«ВЕСНЯНИЙ ЕКСПРОМТ»

ФОТО МАКСИМА КУДИМЦЯ

Під такою назвою у Музеї Булгакова проведуть креативну екскурсію, пригостять чаєм і запросять на... концерт.

Аліса АНТОНЕНКО

25 березня «Платформа Атмеклуб» та його засновниця Наталія Бондаренко призначила зустріч у затишному Домі-музеї. Спочатку відбудеться чаювання на знаменитій Булгаківській веранді, а потім виступить солістка Національної оперети Ольга Федоренко. Концерт-експромт нині присвячений весні, яка цьогоріч чомусь до нас не дуже поспішає прийти. За словами співачки, аби трохи підняти настрій слухачам, вона підготувала популярні романси, пісні, уривки з легендарних оперет, а також пролунають шедеври світової музики. Акомпанувати на знаменитому білому роялі буде лауреат міжнародних конкурсів Вікторія Швець, а солістка і викладач Студії «Школа фламенко» Марія Смілянська виконає кілька запальних хореографічних номерів. Після концерту відбудеться екскурсія по залах музею,  частину зібраних коштів  від акції передадуть до Благодійного фонду сприяння діяльності Музею Михайла Булгакова в Києві.

День. – 2018. – 23-24 берез. – С. 2.

 

УВАГА! ФЕСТИВАЛЬ!

РІВНІ РІВНОСТІ

Сьогодні в Києві розпочався XV фестиваль документального кіна про права людини Docudays.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК

Цьогоріч єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіна відбуватиметься в Києві в кінотеатрах «Жовтень» і «Україна» та в креативній спільноті IZONE на Подолі. Глядачі побачать 62 фільми з 36 країн світу, з них - 11 українських картин.

Тема цьогорічного Docudays UA - «Рівні рівності». Як наголошують організатори, в такий спосіб вони хочуть привернути увагу до суспільних викликів, пов’язаних із поняттям рівності. Це пропозиція обговорити поширені стереотипи та визначити, яким чином можна впровадити практики рівності в нашому повсякденні, одне слово - «виміряти» рівні рівності...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/media/rivni-rivnosti

День. – 2018. – 23-24 берез. – С. 30.

 

РІДКІСНІ ЛІТАКИ МОЖНА ПОБАЧИТИ В НАУ

Навчальний ангар Національного Авіаційного Університету відкритий для відвідування!  Ви зможете на власні очі побачити величезну колекцію літаків: невеликі безпілотники, трансконтинентальні пасажирські літаки-гіганти, старі антикварні моделі і, звичайно, сучасні літаки. Приєднуйтесь до екскурсії в ангар НАУ!

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://relax.com.ua/excursions/angar-nau/

Вечірній Київ. – 2018. - 22 берез. – С. 2.

 

ЯКИЙ ГОЛОС У КВІТІВ

У столиці з’явилися перші в Україні інклюзивні майданчики, на яких встановлено різноманітні ігрові пристрої для дітей з вадами розвитку.

Микола ПАЦЕРА

У парку Шевченка, на Пейзажній алеї та в Маріїнському парку з’явились нові інклюзивні елементи на дитячому майданчику.

На дитячому майданчику у парку Шевченка гомірно і весело. Тут не відразу й помітищ дітей із фізичними вадами, адже вони також активно освоюють різні атракціони. Ось хлопчик,  років чотирьох,  по черзі захоплено грається із трьома квіточками, кожна з яких озивається на дотик певними звуками, характерними для намальованих на них бджілками, метеликами та «сонечка».

На Печерську на дитячому майданчику у Маріїнському парку встановили спеціальну інклюзивну гойдалку та тубофон для дітей з вадами слухового апарату. 

Новими елементами дитячого ігрового майданчику стали гойдалка «Гніздо Лелеки» розміром 1,5 метрів, що відповідає європейським стандартам і комфортна у використанні для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та ігровий елемент «Голос квітів», у комплект якого входить 2 тубофона рознесених до 20 метрів, що дає дітям можливість розмовляти, передавати різні звуки, повідомлення та грати і різноманітні ігри.

Вечірній Київ. – 2018. – 22 берез. – С. 20.

 

УВАГА! КОНКУРС!

У КИЄВІ БУДЕ СВІЙ ТАЛІСМАН

У Києві стартував конкурс на кращий талісман столиці. Підписано відповідне розпорядження КМДА. Оргкомітет конкурсу очолив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

Метою заходу є формування та підтримання позитивного іміджу української столиці. Обрання талісману підсилить популяризацію Києва як сучасного європейського міста на міжнародній туристичній арені, закріпить його статус сучасного мегаполісу з багатовіковою історією та неповторною айдентикою.

Реалізація проекту сприятиме поширенню знань співвітчизників та закордону про традиції нашого народу, збільшенню кількості внутрішніх та іноземних відвідувачів і перетворенню Києва на провідний туристичний центр європейського рівня.

