затишні приміські будиночки, вона щодня бачить подружню пару, яка снідає на веранді. Рейчел подобається спостерігати за ними, адже їхнє життя видається їй більш радісним, ніж її власне. Але одного разу в цьому безтурботному раю, яким вона уявляє оселю подружжя, жінку спіткає дещо приголомшливе. У поліції Рейчел не повірять…

 

 

 

  

Катишонок, Е. А. Когда уходит человек : роман / Елена Катишонок. [5-е изд., стер.]. – Москва : Время, 2017. – 394 с. – (Самое время!)

На початку 30-х років молодий комерсант купує новий будинок і займає одну з квартир. В інші вселяються офіцер, красуня-артистка, два лікаря, антиквар, російський князь-емігрант, учитель гімназії, нотаріус ... У кожного свої радощі і печалі, свої таємниці, свій голос. У це багатоголосся органічно вплітається голос самого будинку, а долі людей несподівано і дивно переплітаються, коли в маленьку республіку входять радянські танки, а через рік – фашистські. За страшний короткий рік одні мешканці поповнили ряди в’язнів, інші повинні переселитися в гетто; третім вдається врятуватися ціною ризикованих авантюр. Рушаться любові і зв'язки минулого з сьогоденням; вибирати доводиться не між добром і злом, а між великим і меншим злом... Потім війна закінчується, але починається інша - війна влади проти свого народу. Будинок заселяють нові мешканці - колишній фронтовик, телеграфістка, старі більшовики, шофер таксі, багатодітна сім'я ...

Струнка композиція, чіпко схоплені деталі, тонкий психологізм, легка іронія – все це відрізняє новий роман Е. Катішонок.

 

Квітень 2017 

Кудрявцев, Л. О. Наш стародавній Київ : нариси / Лев Кудрявцев. – Київ : Фенікс, 2016. – 400 с. : фотоіл.

Київ – один з найвизначніших політичних, промислових, наукових і культурних центрів Європи. У книзі викладені дані про найбільш значущі, цікаві в історичному та архітектурному відношенні вулиці та площі. Крім того, тут зібрано фотографії кінця ХІХ – початку ХХ століття. Ці розповіді доповнюють образ нашого красеня-міста, розташованого на берегах древнього Дніпра. Видання буде корисне для працівників культури, бібліотек, музеїв, навчальних закладів і широкого загалу читачів.

 

Алексієвич, С. О. Чорнобильська молитва : хроніка майбутнього : [роман] / Світлана Алексієвич ; пер. з рос. і післям. О. Забужко. – Київ : КОМОРА, 2016. – 285 с.

Художньо-документальний роман білоруської письменниці, Нобелевської лауреатки 2015 року, говорить голосами «маленьких людей» про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами «зони», посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

  

Роздобудько, І. В. Все, що я хотіла сьогодні : [роман] ; Лікарняна повість / Ірен Роздобудько ; [іл. автора]. 3-тє вид., стер. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 237 с. : іл.

«Цю книжку я написала спеціально для молодих дівчат, щоб вони не робили дурних помилок і завжди залишалися собою» – це слова автора про роман «Все, що я хотіла сьогодні». Мирослава дізналася, що їй лишилося жити лічені дні. Ця звістка перевернула її світ, і несподівано до неї прийшло прозріння: «вдалий» шлюб насправді – суцільний фарс, а «зразковий» чоловік планомірно вбиває в ній особистість. Унормоване, «розкладене по поличках» життя летить шкереберть, і тепер Мирослава готова на будь – які авантюри. Та чи зможе вона в цей один-єдиний день стати такою людиною, якою навіть не мріяла бути: зважитися на справжні вчинки, сміливо подивитися в майбутнє й нарешті відчути щастя? 

  

Гилберт, Э. Есть, молиться, любить : [роман] / Элизабет Гилберт ; [пер. с англ. Ю.Ю. Змеевой]. – Москва : РИПОЛ классик, 2014. – 576 с.

Втративши найголовніше в житті - любов і душевну гармонію - головна героїня відправляється в подорож, щоб знову знайти втрачене. Перегляд звичок і життєвих цінностей супроводжується відчаєм і депресією, але в дорозі її думки і душа очищаються від усього старого і непотрібного, і настає черговий етап - заповнення цієї порожнечі новим, світлим, радісним. Ця книга - жіночі одкровення, вона наповнена почуттями, переживаннями, роздумами і ... реальними історіями і особистим досвідом самої письменниці. Все описане в книзі ця жінка відчула на собі.

Від видавця книги: "Їсти, молитися, кохати" - книга про те, як можна знайти радість там, де не чекаєш, і як не потрібно шукати щастя там, де його не буде. За визначенням.
... Сучасна книга про сучасну жінку, для якої їсти, молитися, любити - означає отримувати задоволення від життя...

 

Чеповецький, Ю. П. Дивовижна подорож М'якуша, Нетака та Непосидька : [для дітей середнього шкільного віку] / Юхим Чеповецький ; [пер. з рос. Т. Вакуленка, Н. Косенка ; мал. В. Харченка]. – [Харків] : [Школа], [2015]. – 176 с. : іл. – ( Дитячий бестселер)

М'якуш, Нетак та Непосидько – знову цій трійці разом зі своїм товаришем хлопчиком Петрусем ніяк не сидиться на одному місці. Цього разу, взявши всюдиліт, вони вирішили облетіти самі незвичайні міста. Де вони тільки не побували! Спробуйте тільки уявити подорож аж до самісінького Молочного Шляху або на найрозумніший острів Кібернетики. Ну а про планету Велика Нетака, де чомусь все навпаки, ніж у нас, взагалі чуло зовсім мало людей.

 

Березень 2017

Третьяков, А. П. Привіт з Хрещатика / Аркадій Третьяков ; [ред. С. Головко]. – Київ : Либідь, 2015. – 80 с. : іл., портр. – (Твій Київ)

Книжка запрошує до прогулянки головною вулицею столиці України у двох вимірах – історичному та сьогоденному. Цікаві подробиці про хрещатицькі будинки, їхніх творців і мешканців, котрі формували неповторне обличчя візитівки Києва, є теплим сентиментом місту.

