ОЗБРОЄНИЙ УСМІШКОЮ

У Києві з’явилась меморіальна  дошка Тарасові Процюку - журналісту, який ненавидів війну і загинув на ній.

Даря Трапезнікова

Друг Тараса, кореспондент Reuters Сергій Каразій каже, що дошка мала з’явитися на будівлі агенції «Укрінформ» ще три роки тому, у січні 2014-го, але обставини склалися інакше. Тож відкриття зсунулося і відбулося у день, коли Тарасові мало б виповнитися 50 років.

«За цією скромною дошкою — епохальна постать, — переконаний автор проекту, скульптор Віктор Хоменко. — У перші роки незалежності, коли українська преса повністю ігнорувала реальність, Тарас і деякі його колеги намагалися донести об’єктивну інформацію. На жаль, її споживачами були лише західні канали та агенції»….

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/ozbroyenyy-usmishkoyu

День. – 2018. – 18 січ. – С. 5;

Урядовий курєр. – 2018. – 18 січ. – С. 16.

 

«НОСТАЛЬГІЧНИЙ КИЇВ ОЛЕКСИ ЗАХАРЧУКА»

ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА

Із 17 січня до 4 лютого можна побачити спадщину одного з кращих українських пейзажистів другої половини ХХ ст.

Аліса Антоненко

Музей історії міста Києва та галерея «Синій вечір» представляють виставку Олекси Захарчука (1929 — 2013 рр.), який був яскравим представником митців-шістдесятників. Про творчість колеги дуже тепло писала легендарна Тетяна Яблонська:

«Співець рідної природи, Олекса Захарчук є художником з особливим баченням світу, зі своїм духовним внутрішнім життям, яке втілює в пейзажі. Чудовий рисувальник, він майстерно володіє всіма техніками малюнка, створює і в цій царині мистецтва чудові твори».
За словами доньки художника, мистецтвознавця Юлії Захарчук, «особливою темою у творчості Олекси Миколайовича була тема «Дороги». Їй присвячено багато картин. Часто батько розмірковував на тему «Шляху». Його шлях у мистецтві хоча був тернистим, але чесним, правдивим і красивим... Після відходу у Вічність душа митця промовляє до нас через його твори».
Картини для вернісажу «Ностальгічний Київ Олекси Захарчука» надала родина художника зі своєї приватної колекції. Як відзначають організатори вистави, багату творчу спадщину майстра живопису, присвячену Києву, можна поділити на періоди за роками і техніками: натурні замальовки олівцем та живописні роботи 1950-х, декоративні пастелі 1960-х, монументальні живописні твори 1980-х. Інколи складається враження, що ці світи створили різні особистості. Проте певні глибинні ознаки міста присутні в усіх, таких різних, на перший погляд, роботах: передусім, це особливе мистецьке бачення, прониклива інтонація довірливої сповідальності. Тож усі різночасові роботи створюють цілісний та неповторний образ Києва — такий, яким його бачив Олекса Захарчук.

День. – 2018. – 17 січ. – С. 7.


З ІСТОРІЄЮ І БЕЗ СПАЛАХУ

Сьогодні (17 січня) в усьому світі відзначають День музейного селфі. «День» дізнавався про український контекст.

Олена Куренкова

Щоб музей перестали вважати надмірно консервативним закладом, британка Мар Діксон, редакторка сайта про музейну справу, 2014 року започаткувала флешмоб світлин на тлі експонатів. Ініціативу жваво перехопили й українські музейники. Долучитися до акції може абсолютно кожен відвідувач, просто сфотографувавшись в улюбленому музеї та виклавши фото у «Фейсбук» з хештегом #MuseumSelfie та назвою музею. Єдина умова - знімати без фотоспалаху. «День» дізнавався, як українські заклади реалізовують ідею відкритого музею та які бонуси пропонують відвідувачам, котрі долучаться до акції…
Заступник голови прес-служби Національного заповідника «Софія Київська» Марія ОСТАПЧУК інформує: «Україна уже вчетверте приєднується до цього флешмобу музейних селфі, «Софія Київська» - вдруге. Тут протягом дня можна буде сфотографуватися в одній з пам’яток - соборі та музеях, які розташовані на території заповідника. Мета заходу - передусім популяризувати культурну пам’ятку серед молоді, бо релігійне місце - не значить менш цікаве. Тим більше, такий унікальний випадок - лише раз на рік можна сфотографуватися у Софії, в інші дні фотографування у храмі заборонене!».

День. – 2018. – 17 січ. – С. 7;
Сегодня : киев. вып. – 2018. – 17 янв. – С. 14.

  

КИЯН ЗАПРОШУЮТЬ НА РІЗДВЯНУ ВИСТАВКУ ФІАЛОК  

До 20 січня у Водолікарні (вул. Попудренка, 34, п’ять хвилин від станції метро Дарниця або від станції м. Чернігівська) триватиме безкоштовна різдвяна виставка фіалок.

На виставці можна придбати квітучі рослини, листочки, дітки фіалок, горщики, добрива, субстрат, мох-сфагнум. Також відвідувачам нададуть необхідну інформацію про вирощування і правильний догляд за фіалками.

Експозиція відкрита з 10.00 до 18.00 (неділя вихідний).

Хрещатик. – 2018. – 10 січ. – С. 8.

 

ОПЕРА ТА МАЙДАН – У КЛІПІ «ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ»

Ірина Гинжул

Британський співак і автор пісень Калум Скотт презентував кліп на пісню «You Are The Reason», знятий в Києві. Відео з’явилося на офіційному YouTube – каналі виконавця 5 січня. Зйомки проходили в українській столиці вночі, співак виконує пісню і прогулюється центром міста. У кадр потрапили: пам’ятник Тарасу Шевченку, Національна опера, Хрещатик, Майдан Незалежності, Софіївська площа. Калум Скотт став популярним після свого виступу на Тв-шоу «Britain’s Got Talent» у 2015 році. Пісня, на яку було знято кліп – «You Are The Reason» увійде до дебютного альбому співака «Only Human», реліз якого запланований на березень 2018 року.

Сегодня. – 2018. – 9 янв. – С. 17.

 

У КИЄВІ З'ЯВИВСЯ СНІГОВИК ПІД ПАЛЬМОЮ

Біля станції метро "Лівобережна" комунальники встановили пальму і відпочиваючого під нею сніговика.

ІРИНА ГИНЖУЛ

"Зеленбудівці Дніпровського району працюють над різноманітністю декорацій зелених зон і створенням святкової передноворічної атмосфери на території району. Так, на транспортній розв'язці біля метро «Лівобережна» встановлені незвичайні передноворічні композиції у вигляді кошика з подарунками і сніговика, який відпочиває під пальмами".

Відзначається, що сніговик виготовлений з пінопласту. Пальму вирізали з дерева, а листя з плівки ПВХ. Поруч стоїть корзина, яку прикрасили сосновими гілками. Її наповнили подарунками та дідами Морозами.

Інсталяція власноруч створена дизайнерами підприємства.

Сегодня : киев.вып. – 2018. – 4 янв. – С. 38.