Кожна робота, що подається на конкурс, повинна відповідати певним умовам, які визначено Положенням, що затверджено вище­вказаним розпорядженням. Зокрема передбачається, що туристичним талісманом міста може бути будь-який особливий персонаж: тварина, казкове «звірятко», будь-яка реальна або міфічна істота. Участь у заході можуть взяти як фізичні, так і юридичні особи.

Конкурс відбудеться в три етапи:

І етап – прийняття конкурсних робіт (з 19.03. до 29.05.2018), тривалість етапу – 71 день;

ІІ етап – визначення 10 кращих робіт (з 01.06. до 02.07.2018) – відбуватиметься шляхом голосування журі та онлайн-голосування. Тривалість – 31 день.

ІІІ етап – визначення найкращої роботи з-поміж відібраних на другому етапі (з 09.07. до 6.07.2018). Він триватиме 7 днів.

Визначення переможця та фінальна прес-конференція відбудеться 16.07.2018. Переможець, а відтак автор кращого твору, отримає грошову винагороду в розмірі 150 тис. грн.

Роботи приймаються за адресою Управління туризму та промоцій КМДА: вул. Хрещатик, 12, літера «А», м. Київ, 01001.

Із питань, що стосуються конкурсу (запитання, роз’яснення, пропозиції тощо), можна звертатись за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Хрещатик. – 2018. – 21 берез. – С. 8.

 

ЛІНА КОСТЕНКО СВЯТКУЄ СВОЄ  88-РІЧЧЯ

Кличко привітав Ліну Костенко з 88-річчям.

Сьогодні українська письменниця та поетеса Ліна Костенко відзначає 88 років. З днем народження славетну українку привітав мер Києва Віталій Кличко.

«Ліно Василівно! З Днем народження! Дякую за Ваш талант, за дотик до наших душ і завжди безкомпромісну позицію громадянина з великої букви!», – написав Віталій Кличко у Twitter і зацитував наступні рядки з поезії Ліни Костенко.

«Все повторялось: і краса, й потворність.
Усе було: асфальти й спориші.
Поезія – це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі».

https://vechirniykiev.com.ua/news/klychko-pryvitav-linu-kostenko-z-88-richchyam 

Україна молода. – 2018. – 20 берез. – С. 3;

Хрещатик. – 2018. – 20 берез. – С. 1.

 

У КИЄВІ ПОЧИНАЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА ДО ФЕСТИВАЛЮ ПИСАНОК

У Києві починається підготовка до Фестивалю писанок, який пройде з 5 по 22 квітня.

Фестиваль об'єднає найкращих художників в двох категоріях:

  • традиційна писанка-мальованка
  • авторський стиль з новим арт-об'єктом – пасхальним кроликом

Роботи художників розмістять на вже звичних локаціях столиці:

  • Софійська площа
  • Михайлівська площа
  • Володимирський проїзд з прилеглим сквером
  • Контрактова площа

Сегодня : киев. вып. – 2018. – 16 марта. – С. 25.

 

У ЧОРНОБИЛІ ВІДКРИЛИ... МУЗЕЙ

З 15 березня всі відвідувачі зони відчуження зможуть завітати до музею «Зірка Полин», що знаходиться у м. Чорнобиль. Тут зібрані світлини, на яких можна прослідкувати історію перетворення зони відчуження з місця ядерної катастрофи на зону впровадження новітніх технологій та лабораторію «просто неба». 

День. – 2018. – 16-17 берез. – С. 13.

 

УВАГА! ВЕРНІСАЖ!

«НАЙЧИСТІШЕ МИСТЕЦТВО»

Унікальний спадок невідомої широкому загалу майстрині Марії Нелеп уперше представлено в «Музеї Івана Гончара».

Аліса Антоненко

В експозиції можна побачити 66 малярські робот Марії Нелеп.

(1929-2005 рр.) - це нове ім’я для поціновувачів наївного мистецтва. За словами організаторів виставки, феномен творчості Марії Яківни суголосний таким відомим світовим іменам майстрів наївного малярства, як Катерина Білокур, Ганна Шабатура, Никифор Дровняк, Іван Генералич, Ніко Піросманішвілі та інші.

Марія Яківна Нелеп (у дівоцтві - Косогон) народилася в с. Обухові на Київщині, у багатодітній родині. Вижила під час голодоморів 1933 та 1947 років, тяжко працювала у колгоспі, потім у наймах, а згодом влаштувалася на будівництво у Києві, якому віддала 36 років життя.

Незнана широкому загалу М. Нелеп, доглядаючи за хворим сином, натхненно працювала у своїй міській квартирі, створюючи шедеври наївного малярства. З-під її саморобного пензля на фанерних дощечках, склі, картоні чи не щоденно з’являлися багатоплощинні композиції. Квіти, сільські хати, охайні дворища, церкви, люди, краєвиди обухівського краю з характерними пагорбами, долинами, байраками, річками, - такі сюжети її картин, сповнені особливою щирістю, наївністю, емоційною виразністю.

У своїх творах Марія Яківна прагнула якомога більше розповісти про значимі епізоди власного життя і життя односельців, доповнюючи зображення розлогими написами-розповід ми, створюючи таким чином своєрідний літопис рідного села...

