Жовтень, 2018

Андрухович, Ю. Коханці юстиції : параісторичний роман у восьми з половиною серіях / Юрій Андрухович. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. – 304 с. : іл.

Це паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно-стилістичною майстерністю об’єднується в художню цілість і аж волають про восьми-з-половиною-серійну кінематографічну реалізацію. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже – за старою доброю традицією – й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот.

 

Гласенко, С. Нуар по-українськи : роман / Симор Гласенко.– Чернівці : Книги - XXI, 2017. – 272 с.

Слідчий Олег Самчук отримує чергове завдання: Відшукати зниклу жінку, слід якої губиться у Чернівцях. Однак у пошуках Оксани він відкриває щось лячне в собі. Пристрасть чи любов, усталене життя чи привабливість змін, убивство чи самопожертва – на такі питання мають знайти відповіді персонажі. Кримінальна драма «Нуар по-українськи» – це другий роман Симора Гласенка, дослідника людських стосунків та життєвих виборів.

 

 

 

Делані, Дж. П. Та, що була раніше : роман / Дж.П. Делані ; [пер. з англ. О. Лобастової]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2017]. – 428 с.

Джейн оселяється в будинку, що вражає своїм екстравагантним дизайном, мінімалістичним інтер’єром і… дивними правилами проживання. Незабаром вона дізнається про загадкову смерть попередньої мешканки – молодої жінки, схожою на неї саму як за віком, так і за зовнішністю. Намагаючись з’ясувати, що стало причиною загибелі бідолашної, Джейн раптом усвідомлює, що певною мірою повторює її життя. Цей захоплюючий трилер – про життя у різних його виявах, а саме про кохання, пристрасть, «ідеальні» стосунки, а також про те, що рано чи пізно кожна людина має визначитися з власними пріоритетами.

 

Мерас, І. Нічия триває лише мить : роман / Іцхокас Мерас ; [пер. з лит. Б. Белявців] ; Інститут культури Литви. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 224 с.

Друга світова війна. Вільнюське гетто. Шахова партія, яку не можна не виграти, не програти, бо на кону – життя дітей…Перед читачем розгортаються події понад сімдесятирічної давнини, які й понині не втратили своєї гостроти, – жоден не залишиться байдужим.

 

 

 

 

Рот, Ф. Американська пастораль : роман / Філіп Рот ; [пер. з англ. А. Сагана]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 430 с.

США після другої світової війни. Епоха великих ілюзії та «американської мрії». Швед Левов – чесний і щирий хлопець з родини єврейських емігрантів. Усе його життя – це ідеально розпланований шлях: вступ до коледжу, продовження справи батька на фабриці, одруження з красунею «Міс нью-Джерсі», власний мурований будинок, люба дитина – справжня «американська мрія», втілена в життя. Та несподівано рай перетворюється на пекло, причиною чого стає донька Меррі. Дівчина-підліток, фанатично захоплена комуністичними ідеями, скоює кривавий політичний злочин…Чи зможе Швед Левов повернути втрачене щастя? І що, як насправді це була тільки його бездоганна ілюзія?

 

Вересень, 2018

Талан, С. Спокута : роман / Світлана Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 301 с. : портр.

Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів і негараздів? Як їх подолати? Ця книжка – про найдорожчих, найрідніших, найближчих – про сім’ю. Вчинки батьків і дідів мають безпосередній вплив на сьогодення нащадків. Часто діти несуть хрест замість старшого покоління і, опиняючись в скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних… Сімейні зв’язки, складні взаємини, переплетіння доль, надія на краще майбутнє і сила любові – усе це чекає читача на сторінках роману.
 

Кокотюха, А. А. Пророчество : роман / Андрей Кокотюха ; [пер. с укр. А. Климова]. – Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2017. – 284 с.

Пророчиця передбачила смерть бізнесмена – і наступного ранку його знайшли бездиханним…За цю  справу, сповнену таємниць, взявся оперативник Сергій Горілий. Він щойно вийшов із в’язниці, до якої потрапив «завдяки» своєму начальству. Найкращий друг Сергія загинув при затриманні підозрюваного у вбивстві. Тепер для Горілого справа честі – знайти винних у смерті друга. Коли ворожка завела мову про те, що Сергія чекає смерть, він зрозумів: розгадка близько, потрібно зробити все, щоб пророцтво не здійснилося…

Тартт, Д. Таємна історія : роман / Донна Тартт ; [пер. з англ. Б. Стасюка]. – Харків : Клуб Сіиейного Дозвілля, 2017. – 557 с. : портр.
Молодий каліфорнієць Річард Пейпен вступає до приватного коледжу в Новій Англії. Соромлячись свого походження, він із захватом дивиться на п’ятірку обраних – студентів, що навчаються на курсі давньогрецької в харизматичного професора Джуліана. Близнюки Чарльз і Камилла, Інтелігентний Генрі, витончений Френсіс та веселий Банні – всі вони ніби оточені аурою недосяжності. Та ось завдяки щасливому випадку Ричард стає студентом Джуліана і входить до цієї закритої спільноти. Молоді люди майже весь час разом, і ніщо не віщує біди. Проте любов до античної культури в решті-решт призводить до зовсім не давньогрецької трагедії, і на землю біля коледжу проливається кров…

 

Ондатже, М. Английский пациент : [роман] / Майкл Ондатже ; [пер. с англ. Н.Г. Кротовской]. – Москва : БОМБОРА тм : [Эксмо], 2018. – 415 c. – (Девять с половиной недель).
У напівзруйнованій віллі у Флоренції доля зведе чотирьох: колишнього крадія, а тепер героя війни Караваджо, сапера Кіпа, канадську сестру милосердя Хану і її безіменного, обгорілого до кісток останнього підопічного — англійського пацієнта. Після усіх побачених жахіть і смертей, після душевних мук і фізичних тортур, пережитих за цю війну, вони не втратили здатності кохати. Можливо, саме кохання і пам’ять про нього дають їм сили жити далі.

«Англійський пацієнт» — найвідоміший роман канадського письменника Майкла Ондатже — є одночасно і щемливою історією трагічного кохання та тлі Другої світової війни, і книжкою, яка приголомшує глибиною філософських роздумів. Нагороджений Букерівською премією, а також найвищою літературною відзнакою Канади, роман був з успіхом екранізований 1996 року й отримав дев’ять «Оскарів» із дванадцяти номінацій.

Бикова, А. "Лінива мама": завдання для розвитку / Анна Бикова ; пер. з рос. Тамари Клюкіної. – Київ : BookChef : [Форс Україна], 2018. – 267 с. : іл.
У цій книзі Анна Бикова – педагог, психолог і автор книги «Самостійна дитина, або Як стати «Лінивою мамою» – пропонує свої міркування щодо питань розвитку дитини. Більшість батьків переймається; «Чи достатньо я даю дитині? Чи своєчасно? Чи не барюся із чимось?». Та все ж кожна наша прогулянка, кожна мить спілкування з дитиною здебільшого є джерелом неймовірних відкриттів, а звичайнісіньке пластикове відерце і совочок перетворюються на суперінструменти для розвитку в руках дорослих, які, орудуючи цими предметами, продемонструють дитині найнезвичайніші досліді.  

 

Серпень, 2018

Шкляр, В. Троща : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 415 с. : портр.

Для нього, відчайдушного вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба триває у невгамовному серці. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста… Усе переплелося й відгукнулося болем, коли через багато років він натрапив на свіжу могилу давно загиблого побратима. Минуле накочується з новою силою, щоб він постав перед розгадкою таємниці, перш ніж розпочати нове життя. Доля всміхається йому очима коханої жінки, але не приносить душевного спокою. Він – воїн, і ця битва – на все життя…

Вілар, С. Чужинець : [роман] / Сімона Вілар ; [пер. з рос. В. Верховеня]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 512 с.

Давня Русь. ІХ століття. Впевнено й жорстоко правлять варязькі князі Аскольд і Дир, але наближається епоха нових правителів. І ось уже сіє смуту серед племен на Дніпрі загадковий Торір, таємно засланий до стольного граду за велінням новгородського князя Олега, прозваного Віщим. Помічники Торіра – волхви Перуна – поливають брудом славні імена тутешніх владик, славлячи мудрість і велич князів новгородських. Суворий Торір не зупиниться ні перед чим, щоб виконати волю Олега й посадити на київський престол нового володаря. Несподівано шлях варягу заступає прекрасна й горда слов’янка Карина,  яку він за іронією долі врятував від смерті… Підступи ворогів і зрадництво друзів, небезпеки і битви, боротьба за владу, лід і полум’я – хоробра слов’янська діва і холодний скандинавський воїн зійдуться в протистоянні і падуть, переможені любов’ю…

Сафон, К. Р. Тінь вітру / Карлос Руїз Сафон ; [пер. з англ. І. Паненко]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 575 с.

Знайшовши на Цвинтарі забутих книжок твір маловідомого письменника, юний Даніель за одну ніч прочитує його. І розуміє, що віднині життя не буде таким, як раніше. Про що ця історія? Про вигадливі лабіринти фантазії? Про диявола, який сходить зі сторінок книжки й починає плутати карти всім дійовим особам? Про війну, яка нівечить людські життя? Так, але передусім це, звісно, історія про кохання, про вічний потяг душ і тіл, заради якого тільки й варто жити. Книжка містить цілий світ. Вона може відповісти на багато запитань, а інколи може втрутитися у ваше життя — і змінити його до невпізнання.

Пиколт, Дж. Цвет жизни : роман / Джоди Пиколт ; [пер. с англ. В. Михалюка]. – Харьков : Книжный Клуб Семейного Досуга, 2017. – 493 с. : портр.

Рут Джефферсон, медсестра з двадцятирічним досвідом і складною долею, опиняється в жахливій ситуації: жінку звинувачують у тяжкому злочині – вбивстві новонародженого хлопчика. Його батьки напередодні заборонили Рут торкатися дитини, і клініка замінила медсестру. Але на наступний ранок хлопчик помер від серцевого нападу. Винною називають саме Рут: виконала вона наказ керівництва або втрутилася? Через деякий час виявляється, що її «вина» – колір шкіри. Чи зможе Рут довести свою невинність?