 

 

Белочкина, Ю. В. Все о Стамбуле : общие сведения, история города, знаменитые жители города, достопримечательности, полезные мелочи и советы / Ю. Белочкина. – Харьков : Фолио, 2013. – 250 с. : ил., портр. – (Города мира)

Стамбул – прекрасне місто, що розкинулося на берегах Мармурового моря, Золотого Рогу та Босфору, центр розвитку мистецтва і науки впродовж декількох століть. У ньому перетинаються Схід із Заходом, Азія з Європою, іслам з християнством. Багато років Стамбул був столицею трьох імперій – Давнього Риму, Середньовічної Візантії та імперії Османа, він дав притулок тисячолітній культурі народів Анатолії та пам’ятникам трьох світових релігій. Воістину дивовижно, як Стамбул поєднує в собі минуле і сьогодення. Музеї, палаци, церкви, мечеті, гучні східні базари органічно доповнюються хмарочосами та діловими центрами. Місто вражає своєю багатоликістю. Сьогодні Стамбул – це найбільш економічний центр Туреччини. Його, як і раніше, називають чудом світу, Перлиною Босфору та Дочкою Сходу. Книга пропонує вам познайомитися ближче з єдиним у світі мегаполісом на двох материках, що став мостом між Європою та Азією.

 

Талан, С. Оголений нерв : роман / Світлана Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 540 с. : портр.

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі… Усе, що здавалося непохитним, перевернулося  догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв’язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами…Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової, чиї син і дочка опинилися по різні боки барикад…Кожен зробив власний вибір, і шляхи рідних людей розійшлися. Чи можливо  здолати прірву, яку проклала між ними війна, яка проходить і по родинах, і по душах?..

 

Унамуно, М. де Любов і педагогіка : роман / Мігель де Унамуно ; пер. з ісп. О. Маєвської. –  [Львів] : Астролябія, [2016]. – 255 с. : іл.

Цей роман знаменитого іспанського письменника, філософа і політичного діяча належить до числа найкращих європейських психологічних романів і водночас є одним з першотворів цього жанру. Переконаний прогресист і захоплений шанувальник новітньої педагогіки Авіто Карраскаль хоче вирватися поза межі традиційних методів виховання і, завдяки застосуванню досягнень сучасної соціології та раціональній перебудові життя власної родини, сотворити генія. «Морської свинкою» наукового експерименту стає його власний син – Аполодоро.

  

Водолазкин, Е. Г. Авиатор : роман / Евгений Водолазкин. – Москва : АСТ : Редакция Елены Шубиной, [2016]. – 413 с. – (Новая русская классика)

Герой нового роману Євгена Водолазкіна «Авіатор» - людина в стані tabula rasa: прокинувшись одного разу на лікарняному ліжку, він розуміє, що не знає про себе зовсім нічого - ні свого імені, ні хто він такий, ні де знаходиться. У надії відновити історію свого життя, він починає записувати свої уривчасті і хаотичні спогади: Петербург початку ХХ століття, дачне дитинство в Сіверській та Алушті, гімназія і перше кохання, революція 1917-го, закоханість в авіацію, Соловки ... Але звідки він так точно пам'ятає деталі побуту, фрази, запахи, звуки того часу, якщо на календарі - 1999 рік?..

 

Лютий, 2017

Гончаренко, С. У Цікаво про фізику. Теплові явища : книжка для читання з фізики / С.У. Гончаренко ; [упоряд. В.М. Горкавенко]. [2-ге вид., перероб.]. – Київ : Україна, 2016. – 239 с. : іл.

У книзі в популярній, доступній та цікавій формі розповідається про теплові явища і як вони проявляються в природі та використовуються в сучасній техніці. Висвітлюються питання використання енергії Сонця та надр Землі, методів створення сплавів та теплових двигунів. Читач довідається про секрети високої міцності булатної сталі та багато іншого.

 

 

Таглина, О. В. Все о Париже : история Парижа, знаменитые жители города, достопримечательности, полезные советы / О. Таглина. – Харьков : Фолио, 2013. – 252 с. : ил., портр. – (Города мира)

Побачити Париж і померти – це банально і нудно. Париж вартий того, щоб жити. Жити, любити й захоплюватися. У кожного, хто приїжджає до столиці Франції – свій Париж. Нотр-Дам, Ейфелева вежа, Єлисейські Поля, тріумфальні арки – це класика, немеркнуча з часом. Сонце, що рано вранці встає над ще сплячим Монмартром, тихі куточки Латинського кварталу, мости над Сеною – у цьому місті є безліч місць, де можна спокійно побродити й подумати про вічне. Лувр, галерея Орсе й сотні інших музеїв – для тих, хто хоче доторкнутися до прекрасного. Або район Дефанс – «Манхеттен Парижа», квінтесенція ультрасучасного стілю. А ще Париж – найкраще місто на землі. Хтось хоче з цим посперечатися? Будь ласка. Парижу не треба нікому і нічого доводити. Це Париж – і цим все сказано…

 

Лис, В. С. Камінь посеред саду : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. –  252 с.

Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий… Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою – робота, родина, кохання… Та годі – чи кохав ти взагалі по-справжньому? Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав? У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш… Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі. Чи вийде це в Андрія?

 

Вдовиченко, Г. Тамдевін. Вовчі історії замку Гербуртів : збірка / Галина Вдовиченко ; [передм. Г. Пагутяк]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 221 с.

У далекому карпатському селі поблизу старовинного замку Гербуртів легко заблукати у просторі й часі… Десь у цих краях науковець Юрко вивчає поведінку вовків у природному середовищі. Його опікуванці – троє вовченят, які втратили батьків. У дикому гірському урочищі людина намагається жити за законами вовчої зграї, які іноді здаються більш досконалими… Несподівана зустріч із художницею Анною, яка приїхала і село відпочити від марноти міського життя, назавжди змінює їхні долі… Людина і вовк, закони людські та вовчі, які часто ми розуміємо зовсім не так, – це тема нових оповідань авторки, що також увійшли до видання.
 

Катишонок, Е. А. Свет в окне : роман / Елена Катишонок. – Москва : Время, 2014. – 671 с. – (Самое время!)

"Світло у вікні" - продовження серії романів блискучого майстра російської прози, лауреата премії "Ясна Поляна". Це  роман про любов і втрату, про подолання страху, про мету в житті  і життєву цілісність. Його герої  давно стали близькими тисячам читачів. Минуле, тісно переплетене з сьогоденням, жорстокість війни і жорстокість людей, нескінченні політичні інтриги. Друга світова війна очима дівчини-остарбайтера, жорстока боротьба в науці, яку пам'ятає дивак-літературознавець, стара політична гра, яка веде людину до психіатричної лікарні… Чи можна в цьому хаосі життя знайти високу мету і - слідувати їй?

 

Січень, 2017

Дашвар, Л. Покров : [роман] / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 379 с.
Романи Люко Дашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного… Неможливо не співчувати її героям, як не можливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця... Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Мар’яни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина – зарозуміла шляхтанка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір – незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля.