В останні роки життя мисткиню опікували співробітники Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», а тому вдалося зберегти творчу спадщину майстрині і навіть створити фондову збірку М.Я. Нелеп, а це понад 400 картин! Тож унікальний спадок художниці вперше представлений у музейній галереї у рамках щорічного проекту «Наївний квітень». Виставка супроводжується освітньою програмою - тематичними лекціями-екскурсіями з інтерактивними заняттями для поглибленого вивчення особливостей наївного малярства та проникнення у таїну творчого феномену Марії Нелеп.

День. – 2018. – 15 берез. – С. 6.
 

КИЯН ЗАПРОШУЮТЬ НА ВИСТАВКУ ВІДОМОГО ШВЕЙЦАРСЬКОГО ФОТОГРАФА КАТРІН ҐФЕЛЛЕР  

З 23 березня до 11 квітня у столиці триватиме експозиція всесвітньо відомого мультимедійного швейцарського фотографа Катрін Ґфеллер, яка зображує Київ як динамічне місто перехідного періоду. За допомогою відео-, аудіозаписів, текстів і слоганів фотохудожниця зображує місто як величезний європейський метрополіс. Проект базується на інтерв’ю з такими відомими українськими письменниками, як Андрій Курков, Оксана Забужко та Ірина Цілик, які діляться своїм баченням столиці.

У день відкриття виставки можна буде не лише зустрітися з фотографом, а й долучитися до захоплюючої дискусії на тему «Київ – місто змін». Митці, експерти, а також урядові та громадські діячі обговорюватимуть майбутнє столиці як європейського міста.

Місце проведення: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 12 (вартість вхідного квитка до музею: для дорослих – 30 грн, для дітей – 15 грн).  

 

інформація «Хрещатика» 
 
 Катрін Ґфеллер багато виставлялася в Швейцарії, Франції, Німеччині, Сполучених Штатах Америки та Південній Африці. Її роботи в основному зосереджені на зображенні портрета міста і взаємозв’язку між містом і його жителями.

Хрещатик. – 2018. – 13 берез. – С. 16.

 

УВАГА! ВИСТАВКА!

КИЯН ЗАПРОШУЮТЬ НА ВИСТАВКУ ВІДОМОГО ШВЕЙЦАРСЬКОГО ФОТОГРАФА КАТРІН ҐФЕЛЛЕР  

З 23 березня до 11 квітня у столиці триватиме експозиція всесвітньо відомого мультимедійного швейцарського фотографа Катрін Ґфеллер, яка зображує Київ як динамічне місто перехідного періоду. За допомогою відео-, аудіозаписів, текстів і слоганів фотохудожниця зображує місто як величезний європейський метрополіс. Проект базується на інтерв’ю з такими відомими українськими письменниками, як Андрій Курков, Оксана Забужко та Ірина Цілик, які діляться своїм баченням столиці.

У день відкриття виставки можна буде не лише зустрітися з фотографом, а й долучитися до захоплюючої дискусії на тему «Київ – місто змін». Митці, експерти, а також урядові та громадські діячі обговорюватимуть майбутнє столиці як європейського міста.

Місце проведення: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 12 (вартість вхідного квитка до музею: для дорослих – 30 грн, для дітей – 15 грн).   

інформація «Хрещатика» 

Катрін Ґфеллер багато виставлялася в Швейцарії, Франції, Німеччині, Сполучених Штатах Америки та Південній Африці. Її роботи в основному зосереджені на зображенні портрета міста і взаємозв’язку між містом і його жителями.

 Хрещатик. – 2018. – 13 берез. – С. 16.

 

ДО 204-ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Фото УНІАН

До 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка глави та представники іноземних посольств в Україні написали рядки з твору Великого Кобзаря українською мовою на «Шевченківській писанці», яку  презентують на столичній Софійській площі  під час  фестивалю писанок.

Урядовий кур’єр. – 2018. – 8 берез. – С. 1.

 

КВІТУЧА ВЕСНА

Фото УНІАН

Ні гори снігу, ні мороз, ні вітер не можуть завадити поступу весни. Більше того, у столиці є території, де вона вже панує і буяє різними кольорами. В оранжерейно-тепличному господарстві Печерського комунального підприємства з утримання зелених насаджень розквітла така кількість тюльпанів, що їхні плантації вже нагадують всесвітньо відомий парк під Амстердамом і барвисті клумби Стамбула разом узяті. Рожеві й  жовті, лілові й червоні, з бахромою і в смужечку - ці вишукані квіти зазвичай віщують прихід весни. А ще радують жінок, бо саме вони є традиційним подарунком чоловіків на 8 березня. Святкові квіткові базари вже розпочали працювати. Туди приємно прийти, відчути аромат первоцвітів, помилуватися веселкою кольорів тюльпанів, вишуканістю квіткових композицій. І знайти вишуканий подарунок найближчим і найдорожчим жінкам.

Урядовий кур’єр. – 2018. – 7 берез. – С. 32.