Ялом, І. Шопенгауер як ліки : психотерапевтичний роман / Ірвін Ялом ; [пер. з англ. В. Кучменко]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 512 с.

Звичайний психотерапевт Джуліус  Герцфельд дізнається, що в нього виявили меланому і жити йому залишається щонайбільше рік. Кардинальне переосмисливши своє минуле, він раптово вирішує дізнатися, як склалося життя тих пацієнтів, яким він не зміг допомогти. Зокрема життя Філіпа Слейта – сексуально-одержимого хіміка-соціопата. Під час зустрічі Джуліус розуміє, що Філіпу вдалося вилікуватися самотужки завдяки… філософії Артура Шопенгауера. Тепер лікар та пацієнт у певному сенсі міняються місцями…

 

Липень, 2018

Андрейчикова, О. Таємне понеділкування : [оповідання] / Олена Андрейчикова. – Київ : BookChef : [Форс Україна], 2017. – 221 с.

Іронічна, мрійлива і дуже спостережлива українська письменниця Олена Андрейчикова представляє свою збірку оповідань. Коротко і легко ці кумедні несподівані історії розповідають про подруг, коханок, колег, про тих, хто за сотні кілометрів, і тих, хто в сусідній кімнаті… Її розповіді викликають посмішку і симпатію до героїв, які їх населяють; дають можливість поіронізувати над буденними, часто вигаданими, проблемами, замислитися про душевну гармонію і про те, що дійсно є важливим і цінним в нашому житті.

Прах, В. Кав'ярня : [повісті] / В'ячеслав Прах ; пер. з рос. Є. Плясецького. – Київ : BookChef, [Форс Україна], 2018. – 192 с. : портр.

Погожої осінньої днини навідайтеся до найближчої кав’ярні неодмінно захопіть із собою цю книгу і пориньте у чуттєві і неймовірно ліричні історії про пошуки сенсу життя, про невмирущу любов і смерть, яка оживлює розвіяні почуття, про все, що тішить і бентежить вашу душу. До книги «Кав’ярня», окрім однойменної і добре знаної на віртуальних теренах повісті, також увійшли нова історія невсипущо-невмирущої любові «Твій обірваний сон» і лірична замальовка «Цидулки без почерку», кожне слово з яких цілить не лише в голову, а й у серце і спонукає замислитися над марудністю сірих буднів, а ще наповнює наснагою.

Рэнд, А. Атлант расправил плечи : [роман : в 3 ч.] Ч. 1. Непротиворечие / Айн Рэнд ; [пер. с англ. Ю.Соколова]. 10-е изд. – Москва : Альпина Паблишер, 2015. – 431 с.

Рэнд, А. Атлант расправил плечи : [роман : в 3 ч.] Ч. 2. Или - или / Айн Рэнд ; [пер. с англ. В. Вебера]. 10-е изд. – Москва : Альпина Паблишер, 2015. – 422 с.

Рэнд, А. Атлант расправил плечи : [роман : в 3 ч.] Ч. 3. А есть А / Айн Рэнд ; [пер. с англ. Д. Вознякевича]. 10-е изд. – Москва : Альпина Паблишер, 2015. – 536 с.

Талановиті митці-одинаки, в тиші кімнат створюють найбільші твори мистецтва, це ті стовпи, на яких тримається весь світ. Вони - це Атланти, які на своїх плечах тримають весь небосхил. Але що буде, якщо всі творчі люди разом відмовляться творити? Чи справедливо буде, якщо морально знищать всіх Творців в прагненні стати біля керма управління планетою? Американська письменниця Айн Ренд проведе для вас екскурсію в світ, де уряд узяв гору над мистецтвом, де панує неймовірне поєднання утопії і антиутопії, де фантастика і реалізм так переплетені один з одним, що не завжди можливо зрозуміти, що є що. Роман-антиутопія «Атлант розправив плечі» - це своєрідний гімн сили людського духу і його можливостей. Почавши читати цю історію, ви вже не зможете зупинитися, а прочитавши - ніколи її не забудете. Цікавий, закручений і нелінійний сюжет занурює читача в вигаданий світ з головою, змушуючи щиро співчувати героям в моменти їх невдач і радіти їхнім перемогам. Ця книга вчить не тільки високій моральності і моралі, а й показує, як треба жити, щоб заслужити горде звання Людини.

Нотомб, А. Подив і тремтіння : роман / Амелі Нотомб ; пер. з фр. Віктора Шовкуна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 116 с.

«Подив і тремтіння» — автобіографічний роман бельгійської письменниці, який став одним з найуспішніших в її літературній кар'єрі, він перекладений багатьма мовами. В основі роману — глибокий конфлікт двох традицій і культур: Сходу й Заходу. Амелі дуже хотіла стати японкою. Народившись у Країні вранішнього сонця, проте вимушена поїхати звідти до Бельгії в три роки, дівчина берегла любов до Японії все життя. І ось, їй випала нагода підписати річний контракт з токійською компанією Юмімото.Але життя іноземки в Японії виявилося не таким простим та яскравим, як його уявляла собі Амелі... Головну героїню чекає рік непорозуміння, приниження та помилок, а читачі познайомляться з японською культурою, щирістю письменниці та гумором, з яким вона приймає всі негаразди.

Желєзников, В. К. Життя і пригоди дивака : повісті : [для середнього шкільного віку] / Володимир Желєзников ; [пер. з рос. Г. Пашко] ; худож. І. Гаврилова. – Київ : Махаон-Україна, 2011. – 208 с. : іл. – (Домашня бібліотека школяра)

До книжки «Життя і пригоди дивака» увійшли дві повісті, об’єднані спільними героями: «Зошит з фотографіями» і «Одруження дядька Шури». Усе починається з того, що шестикласника Борі Збандуто від’їжджає у відрядження батько доручає йому. Бути за старшого та привітати маму з днем народження. Але в цей час в Бориному житті відбуваються різні події: Боря закохується, а ще його призначають вожатим першокласників, неорганізованому, нерозважливому хлопчикові доводиться жити турботами дорослої людини: бути за когось відповідальним, ухвалювати рішення і показувати приклад малюкам. І виявилося, що Борі є чому повчитися у своїх першокласників…

 

Червень, 2018

Роздобудько, І. В. Тут і тепер : роман / Ірен Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 347 с. – (Читацький клуб)

Чотири подруги – головні героїні нового роману Ірен Роздобудько – вирішують жити тут і тепер, не очікуючи на те, що їм будуть подаровані інші часи. Колись давно на запитання : «Чого б ви хотіли для себе після того, як ваше доросле життя стане штучним, втратить свіжість і справжність?», кожна з них відповіла по-своєму: смерті, слави, свободи… Тоді вони ще не знали, що коли життя впритул наблизить їх до цих понять, вони зрозуміють: немає нічого важливішого, ніж рятувати від смерті інших, слава не замінить справжньої любові, а абсолютна свобода часом межує з егоїзмом.

Єщенко, М. Бібліотекарки не виходять заміж : пригодницька повість / Марина Єщенко. – Луцьк : ПВД "Твердиня", 2017. – 120 с. : портр.

Величезні зали-склепи. Суворі бібліотекарки в пухових хустках, мов цербери, сумлінно стежать, щоб ніхто не порушував тишу. Змінюються епохи, цивілізація по спіралі рухається за визначеною траєкторією, і тільки в бібліотеці нічого століттями не змінюється. Так може здаватися читачеві, який ні рапзу не порушував правила, не загинав сторінку в книжці, не засинав на лавочці в коридорі. Бо якщо заглянуим за ширму, раптом виявиться, що бібліотекарки закохуються, встрягають у пригоди, конкурують за читача, вигадують небилиці одне про одного. І навіть інколи ламають ребра. Своєму директорові. Молодому і хтивому. Але що таке одне зламане ребро порівняно з тим, що трапиться з усіма іншими бібілотекарями цієї дивоустанови!

Аваков, А. Б. Ленін з нами? / Арсен Аваков ; [пер. з рос. Л.А. Логвиненка, В.М. Верховеня]. – Харків : Фоліо, 2017. – 157 с. : іл.

Стаття українського політика Арсена Авакова «Ленін з нами» била опублікована в електронних ЗМІ  в 2007 році й викликала великий громадський резонанс та гарячу дискусію в інтернеті. Через десять років автор знову повертається до теми, додавши до заголовку знак питання. Після Закону про декомунізацію читач дістає можливість згадати прямі цитати вождя та ідеолога комунізму в колишньому СРСР  і, можливо, по-новому оцінити своє ставлення до Леніна – як цілком певної історичної особистості, так і міфу радянської пропаганди.

Уліцкая, Л. Є. Драбина Якова : роман / Людмила Уліцкая ; пер. з рос. Т. Клюкіної. – Київ : Book Chef ; [Форс Україна], 2017. – 591 с.

За роман-притчу «Драбина Якова» Людмила Уліцкая  в 2016 році отримала премію «Велика книга». Біблійна метафора трансформується у калейдоскоп історії чотирьох поколінь однієї родини, яка намагається вписатися в зміни епох і часів порубіжжя  ХХ-ХХІ століть.  До Нори, онуки патріарха родини Осецьких, потрапляє плетена скринька з листами дідуся, бабці й батька. З цих листів жінка довідується про непрості стосунки і хиткі зв’язки між поколіннями їхньої родини, які дивним чином віддзеркалюються не лише у її житті й кар’єрі, а й лишають невитравний слід долі її сина. Це не просто історія родини, а метафора виродження чи, можливо, переродження цілого роду у спробах рухатися проти течії в пошуках себе.

Мойес, Дж. Все та же я : [роман] / Джоджо Мойес ; [пер. с англ. О. Александровой]. – Москва : Иностранка : [Азбука-Аттикус], [2018]. – 572 с.

Луїза Кларк приїжджає в Нью-Йорк, вона готова почати нове життя. Проте  вона  потрапляє в інший світ, в чужий будинок, повний секретів. Райдужні мрії розбиваються об жорстоку реальність, але Луїза з властивим їй почуттям гумору не сумує. Цей роман – заключна частина трилогії «До зустрічі з тобою» – триматиме вас до останньої сторінки.