 

Лис, В. С. Графиня : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 220 с.
Події роману розгортаються у різних часових просторах, між таємницею дару митця і гординею й помстою. Тут психологічні стосунки між героями гостріші за будь-який детектив. З якою метою, як і кількасот років тому, в маленькому містечку на Волині хтось убиває собак, наводячи жах на мешканців? Навіщо талановита художниця Люба Смажук раптово прагне зустрітися зі шкільним учителем малювання в місті свого дитинства? Чому всі химерні події обертаються навколо неї та графині Венцеслави, яка погордливо позирає з єдиного вцілілого свого портрета? Лише картини берегтимуть таємницю – до останньої сторінки…

Терещенко, М. Первый олигарх. Михаил Иванович Терещенко (1886-1956) : необычайная история жизни моего деда, как ее рассказала бы мне моя бабушка / Мишель Терещенко ; [пер. с фр. В.С. Воеводской, С.И. Новикова]. 2-е изд. – Киев : Ника-Центр, 2012. – 227 с. : фотоил.
Автор спробував подивитися на події кінця XIX - першої половини ХХ століття очима свого діда - Михайла Івановича Терещенка. У книзі описані перипетії долі цієї видатної людини, яка в тридцять один рік була власником одного з найбільших статків Російської імперії, депутатом Державної думи Росії, міністром фінансів, а потім - іноземних справ у Тимчасовому уряді після лютневої революції 1917 року. Він все втратив, але зумів почати своє життя з чистого аркуша і, живучи в еміграції, став одним з найбільш шанованих фінансистів світу.

Катишонок, Е. А. Против часовой стрелки : роман / Елена Катишонок. [4-е изд., стер.]. –Москва : Время, 2014. – 398 с. – ( Самое время!)
Нова книга письменниці продовжує історію сім'ї Іванових - дітей тих самих старих, про яких розповідалося в першій книзі «Жили-були дід та баба» .Один з головних «героїв» роману - час. Він вільно змінює людські долі і назви вулиць, гортаючи покоління, як сторінки книги. Обставини, в яких опиняються герої, роблять долі цих героїв трагічними...Хорошевский, А. Ю. Все о Риме : общие сведения, Ватикан, история, достопримечательности, полезные мелочи и советы, русско-итальянский разговорник / А. Хорошевский. – Харьков : Фолио, 2013. – 255 с. : ил., портр. – ( Города мира)
Міста бувають маленькі та великі, цікаві та не дуже, такі, що мають своє обличчя, та безликі – одне слово, міста бувають різні. Але є серед них одна категорія – Великі міста. Вони мають особливий дух, ауру, яка приваблює мільйони людей. Напевно, ні в кого не виникає сумніву в тому, що Рим по праву належить до таких Великих міст. Це Вічне місто – унікальне та неповторне, воно притягує до себе, як магніт.


Грудень 2016

Шутко, О. Є. Роксолана : міфи та реалії / Олександра Шутко. Вид. 2-ге, перероб., доп. –Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, [2016]. – 271 с. : іл., портр.

Автор цієї книги чи не вперше  звернулася до вивчення біографії Роксолани на підставі не лише українських, а й турецьких, польських, російських західноєвропейських і навіть американських досліджень. Такий підхід дав змогу відкрити нові, досі невідомі широкому загалові українців факти із життя цієї величної, недосяжної і водночас такої близької нам жінки. Попри велику кількість посилань на наукові джерела та цитування архівних документів і листів, книга написана доступною мовою. Зміст книги доповнений новими рідкісними ілюстраціями та світлинами доби правлення османів.

 

Губенко, О. В. Як виховати генія, або Інвестиція у Вашу дитину : для дітей від 5 до 16 років : посібник для батьків, дітей, педагогів, психологів / Олександр Губенко. Вид. 2-ге, перероб. і доп. – Київ : Самміт-Книга, 2016. – 136 с. : іл., портр.

Ви хочете виховати творчу, обдаровану та практичну людину одночасно? Тоді ця книга для вас! Перед вами принципово новий посібник з розвитку мислення, інтелектуальної креативності та фінансових здібностей дітей різного віку, починаючи з дошкільнят і закінчуючи підлітками. Це книга одночасно розвивальна і захоплююча. Вона вкрай необхідна для розумового розвитку особистості і підготовки її до дорослого життя. Вона може бути використана у роботі батьками та їх дітьми, а також фахівцями-педагогами, психологами, вихователями та гувернерами.

 

Капранов, В. В. Забудь-річка : роман / Брати Капранови. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 542 с. – (Читацький клуб)

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним  іменем  – Степан Шагута. Комсомолець воює у дівізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років потому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

 

Ренд, А. Чоловік, якого я купила : з ранніх творів / Айн Ренд ; [пер. з англ. В.К. Горбатька]. –  Харків : Фоліо, 2016. – 475 с. – (Карта світу)

Ця книга познайомить читачів з творами Айн Ренд 1920-1930-х років, котрі не були опубліковані за її життя. Завдяки цим раннім творам письменниці можна простежити, як розвивались її літературний талант і філософські погляди.

    

 

 

Катишонок, Е. А. Жили-были старик со старухой : роман / Елена Катишонок. [7-е изд., стереотип.]. – Москва : Время, 2015. – 479 с. – (Самое время!)

Це розповідь про долю родини старовірів, занедбаних на початку минулого століття в Остзейських край, які осіли та пережили у синього моря війни, розорення, втрати і все-таки вижили, врятовані власною вірністю найпростішим, але головним цінностям.  "...Ця історія захоплює з першої сторінки і не відпускає до кінця роману...У книзі є неповторний дух часу, живі душі героїв і жива душа автора, який немов би спостерігає за всіма перипетіями героїв роману з гумором, любов'ю і болем. Прекрасна мова. Пронизлива ясність буття. Безперервність роду і пам'яті - все те, про що тужить зараз справжній Читач..." (Діна Рубіна)

 

Листопад 2016

Дзюба, І. М. Літературні портрети. Продовження : есеїстичні розвідки / Іван Дзюба. – Київ : Український письменник, 2015. – 798 с. : портр. – ( In corpore)

Літературні портрети – улюблений жанр автора, адже дають змогу зануритися у світ неординарних творчих особистостей. До книги ввійшли тексти, писані в різні часи – від 60-х років минулого століття й донині. Це есеїстичні замальовки, роздуми і розвідки, присвячені непересічним постатям сьогодення і недавнього минулого, написані в характерному для І. Дзюби вдумливо-аналітичному стилі.

   

Доріченко, О. В. Лабіринти долі : поезія / Олесь Доріченко. – Київ : Логос, 2015. – 442 с. : портр.

Автор цієї книжки є помітною постаттю в українському культурному просторі. Людина широких поглядів, творчих зацікавлень та мистецьких уподобань. Блискучий танцівник, у минулому соліст Національного ансамблю танцю ім. П. Вірського, автор багатьох поетичних книжок та перекладів зарубіжних поетів, численних статей та нарисів про видатних діячів вітчизняної та світової культури, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. В. Сосюри.  Маючи багатолітній досвід, автор має про що сказати як в творчості взагалі, так і в поезії зокрема.