 

ПІД КМДА УВІЧНИЛИ В БРОНЗІ КИЇВСЬКИЙ КАШТАН

На Хрещатику під КМДА встановили увічнили в бронзі київський каштан. Це вже друга скульптура в рамках проекту "Шукай".
У планах у ініціаторів проекту популяризувати місто: туристи будуть шукати маленькі пам'ятники, а за допомогою QR-коду дізнатися про них всю детальну інформацію.

Сегодня : киев вып. – 2018. – 1 марта. – С. 8.

 

ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ АРТЕФАКТИ

До 18 березня в Музеї історії Києва триває проект «Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917–1921 рр.)». Експозиція виставки побудована на оригінальних експонатах, люб’язно наданих 29 провідними музеями, бібліотеками, архівами та шанувальниками старовини чотирьох країн світу: України, Польщі, США і Швейцарії. Більшість артефактів вводиться у науковий обіг уперше; вони не були відомі не лише широкому загалу, але й вузькому колу фахівців...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://dk.kievcity.gov.ua/news/2684.html

 Вечірній Київ. – 2018. – 1 берез. – С. 17.

 

ПАРК І БОГАТИР

У департаменті архітектури до 8 березня у вас ще є можливість ознайомитися з конкурсними роботами учасників закритого архітектурного бліц-конкурсу на визначення кращої передпроектної пропозиції благоустрою центральної частини урочища Чорторий (острів "Труханів" –  острів "Муромець") у Деснянському районі Києва.

Крім проектів на виставці можна побачити макет майбутнього кінного пам'ятника Іллі Муромця.

З роботами можна буде ознайомитися в Департаменті архітектури і містобудування на вулиці Хрещатик, 32, 3 поверх, кабінет 306а. 

Вхід вільний.

Сегодня : киев. вып. – 2018. – 28 февр. – С. 14.

  

У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЗБІРКУ АФОРИЗМІВ І ЦИТАТ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО

Катерина Наконечна

Минулої п’ятниці в Національному музеї літератури відбулася презентація збірки «Мудрості від Максима Рильського», яка щойно побачила світ у видавництві «Успіх та кар’єра». У заході взяли участь відомі поети, письменники, літературознавці та члени знаменитої родини Рильських – онук та правнук. 

Упорядник збірки, онук поета Максим Георгійович Рильський згадує, що ідея видати книжку спала на думку цілком випадково…

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://umoloda.kiev.ua/number/3280/164/121044/

Україна молода. – 2018. – 28 лют. – С. 12.

 

ТВОРЧІ БАРИКАДИ

ФОТО НАДАНО МУЗЕЄМ МАЙДАНУ

В Українському домі представлені мистецькі твори, які були створені під час Революції Гідності, а потім артефакти передадуть у фонди Музею Майдану.

Аліса Антоненко

Центральне місце колекції займають мальовані каски: різнопланові за стилем та технікою виконання. До речі, Юрій із псевдо «Пікассо», боєць «Самооборони» започаткував цей творчий рух, а потім ідею підхопили і продовжили професійні художники, студенти. Під час Революції Гідності творчість і мистецтво йшли поруч із реальною боротьбою на барикадах, тож і виставка показує цей міцний зв’язок: вишукано розписані каски розташовані поруч із щитами, які оберігали майданівців під час протистоянь. Особливу увагу відвідувачів привертають великі шахи, а фігури символічно відповідають сторонам протистоянь: білі - Майдан, чорні - сили тодішнього президента Януковича.

Художниця Тетяна ЧЕПРАСОВА, одна із творців ініціативи «Артіль Майдан», яка зібрала та зберегла цю колекцію і роботи якої також тут представлені, подякувала всім, хто був поруч, допомагав та підтримував у справі збереження артефактів. Мистецькі артефакти - лише частина колекції. Промовистою її складовою є також речі зі згорілого Будинку профспілок.

- В залі, де розташована виставка, жила 8-ма сотня «Самооборони», -нагадав Ігор ПОШИВАЙЛО, директор Національного музею Революції Гідності. - Чотири роки тому Український дім було захоплено, пограбовано... Зараз представлено виставку про творчі барикади. Вони вижили стараннями групи ентузіастів із «Артіль Майдан»...

День. – 2018. – 27 лют. – С. 7.

 

НА МАЙДАНІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ В ПЕРЕХОДІ ЗНАЙШЛИ ОЛЕНІВ

У "трубі" після демонтажу кіосків відкрилася мозаїка. 

Ірина Гінжул

В підземному переході на Майдані Незалежності, на стінах "труби" відкрилися мозаїчні панно, створені українськими художниками 50 років тому.З'явилися роботи в 1968 році, коли і був побудований перехід. До слова, станцію метро "Майдан Незалежності" відкрили тільки в 1976 році. Автор мозаїк - художник-монументаліст Олександр Ворона. На них можна побачити об'ємних баранчиків, оленів, півників, фрукти та квіти. Думка городян про долю знахідок розійшлися. Одні впевнені, що їх варто демонтувати, а інші наполягають, що їх потрібно зберегти і відреставрувати. Чи збережуть мозаїку після ремонтних робіт, які розпочнуться на початку березня, поки невідомо.