 

 

Травень, 2018

Малаков, Д. В. Київ столітньої давнини / Дмитро Малаков, Андрій Прибєга. – Київ : Фенікс, 2017. – 320 с. : іл.

Величний Київ – столиця України – має багатовікову історію та вирізняється серед міст Східної Європи своєю неповторною красою. Видання пропонує читачеві цікаву екскурсію в місто ХХ століття.  Подорож побудована на ретельно підібраній колекції поштівок з краєвидами Києва столітньої давнини та починається із Софіївської площі, веде до схилів  Дніпра, спускається на Поділ і знову повертається в Верхнє місто, щоб продовжитись по Володимирській вулиці, прогулятися Хрещатиком, Липками, Печерськом та околицями. Видання адресовано шанувальникам старовини, мандрівникам, гостям Києва, широкому загалові читачів.

 

Винничук, Ю. Аптекар : роман / Юрій Винничук. – Харків : Фоліо, 2016. – 443 с.

Події нового роману Юрія Винничука відбуваються у 1646-1648 роках спочатку у Венеційській республіці, а далі – у Львові. Історичне тло уміло використано для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні складні стосунки формуються у любовні трикутники. Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну. Проза Ю. Винничука – це завжди інтригуюча оповідь завдяки бурхливий уяві майстра вишуканих стилізацій. Автор знову дивує тим, що новий роман, який поєднує у собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий на жоден попередній. Хоча окремі натяки й алюзії єднають його з «Тангом смерті»

 

Кідрук, М. Зазирни у мої сни : роман / Макс Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 523 с.

На що здатний батько заради порятунку сина, якого поглинає примара, котра оселилася у снах? Мирону Белінському доведеться шукати відповідь на це запитання самому: його батько покинув родину дуже давно і без пояснень, його друзі не здогадуються про те, що відбуваєься з маленьким Тео. Мирон проковтне зраду найближчої людини, знехтує порадами лікарів, відмовиться від кар’єри і навіть дозволить вченим зазирнути в мозок свого сина. Та чи допоможе це здолати силу,  яка заволоділа думками Тео? Силу, яка поза життям і смертю, поза добром і злом? І чи не занадто високою буде ціна?

 

Снайдер, Т. Кровавые земли : Европа между Гитлером и Сталиным / Тимоти Снайдер ; пер. с англ. Лукии Зурнаджи. – Київ : Дуліби, 2015. –583 с. : портр. – (Мировой бестселлер)  

З 1933 по 1945 рік у Східній Європі було знищено 14 мільйонів людей. Книга професора Єльського університету (США), блискучого історика і вправного оповідача Тімоті Снайдера присвячена трагічним сторінкам в історії Східної Європи. Український голодомор, сталінські масові екзекуції, Голокост, розстріли німцями цивільного населення в ході антипартизанських операцій, навмисне моріння голодом радянських військовополонених, післявоєнні етнічні чистки ... Дві тоталітарні системи здійснювали однакові злочини в один і той же час, в одних і тих же місцях, сприяючи один одному і підбурюючи один одного. Книга була опублікована на 26 мовах і миттєво стала світовим бестселером.

 

Абгарян, Н. Люди, которые всегда со мной : [семейная сага] / Наринэ Абгарян. – Москва : АСТ, [2018]. – 315 с. : портр.

Це сімейна сага, історія кількох поколінь однієї родини. Історія людей, які пережили чимало випробувань, але зберегли в серці доброту, людяність і любов один до одного. Роман про старших, про близьких, які все життя підтримують нас – навіть уже пішовши, навіть незримо – і роблять нас тими, хто ми є.

 

 

 

Квітень, 2018

Винничук, Ю. Лютеція : [роман] / Юрій Винничук. – Харків : Фоліо, 2017.–  314 с. : портр.

Це черговий постмодерний витвір Юрія Винничука з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор зупиняється, як колись Данте, «на півдорозі», щоб озирнутися назад і довідатися, хто він насправді, прагнучи звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти навколишньої совєтської дійсності, розкопати щось більше про свою родину. І все це на тлі нестримних любовних пригод не тільки автора, але й Львівського Дон Жуана 1840-х років Івана Вагилевича.  Герої роману розшукують таємничу Лютецію, дівчину зі снів. На перепоні цих пошуків  стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить і Лютеція.

 

Дереш, Л. Спустошення : роман / Любко Дереш. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, [2017]. – 375 с.

Спекотний серпневий день. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо,  сценарій  історії. Відомий журналіст Федір Могила влаштовується помічником серйозного інвестора, який бажає вкрай швидко сформувати ринок психотехнологій. Вони вступають в альянс із колишнім працівником радянських закритих лабораторій, професором Гуровим, щоб здійснити інноваційний прорив. Однак кожен із учасників цього союзу, як виявляється, має приховані мотиви. Що це? Сценарії, запущені з аномальної Зони? Постінформаційний апокаліпсис?  Чи жадоба сенсу, щоби вистояти у боротьбі зі Звіром, якого Гайдеґґер називав Ніщо? Новий роман Любка Дереша «Спустошення» – про межу, з-за якої не повертаються.

 

Сердюк, М. Коко Шанель / Марія Сердюк. – Київ : Агенція "ІРІО", 2017. – 100, 19 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Це повчальна історія про дівчинку-сироту, котра змінила світ, розповідь про відому Коко Шанель. З історії життя цієї неймовірної жінки читач  дізнається, що успіху в житті може досягти кожен, хто його прагне, а сім’я та стосунки – це найголовніше. Це перша книга з серії мотивуючих біографій найуспішніших людей. Вона написана в захоплюючій і доступній формі, її можуть читати як діти, так і дорослі.

 

Суворов, В. Советская военная разведка : как работала самая могущественная и самая закрытая разведывательная организация XX века / Виктор Суворов. – Москва : Добрая книга, [2016]. – 492 с. : ил.

У 1960-х - 1970-х роках Головне розвідувальне управління Генерального штабу Збройних Сил СРСР по праву вважалося однією з наймогутніших і самих закритих розвідувальних організацій світу - навіть сам факт існування такої організації зберігався в секреті від простих радянських громадян, не посвячених в її таємниці. Але ГРУ було тільки верхівкою велетенської піраміди військової розвідки, що пронизувала усі збройні сили і військово-промисловий комплекс Радянського Союзу. Ця книга розповідає про те, як була влаштована радянська військова розвідка, як вона працювала і яке місце займала в системі державної влади. Ви дізнаєтеся: - Навіщо потрібна військова розвідка і як вона виникла в Радянській Росії. - Як була організована радянська військова розвідка на тактичному, оперативному і стратегічному рівні. - Кого і як відбирали і навчали для роботи у військовій розвідці. - Які прийоми використали офіцери ГРУ для вербування агентів і на яких принципах будувалася робота з ними. - Як оцінювалася робота агентів, офіцерів і резидентур ГРУ, і як ГРУ вдавалося домагатися від них найвищій ефективності. - Навіщо в Радянській Армії були створені частини спеціального призначення і які завдання вони вирішували.

 

Шестое чувство : [что скрывает наше подсознание?]. –  [Киев] : Пресс-Курьер Украина, 2017. – 160 с. : ил. – (Тайны XX века. Золотая серия ; ; № 4).

Як відомо, у людини п'ять почуттів. Цей нюх, слух, зір, дотик і смак. Але ця книга розповість вам про загадкове шосте почуття. Його ще називають третім оком, а іноді інтуїцією, передчуттям, ясновидінням. Завдяки саме цьому унікальному почуттю ми можемо відчувати присутність поряд з нами невидимих світів, або інших вимірів. Людина з розвиненим шостим почуттям часто під впливом деякого імпульсу приймає неусвідомлені рішення, не спираючись на досвід прожитого життя, пам'ять, логіку. І виявляється, що його рішення було єдино правильним. Так, можливо, варто частіше прислухатися до підказок шостого почуття?

 

Березень, 2018

Цвід, А. Кохані жінки Тараса Шевченка : трилогія. Кн. 1. [Возлюбленик муз і грацій] / Антонія Цвід. – Київ : Прометей, 2017. – 367 с. : іл., портр.

Цвід, А. Кохані жінки Тараса Шевченка : трилогія. Кн. 2. [І темнії ночі... і ласки дівочі] / Антонія Цвід. – Київ : Прометей, 2017. – 367 с. : іл., портр.

Цвід, А. Кохані жінки Тараса Шевченка : трилогія. Кн. 3. [Як русалки місяць ловлять] / Антонія Цвід. – Київ : Прометей, 2017. – 367 с. : іл., портр.

Трилогія відомої української письменниці Антонії Цвід «Кохані жінки Тараса Шевченка» про життя й кохання Тараса Шевченка об’єднує романи «Возлюбленик муз і грацій»,  «І темні ночі… і ласки дівочі» та «Як русалки місяць ловлять…». У першому йдеться про становлення його як художника й поета, а також про кохання з Амалією Європеус, Надією Тарновською, Ганною Закревською і Варварою Рєпніною. У другому романі йдеться про повернення Тараса Шевченка в Україну по закінченні Академії мистецтв. Особливу увагу привертають епізоди з життя митця під час його арешту та тривале перебування на засланні, де він спізнав і безпросвітність «темних ночей», і… ласки дівочі. У завершальному романі йдеться про повернення Шевченка із заслання, невтомну працю в Петербурзі, про прагнення поета оселитися на кручах Дніпра і його останню поїздку в Україну, про стосунки з Марко Вовчок, Марією Максимович та заручини з Ликерою Полусмак… Головною інтригою роману є неочікувана зустріч по засланню героя зі своєю коханою, Амалією Європеус, яка стає його музою і повірницею.

 

Дочинець, М. І. Синій зошит. Аркуші днів світящих / Мирослав Дочинець. – Мукачево : [Карпатська вежа], 2017. – 182 с. : іл., портр.

Ця книга – крихти спостережень, одкровень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих" чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали "незнищенним стариком", карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи - те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.