 

 Вітчер, М. Ніна і Золоте Число : [роман : для середнього шкільного віку]. Кн. 5 / Муні Вітчер ; переклав А. Камінчук ; іл. М. Оттоліні. – Київ : РІДНА МОВА, 2015. – 427 с. : іл.

Пригоди мадридської школярки Ніни де Нобілі тривають! Здавалося б, чудова планета Ксоракс, Шостий Місяць, врятована – її злісний ворог князь Каркон подоланий. Та не так сталось, як гадалось… минуло зовсім небагато часу, і сили Зла знову постали на боротьбу! Юній алхімічці Ніні та її вірним друзям цього разу доведеться поборотися не тільки з Карконом, який зумів звільнитися зі свого кам’яного полону, а й з його могутніми помічниками – примарами. Маг не полишає спроб знищити Ксоракс: він задумав зруйнувати Золоте Число, яке забезпечує життя, красу й гармонію планети. На Ніну чекає немало випробувань. Чи зуміє вона вистояти в смертельній боротьбі зі Злом?..

Кініллі, Т. Список Шиндлера : роман / Томас Кініллі ; [пер. з англ. Г. Яновської]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 432 с.

Його і’мя  відомо усьому світу і вже давно стало називним. Оскар Шиндлер. Людина, яка довела, що можна здійснити справжнє диво – подарувати життя… Дати шанс на порятунок тоді, коли сподіватися вже нема на що… На початку другої світової німецький підприємець Оскар Шиндлер відкрив у Польщі фабрику, на якій виробляли емальований посуд. І ця фабрика, де працювали євреї з гетто, стала для них немов Ноєвим ковчегом… Коли було ухвалено рішення про знищення краківського гетто, Шиндлеру ціною неймовірних зусиль вдалося вивезти своїх робітників і захистити їх від жаху табору смерті Аушвіцу. Він урятував майже 1300 євреїв. Більше, ніж будь-хто за всю історію найстрашнішої в історії людства війни…

 

 Риггз, Р. Город пустых. Побег из Дома странных детей : роман/ Ренсом Риггз ; [пер. с англ. Е. Боровой]. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2014. –  460 с.

Джейкоб знає, що він не такий, як усі. Він – один із дивних. У компанії нових друзів він має вирушити в повну смертельних небезпек подорож по петлях часу. Треба встигнути врятувати директрису, пані Сапсан, яка застрягла в подобі птаха! Але витвори і порожняки наступають на п’яти…

 
 

Жовтень 2016

Голибард, Є. Здоров'я створи сам! : посібник для продовження активного життя / Євген Голибард. 2-ге вид., розшир. – Київ : Фенікс, 2011. – 234 с. : іл.

Твоє здоров’я – це твій виріб. Виріб із твоєї праці над собою. Ця книжка також народилася з праці над собою, з узагальнення особистого досвіду автора у справі щоденного оздоровлення і використання знань кількох дослідників, практиків і пропагандистів різноманітних методів та прийомів зміцнення тіла і душі. Книга корисна для кожного, хто не лише каже : «Я хочу бути здоровим і вести повноцінне життя», а й візьметься за щоденну оздоровчу працю.

 

 Українські легенди, прислів'я, лічилки, скоромовки, загадки / [упоряд. Г.М. Кирпа, Г.В. Біляєва]. – [Харків] : Белкар-книга, [2010]. – 191 с. : іл. – ( Скарбничка школяра)

Учитися у народу, запозичувати його досвід і знання – мета сучасної школи та суспільства. Саме тому у серію «Скарбничка школяра» ввійшла збірка скарбів народної мудрості: українські народні легенди, приказки, прислів’я, загадки, народні та авторські скоромовки й лічилки, колядки, щедрівки, веснянки, гаївки, купальські пісні тощо. Ця книга – порадник, помічник, учитель. Завдяки їй ви дізнаєтесь, звідки пішли назви міст, річок, квіток. А  зміст прислів’їв, загадок, скоромовок – це життя, звичаї, взаємини людей, явища природи тощо.

 

Бєляєв, Д. Великий вибух : роман / Дмитро Бєляєв, Василь Суперзум. Стрижень : фантастичний репортаж / Дмитро Бєляєв, Ганна Немо. – [Київ] : Гамазин, [2016]. – 150, 120 с. : іл.

Якщо Всесвіт утворився в результаті Великого Вибуху, то що тоді існувало перед ним? Автору книги – оператору одного з телеканалів – вдалося побувати в іншому, паралельному світі. Там він дізнався не тільки про Великий Вибух, а й про справжню причину Чорнобильської катастрофи. А також про те, куди зникли перші космонавти. Все це від нас старанно приховували вчені й чиновники, щоб не зізнатися у власній безпорадності. Стрімкий пошук істини, що супроводжується стріляниною, погонями, бійками й коханням, зрештою призводить до розгадки кількох найвідоміших таємниць сучасного світу.

 

Тартт, Д. Тайная история : роман / Донна Тартт ; пер. с англ. Дениса Бородкина и Натальи Ленцман. – Москва : АСТ : [CORPUS], [2015]. – 591 с.

Сюжет роману розгортається в Вермонті в коледжі, де Річард Пейпен вивчає давньогрецьку мову. Тут у нього з'являються нові друзі-приятелі - розумні, розкуті, багаті і так само, як і він, захоплені античними цивілізаціями, культурою та історією - чотири хлопці і одна симпатична дівчина. Ця компанія розглядає себе, як якусь окрему, особливу касту, покликану зберігати античність. Однак дружба золотої молоді не витримує натиску сучасного суєтного світу. У середині веселої, і здавалося б, згуртованої  дружної компанії відбувається вбивство. Намагаючись через роки зрозуміти і осмислити те, що сталося, герой історії робить спробу по днях відтворити ті студентські роки, ступені розвитку стосунків між однокурсниками і своєю дівчиною. Віртуозне перо письменниці перетворює сповідь головного героя  на  захоплюючий психологічний трилер.

 

Петросян, М. Дом, в котором... : [роман] / Мариам Петросян. – [Москва] : [Livebook], [2015].–  960 с.

Юнак на прізвисько Курець свариться зі своєю групою – зразково-показовими лицемірами і ябедами, і його переводять в іншу. З цього моменту і починається його справжнє знайомство з Будинком-інтернатом  для дітей-інвалідів з більш ніж сторічною історією, місцем, повним таємниць і містики. Разом з Курцем читач знайомиться з мешканцями Будинку, з його правилами і з усталеними традиціями. Будинок зберігає безліч таємниць, і банальні "скелети в шафах" – лише самий зрозумілий кут того незримого світу, куди немає ходу з Зовнішності, де перестають діяти звичні закони простору-часу. Будинок – це щось набагато більше, ніж інтернат для дітей, від яких відмовилися батьки. Будинок – це їх окремий всесвіт.