 Сегодня : киев.вып. – 2018. – 26 февр. – С. 8.

 

У КИЄВІ НА ПОДОЛІ "ОСЕЛИВСЯ" МИЛИЙ ПЕС У ВУШАНЦІ

Людмила Князьська-Ханова

У Києві на Контрактовій площі помітили новий арт-об'єкт – симпатичного вусатого пса у вушанці і рукавицях. Звірятко, створене з натуральних матеріалів, "живе" в сквері неподалік від Гостиного двору і пам'ятника Петру Сагайдачному, серед вічнозелених дерев.

 "Моя донька в захваті від собачки! Найменші можуть забратися всередину скульптури, ніби в будиночок. Дуже позитивний звір, дивишся на нього – і настрій стає кращим", – поділилася фотографією арт-об'єкту киянка Катерина.

Вусатий пес у вушанці радує дітвору та дорослих.

Сегодня : киев.вып. – 2018. – 26 февр. – С. 17.

 

УВАГА! КОНКУРС!

НЕ ЗЛЯКАТИСЯ ПРОСТОТИ

Журі визначило проект-переможця меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Марія Прокопенко

20 лютого оголосили перші результати міжнародного архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності». Журі назвало переможця у номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні». Ним став проект архітектурного бюро MIstudio, авторський колектив - Ірина Волинець зі Львова та Марія Процик з Роттердама, Нідерланди. Новину повідомили на «Фейсбук»-сторінці Міністерства культури. Цього ж дня мали визначити фіналістів номінації «Музей Революції Гідності», переможця в якій дізнаємось у липні цього року.

Конкурс, нагадаємо, оголосили 23 жовтня 2017 року відповідно до наказу Міністерства культури. Територія проектування охопила алею Героїв Небесної Сотні - від Майдану Незалежності до вулиці Ольгинської, земельну ділянку по алеї Героїв Небесної Сотні, 3 та частину ділянки по алеї Героїв Небесної Сотні, 4. Проекти-фіналісти номінації щодо меморіалу, яких було дев’ять, минулого тижня показали на виставці на Майдані...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/ne-zlyakatysya-prostoty

День. – 2018. – 21 лют. – С. 10;

Сегодня : киев.вып. – 2018. – 21 февр. – С. 13;

Урядовий кур’єр. – 2018. – 21 лют. – С. 2;

Хрещатик. – 2018. – 21 лют. – С.1.

 

У КИЄВІ З’ЯВИВСЯ “ШМАТОЧОК КРИМУ» – АРКА З ТРОЯНДАМИ НА ВУЛИЦІ ГОНЧАРА

Олександр Марущак

У Києві на вулиці Олеся Гончара, 84, з'явилася незвичайна арка з трояндами. На стелі зображені квіти жовтого, білого і червоного кольорів. Місцеві жителі вже прозвали арку "тортиком". 

Про авторів можна здогадатися лише по тих установах, які знаходяться в цьому будинку. На держпідприємстві "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв" (ДП "ГДІП") нам підтвердили, що ініціатива належить їм.

Вулиця Гончара в різні роки називалася Володимирській, Малої Володимирській, Столипінської, Гершуні, Ладо Кацхавелі, Чкалова, Антоновича. До речі, гіпсові троянди на стелі арки - це репродукція ліпнини, виконаної в будівлі, яка є пам'яткою історії та архітектури України в Ялті, де був розташований філіал ДП "ГДІП". А роботи з реконструкції об'єкта виконала підрядна організація.

Сегодня : киев. вып. – 2018. – 19 февр. – С. 17.

 

КИЯН ЗАПРОШУЮТЬ НА МАСЛЯНУ

Віталій Знаменський

Для популяризації найкращих традицій, звичаїв та обрядів українського народу, а також змістовного дозвілля киян у столиці планують організувати масове святкування Масляної.

Так, у Голосіївському районі 17 лютого з 13.00 у парку культури та відпочинку ім. М. Рильського розпочнуться народні масові гуляння «Голосіївська Масляна». У програмі: ігри, конкурси, забави, виступи творчих колективів та майстрів мистецтв, святкові вітання, фізкультурно-оздоровчі естафети та спортивні майстер-класи, зустріч «Весни», спалення опудала «Марени» і, звісно, гарячі млинці.

У Дарницькому районі святкування стартують 18 лютого о 12.00 у парку культури та відпочинку «Партизанська слава» (вул. Славгородська). Тут відбудеться концерт і дискотека просто неба. Найспритніші дорослі та смілива малеча зможуть весело провести час біля «Стовпа розваг» і отримати подарунки. Працюватиме дитяча зона. Також о 12.00 розпочнеться виступ колективів художньої самодіяльності Палацу культури «Дарниця».

У Деснянському районі святково-розважальний захід «Проводи зими. Масниця-2018» відбудеться 17 лютого з 12.00 до 15.00 біля приміщення Деснянської РДА (просп. Маяковського, 29). У програмі: майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, показові виступи театру історичного та сценічного бою «Камелот», «Дитячий лицарський турнір», конкурси «Стовп розваг» та «Бій на колоді», тематична фотозона. На головній сцені – розважальна та конкурсна програми для дітей, святковий концерт за участю аматорських мистецьких колективів.