  

Кейс, С. ІТ-цунамі. Як бізнесу вижити в третій хвилі інтернету / Стів Кейс ; [пер. з англ. Ю. Максимейко]. – Київ : K. Fund, 2017. – 190 с.

Автор – піонер інтернету, один з тих, хто зробив мережу частиною повсякденності. Коли він заснував компанію AOL у 1985 році, ніхто не вірив у можливості інтернету, а вже в дев’яності роки AOL став ледь не найуспішнішим бізнесом світу. Автор називає той період Першою хвилею інтернету. Друга хвиля почалася разом із ХХІ століттям, подарувала світові Google, Facebook та Amazon. Але зараз надходить Третя хвиля – справжнє IT-цунамі, що переверне світ із ніг на голову. Нову хвилю витримає тільки той бізнес, що матиме знання, гнучкість та вміння працювати в партнерстві. В своїй книзі Стів Кейс дає детальну інструкцію з виживання для підприємців. І він знає, про що говорить. Адже ера, на порозі якої ми стоїмо, така ж велична і так саме не визначена, як це було тоді, коли інтернет тільки-но народився.

  

Скрябін, К. Я, Шонік і Шпіцберген : [повість, пісні] / Кузьма Скрябін. – Харків : Фоліо, 2017. – 22 с. : портр. – (Графіті).

Ця книга стала третьою у його літературній скарбничці, яка поповнюється навіть після трагічної загибелі Скрябіна. Сам музикант до перших двох видань ставився дуже скептично, називаючи твори брошурами. Як би там не було, а повість «Я, Шонік и Шпіцберген» варто прочитати не тільки шанувальникам його таланту, а й усім читачам з почуттям гумору. Головними героями повісті стали сам Андрій Кузьменко, його дружина Світлана, яку він з любов'ю називає Мухою і єдиним тверезим соратником, а також друг Шонік з дружиною Настею і Саня - колега музиканта  з Івано-Франківська. У повісті і у піснях 2006—2014 років, що увійшли до видання, якнайкраще розкривається яскравий талант Кузьми з його іскрометним гумором, тонким ліризмом, чіткою громадянською позицією.

  

Дяченко, М. Ключ від Королівства : роман : [переклад] / Марина та Сергій Дяченки. – Харків : Фоліо, 2017. – 283 с. : портр. – (Світи Марини та Сергія Дяченків).

Ліна поверталася зі школи до дому – втомлена, з важезним рюкзаком за плечима. Незвичайний випадок у тролейбусі привернув до неї увагу дивного чоловіка. Його звали Оберон і, як потім з’ясувалося, він був королем мандрівного Королівства. Ліну, що не одразу погодилася стати бойовим магом, чекають розчарування і перемоги, страх і радість, дружба і зрада… Це перший роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної.

 

 

Дяченко, М. Королівська обіцянка : роман : [переклад] / Марина та Сергій Дяченки. – Харків : Фоліо, 2017. – 284 с. : портр. – (Світи Марини та Сергія Дяченків).

 У другому романі трилогії Ліна несподівано для себе знову потрапляє у чарівне Королівство, доля якого напряму залежить і  від неї. Чи не злякається дівчинка, хоча вона і маг дороги, карколомних небезпечних пригод, що на неї чекають у світі, звідки немає вороття?.. Її супутники – людожер Уйма, некромант Максиміліан, на кожному кроці – пастка, йдеться про життя на краю від загибелі… Але Ліна не відступає від даної нею обіцянки…

 

Дяченко, М. Зло не має влади : роман : [переклад] / Марина та Сергій Дяченки. – Харків : Фоліо, 2017. – 316 с. : портр. – (Світи Марини та Сергія Дяченків).

Це останній роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної. Що чекає Королівство, мешканці якого забули свого короля? Звісно, воно приречене на загибель та запустіння. Тим більше коли його осаджує Сарана – жахлива стонога і сторука навала змітає й витоптує все на своєму шляху, і немає від неї порятунку. У Ліни є лише три дні, щоб урятувати Королівство…

 

 

 

Лютий, 2018

Рогожа, В. Д. Запороги : роман-трилогія. [Ч. 1. Петро Сагайдачний] / Віталій Рогожа. – Київ : Самміт-книга, [2016]. – 390 с. : іл., портр.

Рогожа, В. Д. Запороги : роман-трилогія. [Ч. 2. Богдан Хмельницький] / Віталій Рогожа. – Київ : Самміт-книга, [2016]. – 566 с. : іл., портр.

Рогожа, В. Д. [Запороги] : роман-трилогія. [Ч. 3. Іван Мазепа] / Віталій Рогожа. – Київ : Самміт-книга, [2017]. – 398 с. : іл., портр.

Історична драма «Запороги» – трилогія про життя і боротьбу руського народу – нащадків племені полян величної держави східної Європи ІХ-ХІІ століть – Київської Русі, Гетьманської держави окраїнних козаків Речі Посполитої. Роман-трилогія задуманий і написаний як переконливе свідчення багатовікової історії народу, сповненої трагічних кривавих змагань за свою незалежність.

Героями романів виведені найбільш яскраві історичні постаті Української держави – Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький та Іван Мазепа. Автор показує їх істинні трагічні образи, які протягом понад трьохсот років історики, а скоріш політики, викривили до невпізнання.  Роман  написаний  з максимальним врахуванням історичних першоджерел, що не зашкодило його художній привабливості. 

 

Курков, А. Ю. Шенгенська історія / Андрій Курков ; [пер. з рос. Є.М. Тарнавського]. – Харків : Фоліо, 2017. – 715 с.

21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рок-фестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати «Шенгенську ніч» і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида і Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас - до Італії. Вони не знали і навіть припустити не могли, чим їм доведеться там займатися. Вони довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе. Вони були молоді й самовпевнені. І поки вони сиділи за столом і очікували на «шенгенську північ», далеко від Пієнагаліса до шлагбаума, який перекриває дорогу на литовсько-польському кордоні, підійшов старий з дерев'яною ногою, який знав Європу як свої п'ять пальців. Він дочекався півночі і, як тільки прикордонники підняли назавжди смугастий шлагбаум, став першим литовцем, який перейшов кордон без пред'явлення паспорта. Перед ним теж лежала далека дорога, а в схованці його дерев'яної ноги вирушили в подорож разом зі своїм власником шість його паспортів. І всі на одне ім'я - Кукутіс...

   

Аджемоґлу, Д. Чому нації занепадають : походження влади, багатства та бідності / Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон ; пер. з англ. О. Дем'янчука. 2-ге вид., випр. – Київ : Наш Формат, 2017. – 435 с. : іл.

Авторам вдалося, здавалося б, неможливе – відповісти на питання, яке до них безрезультатно вивчали століттями: чому одні країни багаті, а інші – бідні? Ґрунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення. Аджемоґлу та Робінсон переконані: країни сталі найуспішнішими через те, що їхні громадяни повалили владну еліту і створили суспільство, де головною цінністю стали рівні економічні та політичні права кожного. На їхню думку, саме свобода робить світ багатшим. Це своєрідний посібник, який допоможе краще зрозуміти причини, що сприяють процвітанню держав та їхньому занепаду.

  

Альєнде, І. Японський коханець : [роман] / Ісабель Альєнде ; з ісп. пер. Сергій Борщевський. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, [2017]. – 287с.

Альма Беласко й Ірина Базілі, різні за віком, походженням та соціальним станом – не мали б ніколи зустрітися. Однак доля (чи воля письменниці) звела їх одного дня ва інтернаті для літніх людей у Каліфорнії. Ця зустріч зумовила низку подій, які наче розсунули часові та географічні межі, відбуваються у різних куточках світу сьогодні й у минулому. «Японський коханець», як і інші твори Ісабель Альєнде, не відпускає читача до останньої сторінки, зворушує і зачаровує, дивує і приголомшує, магія слів зі сторінок книжки просякає в реальне життя тих, хто її читає.

  

Українські народні романси / [упоряд. В. Єсипок]. Перевид. – Київ : Техніка, 2016. – 206 с. : нот. – (Народні джерела)

Цей збірник – для шанувальників українського народного романсу, який називають діамантом надзвичайної чистотою. Віками досконало відшліфована поетичність та мелодійність романсу дала йому змогу перейти кордони і стати чи не найвідомішим символом нашої нації в світі.

  

 

Опанасенко, О. Нікола Тесла / Ольга Опанасенко. – Київ : Агенція "ІРІО", 2017. – 95, 21 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)

Змінний струм, бездротова передача енергії, флуоресцентне світло, електричний годинник, двигун на сонячній енергії, радіо, пророкування появи електрокарів, інтернету, мобільного зв'язку - за всіма цими відкриттями стоїть одна людина – Нікола Тесла – один з найвидатніших вчених і інженерів.   Нікола Тесла – яскравий приклад вченого, який доводить, що нестандартне мислення може привести до найбільших змін в світі. Тесла пройшов чимало труднощів,  в його талант не вірили, його обманювали з гонорарами, він був банкрутом декілька разів, проте, щоб не траплялося, з ним завжди була наука, яка вела його до нових відкриттів.  Книга з серії «Постаті для дітей» «Нікола Тесла» – це розповідь про те, як важливо знайти своє призначення в житті і вірити в себе, коли інші не вірять.

  

Січень, 2018

Жадан, С. В. Інтернат : роман / Сергій Жадан. – [Чернівці] : Meridian Czernowitz, 2017. –335 с. : іл.
…Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі… Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…

  

Лойко, С. Рейс : [роман-трилер] / Сергій Лойко. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 426 с. : портр.

Сергія Альохіна не турбували питання війни та політики у сонячному Лос-Анжелесі, поки вони не стали його особистою справою – в збитому над Східною Україною «Боїнгу» летіла його сім'я. Тепер відчайдушному головному героєві належить особисто дізнатися про трагедію, пов'язану з цією катастрофою. Йому допомагає американська журналістка, також небайдужа до того, що трапилося. Там, у центрі військових дій східних областей, їм належить дізнатися всю правду про зловмисників та зіткнутися з війною віч-на-віч. По стопах Альохіна слідують старі та нові вороги, а також серійний вбивця... Чи вдасться йому помститися за своїх близьких та залишитися у живих? Попри документальну основу і достовірність фактів, це художній твір, динамічний сюжет і емоційність якого не залишають байдужим і утримують увагу до самого кінця.