 

  Серпень 2016

Гуменюк, Н. П. Енна. Дорога до себе : роман / Надія Гуменюк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 252 с.

Після автокатастрофи Енна нічого не пам’ятає про своє минуле. Пам'ять начебто стерли… І лише у снах до неї приходять незрозумілі видіння – там у неї є наречений, вона закохана та живе зовсім іншим життям. Іноді дівчина не розуміє, яке життя справжнє – наяву чи уві сні… Зустріч із незнайомцем змушує Енну шукати правду про себе. Але ця правда приголомшує…

   

 

Гурницька, Н. Мелодія кави у тональності кардамону. Історія забороненого кохання : роман / Наталія Гурницька. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 398 с. : іл.

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова ХІХ сторіччя1 Що це – мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї – це перше кохання, для нього – мабуть, уже й останнє… Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?

 

Кокотюха, А. А. Чорний ліс. Українські хроніки 1943 року : [роман] / Андрій Кокотюха. Харків : – Клуб Сімейного Дозвілля. 2015. – 300 с.

Андрій Кокотюха знову звертається до теми українського повстанського руху в роки Другої світової війни. У Чорному лісі на Волині українці ведуть смертний бій на три фронта: з німцями, росіянами та поляками. Головному героєві – колишньому міліціонерові з Миргорода, зекові, радянському диверсанту – непросто розібратися в тому, хто є ворогом його народу. Утім, вроджене прагнення справедливості не лишає для нього сумнівів, на чиєму боці правда, а стрімке розгортання подій, у вирі яких він опинився, спонукає відстоювати її зі зброєю в руках.

 

Мюссо, Г. Спаси меня : [роман] / Гийом Мюссо ; [пер. с фр. М. Рожновой]. – Москва : Эксмо, [2013]. – 315 с.

У засніженому Нью-Йорку зустрічаються двоє: Жюльєт і Сем. Вони були разом всього кілька днів, але за ці дні вони прожили ціле життя і зрозуміли, що створені один  для одного. Але Жюльєт пора повертатися додому, в Париж. І стається трагедія - її літак розбивається. Сем розчавлений горем - він упевнений, що це кінець. Але насправді це тільки початок - початок захоплюючої історії, в якій буде все: і романтика, і містика, і детектив.

 

 

 

Яхина, Г. Ш. Зулейха открывает глаза : [роман] / Гузель Яхина. – Москва : АСТ : Редакция Елены Шубиной, [2016]. – 509 с. – (Проза: женский род)

Роман "Зулейха відкриває очі" - перший масштабний твір письменниці. Сюжет роману відбувається в 30-і роки минулого століття на території Сибіру, куди переселяють татар. У невеликому вагоні разом  з сотнями інших людей опиняється селянка Зулейха. Всі вони жертви сталінського режиму, розкуркулені і переселені люди, які на забутій богом землі починають вчитися жити. Селяни і  інтелігенти, декласований елемент і кримінальники, мусульмани і християни, язичники і атеїсти, росіяни, татари, німці, чуваші - всі зустрінуться на берегах Ангари, щодня відстоюючи у тайги і безжальної держави своє право на життя.

 

 Липень 2016

Мельниченко, В. Ю. Михайло Грушевський у Москві : авторська енциклопедія-хроніка / Володимир Мельниченко. – Київ : Либідь, 2015. – 567 с. : іл., портр.

Ця масштабна авторська енциклопедія-хроноскоп завершує трилогію про перебування великих українців – Шевченка, Гоголя, Грушевського – в Москві. Зосередившись на малодосліджених сторінках біографії вченого, автор для розкриття постаті Михайла Грушевського і його доби аналізує, а й іноді відкриває архівні джерела, праці, публічні та приватні документи, спогади, листування. У книзі безліч імен відомих людей, які тв. Московські періоди життя Грушевського співпрацювали, зустрічалися, листувалися з ним. Створено панораму пам’ятних місць і адрес у Москві, пов’язаних з великим українцем. Значну частину їх подано в ілюстраціях.

 

 Винниченко, В. К. Оповідання : Народний діяч ; Краса і сила / В. Винниченко ; [передм. М. Жулинського ; упоряд., прим. та комент. С. Гальченка, Т. Маслянчук] ; Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України ; Українська Вільна Академія Наук у США. – Київ : САКЦЕНТ ПЛЮС, 2015. – 797 с. : портр.

До видання увійшли найвідоміші оповідання Володимира Винниченка. Велика робота щодо ґрунтовного вивчення рукописів його творів та всіх прижиттєвих видань, до яких  він був причетний, а також з’ясування історії кожної публікації  була проведена вченими Інституту літератури ім.. Т.Г. Шевченка НАН України та сприяння Української Вільної Академії Наук у США. Особливістю його видання є велика текстологічна робота, здійснена упорядником та видавництвом «Сакцент Плюс» щодо встановлення основного тексту творів, який максимально наближений до творчої волі автора.

 

Корній, Д. Зворотний бік світла : роман/ Дара Корній ; [передм. Г. Пагутяк ; худож. В. Котляр]. 2-ге вид., стер. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 318 с. : іл.

Світло не може існувати без темряви, а інколи вони навіть закохуються одне в одного: Птаха – світла безсмертна, Стриб – темний. А от  Мальва ще не визначилася, більше того – дівчина донедавна й гадки не мала про своє покликання і про те, чия кров тече в її жилах. До сімнадцяти років Птаха берегла її як зіницю ока, та вже час її квіточці розпускати пелюстки – чорні чи білі, ново народження безсмертна обиратиме сама!

  

Моруа, А. Сентябрьские розы : роман / Андре Моруа ; [пер. с фр. А. Смирновой]. – Санкт-Петербург : Азбука, [2015]. – 222 с. – (Азбука Premium)

Андре Моруа, класик французької літератури XX століття, автор знаменитих романізованих біографій Дюма, Бальзака, Віктора Гюго та ін., вважається справжнім майстром психологічної прози. У своєму пізньому романі "Вересневі троянди" автор знову досліджує найтонші прояви людських пристрастей. Герой роману - знаменитий письменник Гійом Фонтен, чиїми книгами зачитується Франція. У його житті, прекрасно налагодженої турботливою дружиною, все йде своєю чергою. Йому бракує лише чуда - чуда любові, завдяки якій осінь життя знову стає весною.