У Дніпровському районі на майдані біля Центру культури та мистецтв (вул. Алма-Атинська, 109) 17 лютого з 12.00 виступатимуть майстри мистецтв і художні колективи, відбуватимуться масово-розважальні програми та святкова торгівля.

В Оболонському районі 18 лютого об 11.00 усіх охочих запрошує до Пуща-Водиці конгрес-готель «Пуща» (вул. Миколи Юнкерова, 20). Тут передбачено безкоштовні шоу та майстер-класи для дітей і дорослих, розіграші призів, солодкі подарунки кожному маленькому гостю, батути для малечі, ярмарок на свіжому повітрі та багато інших сюрпризів.

У Подільському районі на Контрактовій площі у сквері біля пам’ятника П. Сагайдачному 17 лютого відбудуться майстер-класи з випічки млинців, виступи творчих колективів та конкурси. Також на всіх охочих чекатиме льодова ковзанка, колесо огляду та дитячі атракціони. У районних бібліотеках для відвідувачів проведуть виставки літератури і пізнавальні години про традиції святкування Масляної.

У Печерському районі в дитячих бібліотеках (№ 8, ім. М. Трублаїні, «Веселка», ім. А. Макаренка) з 12 до 18 лютого триватимуть виставки – тематичні полиці «Масляну гуляємо – весну зустрічаємо!».

Масштабні народні гуляння на честь проводів зими та зустрічі весни проводитимуть у Святошинському районі. Так, 17 лютого з 12.00 у парку «Інтернаціональний» розпочнуть традиційні забави: перетягування канату, бої на мішках, хороводи і танці навколо святкового багаття, розіграші цінних призів від партнерів. О 14.00 заплановано спалення опудала Зими. Для дітей працюватимуть зона активностей та селфі-зона. Також організатори запланували спекти 10 тисяч млинців, якими, завдяки меценатам, безкоштовно пригощатимуть усіх присутніх.

У Солом’янському районі 17 лютого о 12.00 у парку «Орлятко» (бульв. Вацлава Гавела, 9-б) відбудеться районне свято Масляної. Для дітей і дорослих підготовлено чимало розваг, інтерактивні конкурси, концертну програму та частування.

Також масштабне святкування Масляної відбудеться на Співочому полі. На гостей чекатимуть яскраві фотозони та арт-об’єкти, тематичні конкурси та квести, традиційні гастро-забави, скульптури із сіна тощо. Окрім того, 17 лютого з 11.00 до 16.00 відбудеться турнір лицарських боїв, 18 лютого з 11.00 до 16.00 – зірковий концерт і виступи фольклорних колективів.

Хрещатик. – 2018. – 16 лют. – С. 8.

 

УВАГА! ПРОЕКТ

«МІКС ІСТОРІЇ ТА МІФУ»

Фото Бориса КОРПУСЕНКА

У «Софії Київській» представили унікальний проект про Анну Ярославну.

Олена Куренкова

«СПРОБА ОЖИВИТИ АННУ»

... Проект у вигляді 14 картин-оповідок про різні віхи життя Анни - від дитинства до її останніх днів - об’єднав чотирнадцятьох мисткинь із Києва, Полтави та Волині. На його підготовку пішло близько півроку. Передусім - робота художниць, потім написання тексту та його стилізація і нанесення на готові полотна. Художнім оформленням тексту займалася Світлана Міхно, а відповідальною за написання текстової частини стала відома українська письменниця Дзвінка Матіяш. Сам проект вона називає «спробою оживити Анну Ярославну», хоча зазначає: це було непросто через значну віддаленість у часі...

... Ідея створення проекту належить київській художниці та архітектору Ксенії Ларелі. Її картин на виставці дві: «Давній Київ» (про дитинство Анни Ярославни на тлі життя древньої столиці) та «Династичні клопоти» (про сватання, у зв’язку з яким до княжого двору прибувають французькі посли). Важливу роль у цих творах відіграють символічні деталі. Так, мисткиня звертає увагу на те, що на першому полотні зобразила маленьку Анну в образі Оранти, берегині. А на другому зафіксувала момент прощання героїні з Києвом, коли вона лишає на стінах Софії Київської своє ім’я, - цей її автограф можна побачити і сьогодні...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/photo/miks-istoriyi-ta-mifu

День. – 2018. – 16-17 лютого. – С. 16-17.

 

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ ОЧИМА СТУДЕНТІВ

У  Києві в Будинку художника відкрилася виставка "Майдан: простір творчості". На ній представлені роботи студентів, які були учасниками подій 2013-2014 років.

На виставці представлені календарі, плакати, присвячені російській інформаційній та військовій агресії, експериментальний макет книги з металу "Карби Майдану".

Також серед експонатів є серія з 12 плакатів "Апостоли гідності". Це масштабна фотосесія об’єктів Майдану, яка вишиковує стрій щитів - уособлення захисників Майдану поряд зі священними гаслами, що були сенсом їхнього життя.