    

Келлі, М. Х. Бузкові дівчата : роман / Марта Холл Келлі ; [пер. з англ. В. Горбатька] .– Київ : Нора-Друк, 2017. – 543 с. – (Читацький клуб).
Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію.
Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору.
У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки.
Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми.
Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається. Їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть відновити справедливість для тих, кого історія забула.

 

Киз, Д. Прикосновение : [роман] / Дэниел Киз ; [пер. с англ. И.Н. Алчеева]. – Київ : Форс Україна, 2017. - 350 с. – (Интеллектуальный бестселлер).

Скульптор Барні Старк і його дружина Карен випадково стали причиною поширення радіаційного пилу по всьому місту. Куди б вони не заходили, вони несли за собою хвороби і смерть. Але їх фізичні страждання від радіації, якої вони зазнали, виявилися непорівнянні з душевними стражданнями і внутрішніми переживаннями. Подружжя зіткнулися з відчуженням рідних і близьких, з агресією жителів, а ще з несподіваною вагітністю Карен,

про яку вони мріяли кілька років. Як ця подія позначиться на їхній родині, якщо Карен вірить в диво, а Барні - ні?

 
Потерянко, Ю. Альберт Ейнштейн / Юлія Потерянко. – Київ : Агенція "ІРІО", 2017. –94, 15 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Ця книга серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» – про унікального вченого ХХ століття, який вивів на новий рівень і перевернув усі знання про Всесвіт. Всіма відкриттями Ейнштейна ми користуємося сьогодні, його праця дала поштовх іншим вченим створити на основі його теорій телевізор, фотоапарат, комп'ютер. Цими і багатьма іншими винаходами ми можемо користуватися завдяки тому, що колись Ейнштейн відстояв право бути не таким, як усі. Розповідь про великого фізика вчить, що цей унікальний дар може допомогти відкрити в собі здібності до улюбленої справи. А коли любиш те, чим займаєшся, то ти дійсно щаслива людина! Навіть якщо фізика завжди вам здавалася надто складною, в цій книзі ви дізнаєтеся її з іншого, цікавого боку.

 


Грудень, 2017

Капранов, В. В. Щоденник моєї секретарки : [роман] / Брати Капранови. – [Київ] : Зелений Пес : [Гамазин], [2016]. – 399 с.
Він має все – дружину-телеведучу, красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах, впливових друзів та партнерів. Він – типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману  «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером – подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, він не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги починає руйнуватися – настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004-го…

 

Дюпюи, М.-Б. Сердцу не прикажешь : роман / Мари-Бернадетт Дюпюи ; [пер. с фр. Н. Чистюхиной]. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2016. – 312 с. : портр.
Хвилинний доторк Александра дарує Елен більше пристрасті, ніж ночі плотського кохання. Але молодий священик обмежений целібатом і вбачає свій обовязок у служінні Церкві й дружній турботі про щастя Елен у шлюбі з іншим чоловіком. Кожна нова зустріч збентежує їхні почуття, і одного разу вони вирвуться на свободу…

 

Мак'юен, І. Амстердам : [повчальна притча] / Ієн Мак'юен ; [пер. з англ. О. Смольницької]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2017]. – 223 с.
Холодного лютневого дня двоє старих друзів зустрічаються на околиці Лондона в крематорії, щою провести в останню путь Моллі Лейн. І Клайв, і Вернон обидва були колись її коханцями, й після похорону вони укладають угоду, яка призведе до геть непередбачуваних наслідків. Дружба їхня зазнає верйозного випробування, і кожному з них доведеться приймати фатальне рішення. Ця гостра й сучасна повчальна притча, замаскована під трагікомедію, 1998 року завоювала Букерівську премію.

 
Олів'є, Д. Що відомо француженкам. Про кохання, секс та інші приємні речі / Дебра Олів'є ; [пер. з англ. В. Кучменко]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2017]. – 254 с.
Упродовж багатьох століть француженки по праву вважаються богинями кохання і сексуальності. Деякі дослідники припускають, що цей статус вони отримали завдяки так званому поверхневому гламуру. Дебра Олів’є, автор книги «Що відомо француженкам», також спробувала дізнатися, від чого залежать привабливість француженок та їхнє вміння спокушати. Це питання вона вивчала досить ґрунтовно та різнобічно, тож тепер переконана: французькі жінки можуть запропонувати світові щось значно суттєвіше, аніж рекомендації стосовно того, як краще себе піднести, чим можна спокусити, як приготувати вишукану страву і що робити, аби не гладшати. Що саме? Маєте можливість дізнатися.

 Ролінг, Дж. К. Гаррі Поттер і прокляте дитя : [сценарій п'єси]. Ч. 1-2 / Дж.К. Ролінг, Джон Тіффані, Джек Торн ; пер. з англ. Віктора Морозова ; [ред. І. Малкович]. – [Київ] : [А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА], [2017]. – 350 с. : портр.
«Гаррі Поттер і прокляте дитя» – сценарій п’єси Джоан Ролінг, написаної у співавторстві з Джоном Тіффані та Джеком Торном. Події в п’єсі розгортаються через дев’ятнадцять років після переможної битви за Гоґвортс, якою закінчується сьома, заключна частина «порттеріани». Бути Гарріф Поттером нелегко, а надто тепер, коли він – працівник Міністерства Магії, трудоголік, одружений батько трьох школяриків. Доки Гаррі Поттер бореться зі своїм минулим, яке ніяк не хоче відпускати, його молодшему синові Албусові доводиться миритися з тягарем свого знаменитого роду, – спадком, якого він не обірав. У той час, як минуле зловісно змішалося з майбутнім, батько і син пізнають сумну істину: інколи темрява виходить звідти, де її ніхто не чекав...

 

Листопад, 2017

Іванцова, М. Моя бабуся спала з Саган : київський роман / Міла Іванцова. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2017]. – 205 с. : портр.

Дія роману, виданого вперше у 2010 році під назвою «Вітражі», відбувається в сучасному Києві періоду до Майдану. Перекладачка з французької Поліна має купу особистих проблем і замовлення на переклад українською роману Франсуази Саган. Проблеми героїнь відомої письменниці вдається Поліні надто малозначущими порівняно із власними. Робота не йде. Але в життя дівчини вривається програміст Богдан, який, ремонтуючи її комп’ютер, ламає паролі дівчини і дізнається про неї надто багато. Але йому вдається «поремонтувати» також і життя цієї дивної перекладачки, вихованої бабусею-француженкою, повернути в її сьогодення втрачену десять років тому подругу-антипода Стефку, дізнатися, ким направду була бабуся Ніколь і через які випробування їй довелося пройти.
Роман Міли Іванцової динамічний, напружений, але при цьому добрий і людяний.

 


Пахомова, Т. Р. Таємниця галицького Версалю : роман / Тетяна Пахомова. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 351 с.

Єдиний спадкоємець величного маєтку шляхтичів  Потоцьких – галицького Версалю, сотень містечок і сіл і тисяч душ, Станіслав Щенсний боявся цієї влади. Йому ніколи не дорівнятися до свого батька – «короля земель руських» Франца Салезія – рішучістю, твердістю, талантом накопичувати багатство. Більше за звитяжну славу йому лестять захоплені погляди, які він ловить на палацовій театральній сцені. Станіслав має стати польським королем, і вже домовлено про шлюб між нащадками двох найславетніших  і найзаможніших польських родин – Потоцьків і Мнішеків… Проте молодий Потоцький піде проти волі батьків – одружиться з бідною красунею Гертрудою, матір’ю своєї майбутньої дитини. І тепер його рішення вплине на історію батьківщини й усієї Європи на століття вперед…

  

 

Белфорт, Дж. Вовк з Волл-стріт : [автобіографічний роман] Джордан Белфорт ; [пер. з англ. І. Павленка]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2016]. – 575 с.

У 1990-ті Джордан Белфорт, король відомої інвестиційної компанії, зажив такої лихої слави, як ще ніхто в історії американських фінансів. А все тому, що цей кмітливий підприємець заробляв тисячі доларів за хвилину, мав чарівну дружину і двох діточок, а при ньому жменями ковтав пігулки, жбурляв на вітер гроші й не пропускав жодної повії. У своїй неймовірній автобіографії Джордан Белфорт розповідає всю правду про темний бік славнозвісної Волл-стріт.

 

 

Джордано, П. Самотність простих чисел : [роман] / Паоло Джордано ; з італ. пер. Андрій Маслюх. – Л ьвів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 313 с.

Ця книжка – про любов і про самотність. Про батьків і дітей. Про відгомін давніх трагедій. Про спроможність – і неспроможність – жити і виживати. Про прірви у житті і про мости через  ті прірви. Про страхи – глибинні й поверхові. Про втечу від примар минулого та про саму можливість – і неможливість – від них утекти. Про толерантність до іншого і «не такого». Зрештою, про пару простих чисел-«близнюків».

 

  

Акунин-Чхартишвили, Б. Другой Путь / Борис Акунин-Чхартишвили. – Москва : Захаров, [2015]. – 456 с. – (Семейный альбом)

«Інший Шлях» - друга, і не остання, книга серії «Сімейний альбом», що починається з роману «Арістономія». Ця книга описує  історію останнього російського століття через життя одної московської сім'ї. Дія нового роману відбувається в 1920-і роки. Якщо «Арістономія» була присвячена «Великому Світу», то в центрі роману «Інший Шлях» знаходиться «Малий Світ» - світ особистих відносин і любові. За визнанням автора Григорія Чхартішвілі, який широко відомий під творчим псевдонімом Борис Акунін, це його другий серйозний роман - такий, що будь-який популярний письменник створює в більшій мірі для себе, а не для публіки.

 

  

Жовтень, 2017

Пишнюк, Т. В. Божа вивірка : роман-молитва / Тетяна Пишнюк. – Чернівці : Букрек, 2016. – 230 с.