 

Ряжский, Г. В. Подмены : роман / Григорий Ряжский. – Санкт-Петербург : Азбука, [2016]. – 446 с. – (Азбука-бестселлер. Русская проза)

Сім'я Грузінових-Дворкіних жила респектабельно. Глава сімейства - герой Вітчизняної війни, у мирний час - професор, завідувач кафедри, одружений на красуні-грузинці княжого роду; на сина батьки покладають великі надії, які він цілком виправдовує. Живе родина в просторій квартирі в самому центрі Москви. Але несподівано їх ущільнюють - підселяють дивну пару на прізвище Рубінштейн. І життя сім'ї професора перетворюється в ряд підмін. Якщо добре пошукати, то у багатьох благополучних сімей можна знайти "заховані в шафі скелети". Цей роман - з'єднання сімейної саги, жорсткого психологічного трилера, детективу і історичної повісті.

 

Червень 2016

Жулинський, М. Г. Слово на сторожі нації / Микола Жулинський. – Київ : Український письменник, 2015. – 1014 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).

І’мя Миколи Жулинського – це вже певний рівень, запорука того, що книга буде цікавою та інформативною і знайде свого читача. Микола Григорович відомий літературознавець, вчений-дослідник, від гострого погляду якого не висковзне жодна деталь, жоден важливий аспект. Його стилістика фахово вишліфована й інтелектуально розлога. Книга «Слово на сторожі нації» – це добірка влучних літературно-критичних робіт, есеїв та мемуарів, присвячених всім тим, хто свого часу доклав зусиль до українського націєтворення, хто стояв на сторожі слова і словом завойував нові вершини й відстоював своє майбутнє і майбутнє своєї країни.

 

Кокотюха, А. А. Київські бомби : роман / Андрій Кокотюха. – Харків : Фоліо, 2015. – 380 с. : портр.

1907 рік. У Російській імперії – конституційний переворот. Влада широким фронтом наступає на громадянські права та свободи людей. У відповідь звучать постріли та летять саморобні бомби. Київ тих часів стає ареною бойових дій. Тут, немов гриби, виростають бойові організації, чиї дії вже не підпорядковані єдиному центру.  Андрій Волох, молодий українець, вигнаний з університету за участь у протестах, теж бере до рук зброю. Тепер він – Полтава. І його подальша доля тісно переплітається з радикальним ватажком бойовиків Залізняком., професійним терористом Штерном, жандармським ротмістром Підвисоцьким та Фаїною – вдовою страченого революціонера, котра прагне помсти. Але чи в повній мірі прийнятні ідеї тотального терору для таких, як Полтава? Тим більше якщо терор – зброя не лише бойовиків, а й влади, яка з ними бореться…

 

Роздобудько, І. В. Подвійна гра в чотири руки : роман / Ірен Роздобудько ; [передм. В. Марченка ; худож. А. Печенізький]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 220 с. : іл.

Юна Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи! Убито талановитого інженера, а з його дому викрадено креслення нової моделі аероплана. Ниточка розслідування приводить Мусю до пароплава «Цариця Дніпра». Десь на його палубі серед респектабельних пасажирів зачаївся вбивця… Не вагаючись, відчайдушна дівчина вирушає у смертельно небезпечний круїз. Під підозрою всі! Та не всі виживуть…

 

 Дорр, Э. Весь невидимый нам свет : роман / Энтони Дорр ; [пер. с англ. Е. Доброхотовой-Майковой]. – Санкт-Петербург : Азбука, [2015]. – 591 с. – (Азбука-бестселлер)

Роман «Все те незриме світло» Ентоні Дорра у 2015 році було відзначено Пулітцерівською премією та включено до переліку кращих книжок The Nev York Times. 38 тижнів твір знаходився у списку бестселерів National Book Award. Це історія про людяність, мрію, любов та світло, яке світить у пітьмі, і темрява не поглинає його…У життя мільйонів людей вривається Друга cвітова війна, трощачи те, що здавалось міцним, та поєднуючи непоєднуване. У охопленому війною французькому містечку Сен-Мало зустрілись французька дівчинка Марі-Лор та німецький хлопець Вернер Пфенніг. Вони обидва сліпі: вона втратила зір ще дитиною, а він засліплений німецькою пропагандою. Але, здається, сама доля все життя вела їх назустріч одне одному, щоб одного дня вони побачили незриме світло, яке здатне перемогти найглибшу темряву...

 

Рождественская, Е. Р. Жили-были, ели-пили... : семейные истории/ Екатерина Рождественская. – Москва : [Издательство "Э"], 2015. – 415 с. : ил.

Дивовижна книга фотохудожника Катерини Рождественської об'єднала в собі зворушливі дитячі спогади про сім'ю, про батька, легендарного поета-шістдесятника Роберта Рождественського, щоденних обідах і святкових застіллях. Таке відчуття, що ви сидите за сімейним столом Катерини і слухаєте її розповідь: тут є і історії сім'ї Рождественських, і меню днів народжень, і бабусині рецепти, і дитячі спогади, і батьківські листи, подорожі та пригоди, і, звичайно, знамениті гості. Рецепти старовинних сімейних страв, вірші батька і раритетні фотографії епохи «відлиги» гармонійно вписалися в ніжні і душевні мемуари.

 

Травень 2016

Дашвар, Л. На запах м'яса : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 364 с.

Людина — це хижак. Але, на відміну від тваринного світу, наше сучасне життя має своє «м’ясо». Жага до багатства, влади, примарного благополуччя, бажання мати більше, ніж тобі потрібно, — все це м’ясо. Потяг до нього йде з самого низу людської натури. Сюжет нового роману Люко Дашвар (справжнє ім’я – Ірина Чернова) розгортається навколо дівчини Майі, яка хотіла втекти від гонитви за химерним, покинути щоденний “тваринний” світ і знайти забуття. Покинутий хутір, що загубився серед лісів, – саме те, що треба. Це гарна можливість закінчити своє життя, чи, може, почати нове? Саме тут, серед щирих почуттів і давніх легенд  вона знову повірила у себе. Повірила, що можна жити не заради себе чи якоїсь примхи, а жити заради життя. Але чи надовго це? Адже потяг до м’яса неможливо заглушити, і спрага до “красивого життя”, наче голод, висотує з тебе всі сили, вмовляє повернутися до міста і забрати те, що тобі належить.

 

Талан, С. Розколоте небо : роман / Світлана Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. –  347 с.

Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати… Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?