Крім того, представлена серія акцидентних абеток "Автограф Майдану". У ній використані прототипи шрифтів, які застосовували майданівці в різний спосіб та на різному матеріалі.

Як зазначив генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, від самого початку протестів, Майдан спалахнув потужною креативною енергією.

Представник Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик заявив, що виставка демонструє переосмислення студентів подій Революції Гідності.

Виставка працюватиме до 25 лютого, крім вівторків, із 12.00 до 19.00.

Вхід вільний. Місце проведення: Центральний будинок художника, 3-й поверх, вул. Січових стрільців, 1-5, м. Київ.

Вечірній Київ. – 2018. – 15 лют. – С. 23.

 

УВАГА! ПРЕЗЕНТАЦІЯ! 

У СТОЛИЦІ ПРОЙДЕ ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ПРО КИЇВ

Олександр Марущак

16 лютого, у Музеї історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) відбудеться презентація другого тому книги "Прогулянки по Києву з газетою Сегодня", яку ми випустили спільно з видавництвом "Саміт-Книга". Нагадаємо, що в 2017 році був виданий перший том прогулянок, але книга так сподобалася читачам, що було прийнято рішення підготувати ще одне видання. Адже історія нашого міста настільки велика, що зібрати інформацію про улюблених місцях в місті в одній книзі просто неможливо. Тепер з цими двома путівниками ви зможете сміливо гуляти по Києву, відкриваючи для себе нові місця...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://kiev.segodnya.ua

Сегодня : киев.вып. – 2018. - 15 февр. – С. 8.

 

ПІД КРИЛОМ АНТОНОВА: ДЕРЖАВНОМУ МУЗЕЮ АВІАЦІЇ ПРИСВОЇЛИ ІМ’Я ЛЕГЕНДАРНОГО КОНСТРУКТОРА

Тарас Здоровило

Українській землі й Києву пощастило, що тут жив і працював легендарний авіаконструктор Олег Антонов. Саме з цим ім’ям пов’язаний вступ України в клуб найвеличніших авіаційних держав світу. Саме за двома літерами «АН» Україна стала батьківщиною широкофюзеляжної авіації й законодавицею мод надважкої транспортної авіації. 

Працівникам Державного музею авіації, що в Жулянах, минулого тижня урочисто вручили наказ про присвоєння закладу імені Олега Антонова.

Подію приурочено 112-й річниці з дня народження видатного авіаконструктора - творця української школи літакобудування.

Під його керівництвом було створено найпопулярніші пасажирські лайнери та найбільші транспортні літаки, що стали символами України як авіаційної держави.

Варто нагадати, що ця урочиста подія відбувається у рік, коли Державному музею авіації виповнюється 17 років із дня його заснування й 15 років — із дня його відкриття.Територія музею займає близько 20 гектарів, експозиція літальних апаратів нараховує понад 80 одиниць - це і літаки, і гелікоптери, військова й цивільна авіаційна техніка. Цей музей за унікальністю своєї техніки посідає шосте місце у світовій ієрархії аналогічних музеїв...

На святі була присутня також сім’я Олега Антонова - дружина Ельвіра Павлівна та доньки Олена та Ганна.

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://umoloda.kiev.ua/number/3274/188/120547/

Україна молода. – 2018. – 14 лют. – С. 8.

  

КИЇВРАДА РОЗІРВАЛА ДОГОВІР ОРЕНДИ ДІЛЯНОК В УРОЧИЩЕ ГОНЧАРИ – КОЖУМ’ЯКИ

8 лютого на пленарному засіданні Київради депутати розірвали договір оренди ділянок в урочищі Гончари-Кожум’яки на вулицях Воздвиженській, Гончарній, Дегтярній, Кожум’яцькій у Подільському районі. Зазначена територія знаходиться в Центральному історичному ареалі, в межах археологічної зони, ландшафтної охоронної зони, а також у межах археологічного заповідника та Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ» та архітектурного заповідника «Місто Володимира». Окрім того, вона входить до пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра», в межах пам’ятки археології – культурний шар Подолу, культурний шар ремісних слобод Гончари та Кожум’яки ІХ-ХVІІ ст...

Проект рішення про розірвання договору оренди було підготовлено у зв’язку з численними зверненнями мешканців мікрорайону «Воздвиженка» у Подільському районі та ГО щодо проведення сумнівних робіт з будівництва за адресою: вул. Дегтярна, 2-4 у Подільському районі.

Хрещатик. – 2018. – 13 лют. – С. 16. 

 

ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА 

У КИЄВІ БІЛЯ ОЗЕРА З'ЯВИЛАСЯ ВЕЛИЧЕЗНА  "ВАЛЕНТИНКА"

Біля напису у два метри заввишки можна сфотографуватися з нагоди Дня закоханих.

До Дня святого Валентина співробітники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району підготували креативне вітання.

Як повідомляється на сайті Дніпровської РДА, біля озера Тельбін встановлюється "валентинка" – серце з літерами "я тебе". Розмір серця: 2 м заввишки, 3,2 м завтовшки, глибина 1 м. Літери заввишки 1,75 м, шириною і глибиною – 0,3 м.