Цей роман – своєрідний екскурс в ХІ століття і заразом молитва за майбутнє сьогоднішньої України. Головна героїня роману Едігна – внучка Ярослава Мудрого, донька Анни Ярославівни. Дослідники припускають, що молоду вродливу дівчину хотіли видати заміж за нелюба, щоб улаштувати державні справи. Але вона не бажала такої долі й однієї ночі втекла з Парижа. А оскільки ще з дитинства мріяла про золотоверхий Київ, місто своїх предків, то попрямувала на схід…

Положій, Є. В. Іловайськ : розповіді про справжніх людей / Євген Положій. – Харків : Фоліо, 2016. – 378 с.
    
Це книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна розповідь про війну, яка, як відомо, ще нікого не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях.


Мадзантіні, М. Не йди : роман / Маргарет Мадзантіні ; [пер. з італ. В. Степанова]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 302 с.

Тімотео був бездоганним чоловіком, турботливим батьком і хірургом з чудовою репутацією. Він мав усе, про що можна мріяти: щасливу сім’ю, гарну доньку, віллу на березі моря. Проте одна ніч, яку Тео провів у барі, назавжди змінює його життя. Він закохується в емігрантку, з якою не має нічого спільного, крім хмелю в голові. Кохання, зрада, пристрасть – три гострі кути цього роману. Та коли доля забирає в Тімотео кохану жінку, він розуміє, що втратив дещо більше…

 

 Ру, М. Притулок : роман / Меделін Ру ; [пер. з англ. Н. Гоїн]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 285 с. : іл.

Старі  стіни зберігають багато моторошних таємниць… 16-річний Ден Кроуфорд і гадки не мав, що в літньому студентському гуртожитку колись була лікарня для душевнохворих злочинців. Досліджуючи потаємні куточки колишньої психушки, Ден зіткнеться тут із темними таємницями, дивним чином пов’язаними з його минулим… Унікальні фотографії реальних занедбаних психлікарень занурять вас у моторошну атмосферу нестримного кошмару!

 
Ханна, К. Соловей : [роман] / Кристин Ханна ; [пер. с англ. М. Александровой]. – Москва : Фантом Пресс, [2017]. – 447 с.

Це епічна історія про війну, жертви, страждання і велике кохання. Франція охоплена вогнем Другої світової. Великі міста й маленькі селища окуповані нацистами, у небі – ворожі літаки, а навкруги – зневіра, смерть і страждання. Основою книги стала реальна історія бельгійки, яка була членом партизанського руху спротиву. "Соловей" – неймовірно  красивий роман, який став справжнім гімном жіночої хоробрості і силі духу. Роман для всіх, роман на все життя. Книга Крістін Ханни стала головним світовим бестселером 2015 року, читачі і цілий букет друкованих видань назвали її беззастережно кращим романом року.Вересень, 2017

Кідрук, М. Твердиня : роман / Макс Кідрук. Вид. 2-ге, перероб. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 558 с. : іл.

Вирушаючи в легку експедицію-подорож, п’ятеро друзів не здогадувалися, що зможуть знайти загублене місто інків. Сімдесятиметрова Твердиня майже повністю напхана золотом. Та чи буде в цієї історії щасливе закінчення? Адже часом життя набагато цінніше за золото…

 

 

 

Мастєрова, В. М. Смарагд : роман / Валентина Мастєрова. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 285 с.

Людина сама обирає дорогу в житті чи може пройти лише тими шляхами, якими їй судилося? Відповідь на це запитання Данило Туманич шукає протягом  усього життя. Зраджений батьками, людьми, що з упередженістю ставилися  до його походження, державою, у якої для тисяч таких, як він, були Афган і Чорнобиль… Він вижив. І став тим, хто першим ступає росяними травами, хто прокладає стежку, яка згодом стане новим широким шляхом.

 
 

Аткинсон, К. Жизнь после жизни : роман / Кейт Аткинсон ; [пер. с англ. Е. Петровой]. – Санкт-Петербург : Азбука, [2014]. – 543 с. – (Азбука-бестселлер)

"Що, якби у нас була можливість проживати це життя знову і знову, поки не вийде правильно?"

У маленькому селищі з дивною назвою Лисяча Галявина, яке відрізане бурхливою хуртовиною від всього навколишнього світу, народжується звичайна дівчинка - і вмирає, ще не навчившись дихати. В маленькому селищі з дивною назвою Лисяча Галявина, яке відрізане бурхливою  хуртовиною від всього навколишнього світу, народжується та сама дівчинка - і дивом  виживає, і розповідає історію свого життя. Розповідає знову і знову. Поки не вийде правильно прожити двадцяте століття: врятуватися від підступних хвиль; уникнути смертельної хвороби; знайти м'ячик, що  закотився  в кущі; навчитися стріляти, щоб не промахнутися в фюрера...

 

Ремарк, Е. М. Життя у позику ; Мансарда мрій ; Іскра життя : романи / Еріх Марія Ремарк; [пер. з нім. Ю. Винничука, Ю. Микитюк, Х. Николин ; худож. О. Семякін]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 734 с. : іл.

Різні часи, різні люди, різні життєві обставини…Але для Ремарка і його героїв поряд завжди була війна – як передчуття, як сувора дійсність, як болючий спомин. Вона трощила долі, безжально позбавляла ілюзій, крала батьківщину, родину, надію… Але що жорстокішими були випробування, то більше цінувалися відвага і мужність, незнищенна жага до життя. І навіть у найтемніші часи не згасало полум’я самопожертви, справжньої дружби, щирого кохання…

 

Тартт, Д. Щиголь : роман / Донна Тартт ; [пер. з англ. В. Шовкуна]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 814 с.

Тео Декер – реальний, а не казковий хлопчик, що вижив. Друг кличе його Поттером, та це звучить гіркою іронією. Єдине диво у житті хлопця, чия мати загинула в нього на очах, –  украдена з галереї картина з яскравою пташкою: щиглем, назавжди прикутим до жердини. Та на відміну від птаха, Тео не бачить сенсу вирватися з полону свого життя-катастрофи. Події, які вирують навколо нього, дивовижний і жорстокий світ –  лише тло для історії його душі, зацикленої на жахливому моменті дитинства. І єдине, що здатне повернути його до розуміння абсолютної цінності життя, – це безсмертна краса тих небагатьох речей, які варто рятувати навіть із полум’я.

 

Липень, 2017
Третьяков, А. П. Мала Васильківська. Шота Руставелі : культурологічний путівник / Аркадій Третьяков. – Київ : ЛАТ&К, 2016. – 217 с. : іл.

Автор, киянин і києвознавець, розповідає про одну з відомих столичних вулиць в формі захоплюючої  історіографічної подорожі в минуле. Це одна з вулиць, на якій майже цілком  збереглася  дореволюційна забудова. Книга розкриває  читачеві змістовну інформацію про історію кожного будинку, його творців, власників і мешканців. Інформаційними джерелами видання є архівні документи.  Більшість ілюстрацій  публікується  вперше.

 

 

Морозенко, М. Я закохалася : повість / Марія Морозенко. – [Київ] : ВЦ "Академія", 2017. – 127 с.

Нелегко довірити своє перше «я закохалася» татові. Ще складніше – розібратися, в чому справжність хлопців, коли у Васьки ще дитячі захоплення і він весь час встряє в якісь халепи. А Влад своїми дорослими залицяннями впевнено завойовує території  дівочих сердець. Територію твого серця теж. Та осінь стала особливою для героїв повісті. На них чекають випробування юністю і зіткнення зі світом дорослих…

 

Печорна, О. Грішниця : [роман] / Олена Печорна. 2-ге вид., стер. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 286 с.

Її краса стала її прокляттям: чоловіки жадали її – і вони отримали бажане, а вона – невиліковну хворобу. Вона знаходить притулок у глухому селі  Чорнобильської зони. Позаду залишається понівечене життя в родині пияків, чи то дитбудинок, чи то дім розпусти, зґвалтування  за зґвалтуванням  і син, якого в неї вкрали… Відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем!

 
 

Портер, Е. Полліанна : повість / Елеанор Портер ; пер. з англ. М. Карнаух-Шурпік; [іл. А. Воронкової]. – Тернопіль : Богдан, [2014]. – 254 с. : іл. – (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах "Світовид". Серія третя (Література XX століття))

Ця книга – світовий бестселер. Кожного, хто перегорне її сторінки, вона зробить милосерднішим, вселить оптимізм у зневіреного. А чи вмієте ви грати в чудодійну гру «в радість»? Якщо  ні, то, прочитавши цю книгу, – неодмінно зумієте! І світ одразу ж стане добрішим. Спробуйте – переконаєтесь!

 

 

Рубина, Д. И. Бабий ветер : [повесть] / Дина Рубина. – Київ : [Форс Україна], 2017. – 319 с. – (Большая проза Дины Рубиной)

У центрі оповіді нової, часом шокуючої  і  різкої   книги Діни Рубіної – Жінка. Героїня, в юності - парашутистка і пілот повітряної кулі, переживши особисту трагедію, змушена зайнятися зовсім  іншою справою в іншій країні: вона косметолог, живе і працює в Нью-Йорку. Ціла низка дивних персонажів проходить перед її очима, бо за родом своєї нинішньої професії героїня стикається з відразливими картинками життя суспільства. І, як не дивно, з цієї гірлянди, за висловом героїні, «калік», виростає гротесковий, трагічний і високий образ сучасної любові.

 

 

Червень, 2017 

Абліцов, В. Г. Меценати. Україна / Віталій Абліцов. – [Київ] : Літера, [2016]. –  207 с. : іл., портр.

Пропоноване видання – спроба змінити стереотипи про світ сучасного бізнесу, адже в останні роки все частіше засвідчується участь заможних українців у матеріальній підтримці розвитку культури, науки, мистецтва, тобто їхня благодійна діяльність. Ця книга ознайомить читачів з історією благодійництва в Україні, із сучасними послідовниками християнської моралі, сформує узагальнений образ нинішніх вітчизняних благодійників і меценатів. Перша частина книги ознайомить з усіма героями видання, друга ж містить ілюстровані есе, в яких докладніше розповідається про «секрети» бізнесових успіхів сучасних послідовників Мецената, розкривається їхній духовний світ, морально-етичні погляди.