  

Робертс, Г. Д. Тень горы : роман / Грегори Дэвид Робертс ; [пер. с англ. В. Дорогокупли, А. Питчер, Л. Высоцкого]. – Санкт-Петербург : Азбука, [2016]. – 832 с. – ( The Big Book)

Австралійський письменник Грегорі Девід Робертс, автор роману «Шантарам», тепер відомий у всьому світі. Можливість описати пригоди своєї бурхливої молодості (порушення закону, пристрасть до героїну, тюремне ув'язнення, втеча і нове життя в Індії на самому дні суспільства) у Робертса з'явилася, коли його екстрадували до Австралії і ув'язнили. Роман про пригоди Ліна, прозваного в індійських трущобах Шантарамом - хорошою людиною, швидко завоював популярність у всьому світі. Грегорі Д. Робертс вийшов на свободу знаменитим письменником. Тепер він радує шанувальників продовженням історії улюблених героїв. У романі "Тінь гори" ми знову зустрічаємо Ліна. Він на два роки старший і знову один: Кадербхай загинув під час поїздки в Афганістан, а Карла вийшла заміж за медіамагната. Ліну належить виконати останню волю побратима - знайти в горах старця-мудреця і стати його учнем. Але з минулим неможливо порвати раз і назавжди. На шляху до духовного вдосконалення Шантарама очікують нові пригоди.

 

Кувшинова, Ю. Не хочу быть толстой! 7 шагов к телу которого вы достойны / Юлия Кувшинова. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2014. – 206 с. : ил.

Популярна співачка і учасниця кількох телешоу Юлія Кувшинова приємно шокувала всіх своїм чудовим перетворенням, коли замість дами з пишними формами на сцену вийшла мініатюрна леді. За допомогою спеціальної методики їй вдалося не тільки скинути половину ваги, але й зберегти результат. Тепер Юлія ділиться своїм досвідом з вами. Основна мета цієї книги - зробити ваше життя краще і допомогти вам створити тіло, якого ви варті!

 

Тайны внеземных цивилизаций / [сост. С. Реутов]. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2015. – 397 с. – (Мифы. Тайны. Загадки)

Світ навколо нас сповнений таємниць і чудес, а людину завжди вабило незрозуміле і незвідане... Дивовижні факти, вражаючі загадки, приголомшливі відкриття та найсміливіші гіпотези - для всіх, хто шукає істину! Можливість існування життя на інших планетах Всесвіту вже ні у кого не викликає сумнівів. Історія людства рясніє відомостями про контакти людей з НЛО і прибульцями. Ось тільки як відрізнити достовірні факти від вигадки?

 

 

Квітень 2016

Стріха, М. В. Улюблені переклади / Максим Стріха. – Київ : Український письменник, 2015. – 722 с. – ( In corpore)

Авторська антологія містить різноманітні переклади з дев’яти мов найкращих зразків світової поезії – від давнини до ХХІ ст. Кожен автор супроводжується стисло та оригінально сформульованою біографічною довідкою. Класичні імена подано поряд з уперше введеними в український контекст. Антологія має теоретичну і практичну цінність, а також як художню, так і наукову вартість.

 

 

 

Кокотюха, А. Справа отамана Зеленого. Українські хроніки 1919 року : [роман] / Андрій Кокотюха. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 301 с.

1919 року земля України стала полем битви між різними владами – «червоними», «білими», «зеленими»… Артем Шеремет – звичайний київський лікар, людина аж ніяк не войовнича. Але буремні події божевільного часу змушують його, так чи інакше, взяти в них участь – трагічні обставини приводять його до армії отамана Зеленого. Запекла боротьба, смертельна небезпека, зрада та надія, кохання і втрата – не омине ніщо…

 

Еко, У. Номер нуль : роман / Умберто Еко ; пер. з італ. Ю.В. Григоренко. – Харків : Фоліо, 2015. – 192 с. – ( Карта світу)

Номер нуль – останній роман відомого італійського письменника, вченого і філософа Умберто Еко. На відміну від попередніх творів письменника, події в ньому відбуваються в недалеку епоху – у Мілані 90-х років ХХ століття. Головний герой – редактор газети, створеної  щоб друкувати наклепницькі статті про бізнесменів і псувати їм репутацію. Однак, окрім теми продажної журналістики, Еко згадує і недавні політичні події в Італії – замах на Папу Римського, діяльність масонської ложі «Пропаганда №2», операцію «Гладіо», проведену НАТО, і невдалий державний переворот.

 

Улицкая, Л. Е. Лестница Якова : роман / Людмила Улицкая. – Москва : АСТ : Редакция Елены Шубиной, [2015]. – 732 с. – ( Новая Улицкая) 

Довгоочікуваний новий роман Людмили Улицької "Лестница Якова" - це роман-притча, химерно розгалужена сімейна хроніка з безліччю героїв і філігранно збудованим сюжетом. У центрі роману - паралельні долі Якова Осецького, людини книги і інтелектуала, народженого в кінці XIX століття, і його онуки Нори - театрального художника, особистості свавільної і діяльної. Їх "знайомство" відбулося на початку XXI століття, коли Нора прочитала листування Якова та бабусі Марії і отримала в архіві КДБ доступ до його особової справи ... В основу роману покладені листи з особистого архіву автора.

 

Мензатюк, З. Дива українських храмів : [для середнього і старшого шкільного віку] / Зірка Мензатюк. – Чернівці : Букрек, 2015. – 120 с. : іл.

Ця книжка, адресована юним читачам, розповідає про найвідоміші українські церкви та монастирі. У легкій доступній формі вона показує особливості сакрального мистецтва, різні стилі церковної архітектури, пояснює будову іконостаса, ознайомлює з чудотворними іконами України, зі славними діяннями церковних братств, з українськими святими. Тут багато легенд та переказів про дива, які траплялися в церквах.

 

Березень 2016

Дашвар, Л. Рай.центр : роман / Люко Дашвар. 6-те вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 269 с.

Помешкання в центрі мегаполісу, навчання у престижному виші, роман з багатієм – для провінціала то межа успішності, ніби опинитись у центрі раю! Заради цього можна поступитися принципами, сховати гордість, збрехати… Але чи є в тому раю – у брендованому одязі, у шикарних офісах та автівках  представницького класу – безгрішні душі? Бо тільки безгрішна душа зможе побачити двох  вояків гетьмана Петра Дорошенка, які пробудилися через 340 років, щоб відшукати Рай.центр.

 

Роздобудько, І. В. Гудзик-2. Десять років по тому : роман / Ірен Роздобудько. – Київ : НОРА-ДРУК, 2015. – 319 с. – ( Читацький клуб)

Колись він  втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву… Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому…

 

 

 Талан, С. Не вурдалаки : [роман] / Світлана Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 302 с.

Вихованці війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя – відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки… Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й нне ділили дітей на своїх і чужих… Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима – то тепер вони вурдалаки? Горору не буде, буде війна – війна за людську гідність і право на спокійну старість…

 

 Риггз, Р. Дом странных детей : роман / Ренсом Риггз ; [пер. с англ. Е. Боровой]. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2015. – 256 с.

Шістнадцятирічний Джейкоб з дитинства звик до розповідей свого діда про його юність на далекому острові у графстві Уельс, у притулку для дивних дітей: про чудовиськ із потрійними язиками, про невидимого хлопчика, про дівчинку, яка вміла літати… Єдиним побічним ефектом цих вигадок були нічні кошмари, що мучили підлітка. Але одного разу кошмар увірвався в його життя, убивши діда наяву…

 

Пузиренко, Я. В. Декоративна флористика. [Мистецтво квіткового дизайну] : навчальний посібник / Ярина Пузиренко ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. – Київ : Кондор, 2015. – 231 с. : іл.

У посібнику подається теоретичний матеріал, який охоплює основні  відомості з декоративної флористики та практичні поради щодо створення об’ємних і площинних флористичних композицій. Посібник призначено для студентів навчальних закладів, які вивчають дисципліну «Декоративна флористика», а також для широкого кола читачів, залюблених у природу та мистецтво.

 

Лютий 2016

Лис, В. С. Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 236 с. : іл., портр.

Нова книга-літопис від лауреата численних нагород та премій Володимира Лиса — це життєвий досвід на перший погляд звичайної сільської жінки, бабусі Пелагеї. Ця мудра й милосердна жінка пережила війну й роки поневірянь, виховувала дітей і рятувала життя людей, вірила в силу трав та давні легенди. На долю Пелагеї випали біль і щастя, кохання та втрати, вона знала таємниці природи і найзаповітніші секрети людей. Цілителька Пелагея розкриє вам таємницю щастя, яку підказало їй саме життя. Новий роман Володимира Лиса — це літопис народного досвіду, пам`ятник правічній великій мудрості українського народу.  Можливість долучитися до неї — велике щастя. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока — і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.

 

 Бакалець, Я. Із сьомого дна : [роман] / Ярослава Бакалець, Ярослав Яріш ; [передм. Г. Пагутяк ; худож. Н. Переверзєва]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 397 с. : іл.

Диявол ніколи не спить! От і послав він трьох чортів в Україну, щоб сіяли ненависть і розбрат між козаками Богдана Хмельницького, які ще вчора воювали разом проти татарів і поляків. У фантастичному обрамленні реальні історичні особи оживають для боротьби із потойбіччям. Одні падають на сьоме дно пекла, інші ж підіймаються на сьоме небо. Битва за Україну триває…

Мюссо, В. Холод пепла : роман / Валентен Мюссо ; [пер. с фр. О. Ивановой]. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2014. – 349 с.

Орельєн Коше навіть припустити не міг, що його улюблений дід в роки Другої світової працював в нацистському пологовому будинку, де намагалися вивести чисту арійську расу. Орельєн хоче дізнатися правду про одну з найбільш засекречених програм Третього рейху. Він і не здогадувався, що ця робота триває і в наші дні. Тепер за ним і його рідними починається справжнє полювання ... А одного разу він дізнається, що його кохана, яка чекає на  дитину, викрадена. Юнак опиняється перед вибором - врятувати кохану і близьких людей або розгадати таємницю засекреченої лабораторії ...

 

 Дюпюи, М.-Б. Доченька : [роман] / Мари-Бернадетт Дюпюи ; [пер. с фр. Н. Чистюхиной]. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2011. – 365 с.

У трепетному юному серці сирітки Марі завжди жевріла надія, що вона покине монастирські стіни рука об руку з парою, яка назве її донечкою. І одного разу за нею приїхали. Так невже сім'я, яку могла врятувати від руйнування тільки дитина, потребувала її лише як в служниці? Її долі не позаздрила б і Попелюшка. Але і для вихованки притулку доля приготувала шматочок щастя.

 

 Степанова, И. В. (Ирина Викторовна) Вкусные фантазии из бананов / И.В. Степанова, С.Б. Кабаченко. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2015. – 96 с. : ил. – ( Школа кулинарных украшений)

Красуня русалка і веселий клоун, чудова квітка і яскравий метелик, забавний хлопчик і казковий гном, муха-цокотуха і жаба-мандрівниця - ваші рідні і друзі будуть в захваті! А діти з задоволенням візьмуть участь у виготовленні ефектних квітів і милих фігурок - їх виконання не вимагає особливих навичок. Оригінально прикрашені страви перетворять навіть самий звичайний сніданок на справжнє свято! Докладні інструкції та барвисті світлини  допоможуть в роботі.

 

Січень 2016 

Андрухович С. Фелікс Австрія : роман / Софія Андрухович. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 281 с.  Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, - долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

 

Веденеев Д. В.  Закулисный актер истории : очерки истории разведки и контрразведки / Д.В. Веденеев, Д.В. Будков. – Киев : [К.И.С.], 2015. – 391 с. : ил., портр.– ( Тайные войны. История и современность ; кн. 10)

До збірника увійшли науково-популярні нариси про драматичні події вітчизняної та світової історії ХХ століття, активними учасниками або творцями яких стали вітчизняні й іноземні розвідувальні служби, війська спецпризначення. В основу авторських матеріалів покладені документи Галузевого державного архіву СБУ, Центрального державного архіву громадських об'єднань України, спеціальна і наукова література. Нариси не залишать байдужими всіх тих, хто цікавиться пізнавальними, гостросюжетними історіями, до пори прихованими в надрах архівів спецслужб.

Лойко С.  Аеропорт : головна книга про війну, якої не повинно було бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман / Сергій Лойко. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. ­– 324 с.

Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками.
«Аеропорт» — це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

  Тартт Д. Щегол : роман / Донна Тартт ; пер. с англ. А. Завозовой. – Москва : АСТ : СORPUS, [2015]. – 829 с..

Прокинувшись після вибуху в музеї, 13-річний Тео Декер отримує від вмираючого старого кільце і рідкісну картину з наказом винести їх з музею. Від вибуху загинула мати Тео.  Кинутий батьком, без жодної рідної душі на всьому світі, він блукає по різних  будинках і чужим сім'ям – від Нью-Йорка до Лас-Вегаса,  і його єдиною розрадою, яка, втім, мало не призводить до його загибелі, стає вкрадений їм з музею шедевр голландського старого майстра. Картина стане і тим прокляттям, що потягне його на дно, і тією соломинкою, яка допоможе йому вибратися до світла.

Новий роман Донни Тартт отримав Пулітцерівську премію в 2014 році, а також став  книгою року за версією Amazon.

 Бак Дж.  Самоучитель игры на 6-струнной гитаре : [от новичка до мастера всего за 10 занятий] / Джон Бак ; [пер. с англ. Л. Братухи, Н. Деревянко]. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2014. – 159 с. : ил..

Десять уроків, викладених у цій книзі, охоплюють все - від вибору і покупки першої гітари до розуміння таких складних речей, як нотна послідовність і імпровізація. Ви освоїте нотну грамоту і зрозумієте, як працювати зі стандартним нотним записом музики, навчитеся брати акорди і грати соло, використовувати різноманітні техніки й прийоми.