 
 

Вдовиченко, Г. Купальниця : роман / Галина Вдовиченко. 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 238 с.

У напіввимерлому військовому містечку жили собі брат Роберт і сестра Кароліна. Ворожка напророкувала, що хтось із них стане щасливий, а хтось знаменитий. Усі чомусь були переконані, що дівчині вистачить і звичайнісінького жіночого щастя. Тож Роберт першим подався підкорювати столицю. Кароліні ж, яка теж не всиділа вдома, доведеться упакувати не один подарунок у київському супермаркеті, перш ніж розпакує свій — від долі...

 
    

Абгарян, Н. С неба упали три яблока / Наринэ Абгарян. – Москва : АСТ, [2015]. – 319 с.

Історія одного малесенького села, загубленого високо в горах, і його нечисленних мешканців, кожен з яких трошки дивак, трошки буркотун і в кожному з яких притаїлися справжні скарби духу.

Від автора: Бабуся говорила - найближче до небес старі люди і діти. Старі  тому, що їм скоро йти, а діти тому, що недавно прийшли. Перші вже здогадуються, а другі ще не забули, як вони пахнуть, небеса ... Коли живеш на краю синьої ущелини, це ж зовсім не складно - дотягнутися до небес.

 

Сенцов, О. Г. Купите книгу - она смешная : ненаучно-популярный роман с элементами юмора / Олег Сенцов. – Харьков : Фолио, 2016. – 220 с. : портр.

Це дуже веселий, дуже смішний, дуже легкий для читання роман.

Цікаво, а що б зробили  ви, якби з'явився, ну, скажімо, Хтось і запропонував загадати одне - тільки одне! - бажання, яке виповниться? Герої цього роману думають не довго, тому як вважають цю пропозицію простий жартом. Ось і замовляє один вагон алмазів, другий - ціле поле конопель, ну а третій ... З третім складніше, адже він чомусь дуже серйозно поставився до такої неймовірної пропозиції. Як же розпоряджаються молоді люди дарами, які звалилися на них?

   

Еко, У. Ім'я рози : роман / Умберто Еко ; [пер. з італ. М.І. Прокопович]. – Харків : Фоліо, 2013. – 766 с. – (Карта світу)

Цей роман – захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події ХІV століття. У середньовічному монастирі за загадкових обставин один за одним гинуть ченці. З’ясувати причину їхньої смерті доручено вченому-францисканцю Вільяму і його помічнику Адсо. Розпочавши розслідування, вони занурюються у лабіринт підступних інтриг, політичних махінацій, потаємних пороків та абсурдних забобонів, якими сповнене життя монахів, і, вирішуючи багато філософських питань, ідучи шляхом логічних розмірковувань, розкривають загадкові вбивства. 

 

 

Травень, 2017

Абліцов, В. Г. Київ : енциклопедія / Віталій Абліцов. – Київ : Фенікс, 2016. – 287 с. : іл., портр.

Кияни – це не тільки ті, хто народився в столиці України, хто почав і продовжує Історію давнього міста на Дніпрі – Славуті, але й ті, кого невпинні вітри історії розпорошили по всій планеті Земля. Це переконання сприяло автору пропонованого видання у його спробі нагадати відомі й відкрити нові постаті й сторінки київського літопису.

 

 

 

  

Вдовиченко, Г. Маріупольський процес : роман / Галина Вдовиченко ; [передм. В. Лиса]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 283 с.

Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка – чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть…

 

 

  

Дочинець, М. Карби і скарби. Посвіт карпатського світу / Мирослав Дочинець. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с. : іл., портр.

Зі слів автора, це книга про тих, «що мостять дороги в болоті й над прірвами кладуть храми, тих, що, живучи на вершинах, шукають верховини духу. Про тих, що, обійшовши Європи й Америки, стережуть правду первовіку. І, пробиваючи скелі, вони самі стають скелями. Не просто люди – стовпи, на яких держиться небо Карпат».

 

 

 

Гоукінз, П. Дівчина у потягу : роман / Пола Гоукінз ; пер. з англ. Інни Паненко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 318 с.

Рейчел щодня сідає на той самий потяг. Проїжджаючи повз затишні приміські будиночки, вона щодня бачить подружню пару, яка снідає на веранді. Рейчел подобається спостерігати за ними, адже їхнє життя видається їй більш радісним, ніж її власне. Але одного разу в цьому безтурботному раю, яким вона уявляє оселю подружжя, жінку спіткає дещо приголомшливе. У поліції Рейчел не повірять…

 

 

 

  

Катишонок, Е. А. Когда уходит человек : роман / Елена Катишонок. [5-е изд., стер.]. – Москва : Время, 2017. – 394 с. – (Самое время!)

На початку 30-х років молодий комерсант купує новий будинок і займає одну з квартир. В інші вселяються офіцер, красуня-артистка, два лікаря, антиквар, російський князь-емігрант, учитель гімназії, нотаріус ... У кожного свої радощі і печалі, свої таємниці, свій голос. У це багатоголосся органічно вплітається голос самого будинку, а долі людей несподівано і дивно переплітаються, коли в маленьку республіку входять радянські танки, а через рік – фашистські. За страшний короткий рік одні мешканці поповнили ряди в’язнів, інші повинні переселитися в гетто; третім вдається врятуватися ціною ризикованих авантюр. Рушаться любові і зв'язки минулого з сьогоденням; вибирати доводиться не між добром і злом, а між великим і меншим злом... Потім війна закінчується, але починається інша - війна влади проти свого народу. Будинок заселяють нові мешканці - колишній фронтовик, телеграфістка, старі більшовики, шофер таксі, багатодітна сім'я ...

Струнка композиція, чіпко схоплені деталі, тонкий психологізм, легка іронія – все це відрізняє новий роман Е. Катішонок.

 

Квітень 2017 

Кудрявцев, Л. О. Наш стародавній Київ : нариси / Лев Кудрявцев. – Київ : Фенікс, 2016. – 400 с. : фотоіл.

Київ – один з найвизначніших політичних, промислових, наукових і культурних центрів Європи. У книзі викладені дані про найбільш значущі, цікаві в історичному та архітектурному відношенні вулиці та площі. Крім того, тут зібрано фотографії кінця ХІХ – початку ХХ століття. Ці розповіді доповнюють образ нашого красеня-міста, розташованого на берегах древнього Дніпра. Видання буде корисне для працівників культури, бібліотек, музеїв, навчальних закладів і широкого загалу читачів.

 

Алексієвич, С. О. Чорнобильська молитва : хроніка майбутнього : [роман] / Світлана Алексієвич ; пер. з рос. і післям. О. Забужко. – Київ : КОМОРА, 2016. – 285 с.

Художньо-документальний роман білоруської письменниці, Нобелевської лауреатки 2015 року, говорить голосами «маленьких людей» про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами «зони», посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

  

Роздобудько, І. В. Все, що я хотіла сьогодні : [роман] ; Лікарняна повість / Ірен Роздобудько ; [іл. автора]. 3-тє вид., стер. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 237 с. : іл.

«Цю книжку я написала спеціально для молодих дівчат, щоб вони не робили дурних помилок і завжди залишалися собою» – це слова автора про роман «Все, що я хотіла сьогодні». Мирослава дізналася, що їй лишилося жити лічені дні. Ця звістка перевернула її світ, і несподівано до неї прийшло прозріння: «вдалий» шлюб насправді – суцільний фарс, а «зразковий» чоловік планомірно вбиває в ній особистість. Унормоване, «розкладене по поличках» життя летить шкереберть, і тепер Мирослава готова на будь – які авантюри. Та чи зможе вона в цей один-єдиний день стати такою людиною, якою навіть не мріяла бути: зважитися на справжні вчинки, сміливо подивитися в майбутнє й нарешті відчути щастя? 

  

Гилберт, Э. Есть, молиться, любить : [роман] / Элизабет Гилберт ; [пер. с англ. Ю.Ю. Змеевой]. – Москва : РИПОЛ классик, 2014. – 576 с.

Втративши найголовніше в житті - любов і душевну гармонію - головна героїня відправляється в подорож, щоб знову знайти втрачене. Перегляд звичок і життєвих цінностей супроводжується відчаєм і депресією, але в дорозі її думки і душа очищаються від усього старого і непотрібного, і настає черговий етап - заповнення цієї порожнечі новим, світлим, радісним. Ця книга - жіночі одкровення, вона наповнена почуттями, переживаннями, роздумами і ... реальними історіями і особистим досвідом самої письменниці. Все описане в книзі ця жінка відчула на собі.

Від видавця книги: "Їсти, молитися, кохати" - книга про те, як можна знайти радість там, де не чекаєш, і як не потрібно шукати щастя там, де його не буде. За визначенням.
... Сучасна книга про сучасну жінку, для якої їсти, молитися, любити - означає отримувати задоволення від життя...

 

Чеповецький, Ю. П. Дивовижна подорож М'якуша, Нетака та Непосидька : [для дітей середнього шкільного віку] / Юхим Чеповецький ; [пер. з рос. Т. Вакуленка, Н. Косенка ; мал. В. Харченка]. – [Харків] : [Школа], [2015]. – 176 с. : іл. – ( Дитячий бестселер)

М'якуш, Нетак та Непосидько – знову цій трійці разом зі своїм товаришем хлопчиком Петрусем ніяк не сидиться на одному місці. Цього разу, взявши всюдиліт, вони вирішили облетіти самі незвичайні міста. Де вони тільки не побували! Спробуйте тільки уявити подорож аж до самісінького Молочного Шляху або на найрозумніший острів Кібернетики. Ну а про планету Велика Нетака, де чомусь все навпаки, ніж у нас, взагалі чуло зовсім мало людей.

 

Березень 2017

Третьяков, А. П. Привіт з Хрещатика / Аркадій Третьяков ; [ред. С. Головко]. – Київ : Либідь, 2015. – 80 с. : іл., портр. – (Твій Київ)

Книжка запрошує до прогулянки головною вулицею столиці України у двох вимірах – історичному та сьогоденному. Цікаві подробиці про хрещатицькі будинки, їхніх творців і мешканців, котрі формували неповторне обличчя візитівки Києва, є теплим сентиментом місту.

 

 

Белочкина, Ю. В. Все о Стамбуле : общие сведения, история города, знаменитые жители города, достопримечательности, полезные мелочи и советы / Ю. Белочкина. – Харьков : Фолио, 2013. – 250 с. : ил., портр. – (Города мира)

Стамбул – прекрасне місто, що розкинулося на берегах Мармурового моря, Золотого Рогу та Босфору, центр розвитку мистецтва і науки впродовж декількох століть. У ньому перетинаються Схід із Заходом, Азія з Європою, іслам з християнством. Багато років Стамбул був столицею трьох імперій – Давнього Риму, Середньовічної Візантії та імперії Османа, він дав притулок тисячолітній культурі народів Анатолії та пам’ятникам трьох світових релігій. Воістину дивовижно, як Стамбул поєднує в собі минуле і сьогодення. Музеї, палаци, церкви, мечеті, гучні східні базари органічно доповнюються хмарочосами та діловими центрами. Місто вражає своєю багатоликістю. Сьогодні Стамбул – це найбільш економічний центр Туреччини. Його, як і раніше, називають чудом світу, Перлиною Босфору та Дочкою Сходу. Книга пропонує вам познайомитися ближче з єдиним у світі мегаполісом на двох материках, що став мостом між Європою та Азією.

 

Талан, С. Оголений нерв : роман / Світлана Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 540 с. : портр.

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі… Усе, що здавалося непохитним, перевернулося  догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв’язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами…Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової, чиї син і дочка опинилися по різні боки барикад…Кожен зробив власний вибір, і шляхи рідних людей розійшлися. Чи можливо  здолати прірву, яку проклала між ними війна, яка проходить і по родинах, і по душах?..

 

Унамуно, М. де Любов і педагогіка : роман / Мігель де Унамуно ; пер. з ісп. О. Маєвської. –  [Львів] : Астролябія, [2016]. – 255 с. : іл.

Цей роман знаменитого іспанського письменника, філософа і політичного діяча належить до числа найкращих європейських психологічних романів і водночас є одним з першотворів цього жанру. Переконаний прогресист і захоплений шанувальник новітньої педагогіки Авіто Карраскаль хоче вирватися поза межі традиційних методів виховання і, завдяки застосуванню досягнень сучасної соціології та раціональній перебудові життя власної родини, сотворити генія. «Морської свинкою» наукового експерименту стає його власний син – Аполодоро.

  

Водолазкин, Е. Г. Авиатор : роман / Евгений Водолазкин. – Москва : АСТ : Редакция Елены Шубиной, [2016]. – 413 с. – (Новая русская классика)

Герой нового роману Євгена Водолазкіна «Авіатор» - людина в стані tabula rasa: прокинувшись одного разу на лікарняному ліжку, він розуміє, що не знає про себе зовсім нічого - ні свого імені, ні хто він такий, ні де знаходиться. У надії відновити історію свого життя, він починає записувати свої уривчасті і хаотичні спогади: Петербург початку ХХ століття, дачне дитинство в Сіверській та Алушті, гімназія і перше кохання, революція 1917-го, закоханість в авіацію, Соловки ... Але звідки він так точно пам'ятає деталі побуту, фрази, запахи, звуки того часу, якщо на календарі - 1999 рік?..

 

Лютий, 2017

Гончаренко, С. У Цікаво про фізику. Теплові явища : книжка для читання з фізики / С.У. Гончаренко ; [упоряд. В.М. Горкавенко]. [2-ге вид., перероб.]. – Київ : Україна, 2016. – 239 с. : іл.

У книзі в популярній, доступній та цікавій формі розповідається про теплові явища і як вони проявляються в природі та використовуються в сучасній техніці. Висвітлюються питання використання енергії Сонця та надр Землі, методів створення сплавів та теплових двигунів. Читач довідається про секрети високої міцності булатної сталі та багато іншого.

 

 

Таглина, О. В. Все о Париже : история Парижа, знаменитые жители города, достопримечательности, полезные советы / О. Таглина. – Харьков : Фолио, 2013. – 252 с. : ил., портр. – (Города мира)

Побачити Париж і померти – це банально і нудно. Париж вартий того, щоб жити. Жити, любити й захоплюватися. У кожного, хто приїжджає до столиці Франції – свій Париж. Нотр-Дам, Ейфелева вежа, Єлисейські Поля, тріумфальні арки – це класика, немеркнуча з часом. Сонце, що рано вранці встає над ще сплячим Монмартром, тихі куточки Латинського кварталу, мости над Сеною – у цьому місті є безліч місць, де можна спокійно побродити й подумати про вічне. Лувр, галерея Орсе й сотні інших музеїв – для тих, хто хоче доторкнутися до прекрасного. Або район Дефанс – «Манхеттен Парижа», квінтесенція ультрасучасного стілю. А ще Париж – найкраще місто на землі. Хтось хоче з цим посперечатися? Будь ласка. Парижу не треба нікому і нічого доводити. Це Париж – і цим все сказано…

 

Лис, В. С. Камінь посеред саду : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. –  252 с.

Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий… Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою – робота, родина, кохання… Та годі – чи кохав ти взагалі по-справжньому? Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав? У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш… Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі. Чи вийде це в Андрія?

 

Вдовиченко, Г. Тамдевін. Вовчі історії замку Гербуртів : збірка / Галина Вдовиченко ; [передм. Г. Пагутяк]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 221 с.

У далекому карпатському селі поблизу старовинного замку Гербуртів легко заблукати у просторі й часі… Десь у цих краях науковець Юрко вивчає поведінку вовків у природному середовищі. Його опікуванці – троє вовченят, які втратили батьків. У дикому гірському урочищі людина намагається жити за законами вовчої зграї, які іноді здаються більш досконалими… Несподівана зустріч із художницею Анною, яка приїхала і село відпочити від марноти міського життя, назавжди змінює їхні долі… Людина і вовк, закони людські та вовчі, які часто ми розуміємо зовсім не так, – це тема нових оповідань авторки, що також увійшли до видання.
 

Катишонок, Е. А. Свет в окне : роман / Елена Катишонок. – Москва : Время, 2014. – 671 с. – (Самое время!)

"Світло у вікні" - продовження серії романів блискучого майстра російської прози, лауреата премії "Ясна Поляна". Це  роман про любов і втрату, про подолання страху, про мету в житті  і життєву цілісність. Його герої  давно стали близькими тисячам читачів. Минуле, тісно переплетене з сьогоденням, жорстокість війни і жорстокість людей, нескінченні політичні інтриги. Друга світова війна очима дівчини-остарбайтера, жорстока боротьба в науці, яку пам'ятає дивак-літературознавець, стара політична гра, яка веде людину до психіатричної лікарні… Чи можна в цьому хаосі життя знайти високу мету і - слідувати їй?

 

Січень, 2017

Дашвар, Л. Покров : [роман] / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 379 с.
Романи Люко Дашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного… Неможливо не співчувати її героям, як не можливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця... Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Мар’яни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина – зарозуміла шляхтанка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір – незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля.

 

Лис, В. С. Графиня : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 220 с.
Події роману розгортаються у різних часових просторах, між таємницею дару митця і гординею й помстою. Тут психологічні стосунки між героями гостріші за будь-який детектив. З якою метою, як і кількасот років тому, в маленькому містечку на Волині хтось убиває собак, наводячи жах на мешканців? Навіщо талановита художниця Люба Смажук раптово прагне зустрітися зі шкільним учителем малювання в місті свого дитинства? Чому всі химерні події обертаються навколо неї та графині Венцеслави, яка погордливо позирає з єдиного вцілілого свого портрета? Лише картини берегтимуть таємницю – до останньої сторінки…

Терещенко, М. Первый олигарх. Михаил Иванович Терещенко (1886-1956) : необычайная история жизни моего деда, как ее рассказала бы мне моя бабушка / Мишель Терещенко ; [пер. с фр. В.С. Воеводской, С.И. Новикова]. 2-е изд. – Киев : Ника-Центр, 2012. – 227 с. : фотоил.
Автор спробував подивитися на події кінця XIX - першої половини ХХ століття очима свого діда - Михайла Івановича Терещенка. У книзі описані перипетії долі цієї видатної людини, яка в тридцять один рік була власником одного з найбільших статків Російської імперії, депутатом Державної думи Росії, міністром фінансів, а потім - іноземних справ у Тимчасовому уряді після лютневої революції 1917 року. Він все втратив, але зумів почати своє життя з чистого аркуша і, живучи в еміграції, став одним з найбільш шанованих фінансистів світу.

Катишонок, Е. А. Против часовой стрелки : роман / Елена Катишонок. [4-е изд., стер.]. –Москва : Время, 2014. – 398 с. – ( Самое время!)
Нова книга письменниці продовжує історію сім'ї Іванових - дітей тих самих старих, про яких розповідалося в першій книзі «Жили-були дід та баба» .Один з головних «героїв» роману - час. Він вільно змінює людські долі і назви вулиць, гортаючи покоління, як сторінки книги. Обставини, в яких опиняються герої, роблять долі цих героїв трагічними...Хорошевский, А. Ю. Все о Риме : общие сведения, Ватикан, история, достопримечательности, полезные мелочи и советы, русско-итальянский разговорник / А. Хорошевский. – Харьков : Фолио, 2013. – 255 с. : ил., портр. – ( Города мира)
Міста бувають маленькі та великі, цікаві та не дуже, такі, що мають своє обличчя, та безликі – одне слово, міста бувають різні. Але є серед них одна категорія – Великі міста. Вони мають особливий дух, ауру, яка приваблює мільйони людей. Напевно, ні в кого не виникає сумніву в тому, що Рим по праву належить до таких Великих міст. Це Вічне місто – унікальне та неповторне, воно притягує до себе, як магніт.