Нагадаємо, почалася підготовка до Дня Святого Валентина, який зазвичай відзначають 14 лютого. Невід'ємним атрибутом цього романтичного свята є валентинка – листівка або ж прикраса.

Сегодня : киев. вып. – 2018. – 12 февр. – С. 17.

 

КУДИ ПІТИ НА ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА 

Мюзикл Notre Dame de Paris 

Якщо в Париж на День закоханих не вийде приїхати, тоді хоча б можна відчути його атмосферу.

Cходіть на всесвітньо відомий мюзикл в Палаці спорту. Сім дивовижних голосів під надриви скрипок і плач віолончелей, змусять заново пережити, знову повірити і укотре закохатися у красу.

Образи героїв взяті з книги Віктора Гюго Собор Паризької Богоматері.

https://fakty.ictv.ua/ua/lifestyle/20180206-kudy-pity-na-den-svyatogo-valentyna-afishi-kyyeva-lvova-ta-odesy/ 

  

НА СПІВОЧОМУ ПОЛІ ВІДБУДЕТЬСЯ МАСШТАБНЕ СВЯТКУВАННЯ МАСЛЯНОЇ  

17 та 18 лютого на Співочому полі святкуватимуть Масляну. На гостей чекатимуть традиційні гуляння, фестиваль кольорових млинців, лицарський турнір, концерт із українськими зірками та багато іншого. Святковий настрій створять прикрашені схили парку, музичний супровід та розважальні локації для дорослих і дітей. Програмою заплановано традиційний обряд спалювання солом’яної баби. Окрім того, на Співочому полі присутніх зустрінуть найбільші в столиці тюбінг-гірки, живий куточок, алея майстрів та хенд-мейду.

Зокрема 17 лютого з 11.00 до 16.00 відбудеться турнір лицарських боїв.

18 лютого з 11.00 до 16.00 – зірковий концерт і виступи фольклорних колективів.

На гостей чекатимуть яскраві фотозони та арт-об’єкти, тематичні конкурси та квести, традиційні гастро-забави, скульптури із сіна тощо.

Хрещатик. – 2018. – 6 лют. – С. 4.

  

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІСТОРИЧНИЙ КИЇВ ДОСТУПНА ОНЛАЙН

У столиці презентували електронну базу пам’яток.

Марія Катаєва

У Києві створили повноцінну базу даних усіх пам’яток столиці – це один із реалізованих пунктів, прописаних у петиції «Про унеможливлення знищення історичних пам’яток міста Києва» Арсенія Фінберга, засновника проектів «Київ мрій» та «Захопливий Київ», громадського діяча, волонтера та активіста. Поки що вона працює в тестовому режимі, каже він, проте вже за рік усі необхідні документи будуть додані на ресурс. Це звернення стало першим зареєстрованим на сайті Київської міської ради і також першим, щодо якого вже є конкретні напрацювання. Про це йшла мова на одному із засідань постійної комісії Київської міської ради з питань культури.

 «Презентація тестової версії ресурсу, що відбулася минулого тижня, – це результат дворічної роботи над реалізацією однієї із перших зареєстрованих електронних петицій та приклад успішної взаємодії громадськості та міської влади», – прокоментувала 18 січня подію голова комісії Вікторія Муха.

Ідея створення подібного порталу з’явилася під час екскурсійних прогулянок містом, під час яких туристам показували різні історичні об’єкти. Згодом виявилося, що впорядкованого реєстру таких пам`яток просто не існує. Про це розповів Радіо Свобода засновник проектів «Київ мрій» та «Захопливий Київ», громадський діяч, волонтер і активіст Арсеній Фінберг...

Більш докладо ви ознайомитесь тут:

https://www.radiosvoboda.org/a/29007995.html

Вечірній Київ. – 2018. – 8 лют. – С. 24.

 

ТОРІК КИЇВ ВІДВІДАЛО 1,6 млн ІНОЗЕМНИХ ТУРИСТІВ

А це на 25% більше, ніж у 2016-му. Охочіше приїжджали до нас і співвітчизники. Торік місто відвідало 850 тисяч внутрішніх туристів проти 720 тисяч у 2016-му. Українська столиця стає все більш популярним як діловим, так і культурним центром Європи.

«Це приємно, що з кожним роком Київ набуває популярності на міжнародній арені. Відмічу, що зі зростанням туристичного потоку місто отримує більше доходів до бюджету. Так, у 2017 році, туристичний збір склав 25 млн грн, тоді як у 2016 -му ця цифра становила 18,8 млн грн. Тобто, простіше кажучи, прибутки зросли на чверть», – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

У планах зробити Київ привабливішим для відвідувачів. Уже цьогоріч планується відкрити ще один комунальний туристично-інформаційний центр у самому серці столиці – поряд із Європейською площею. Зараз такі центри працюють у двох аеропортах та одному ТРЦ. А на залізничному вокзалі та перед будівлею мерії створити фотозони з встановленням 3-D конструкції туристичного логотипу. У Києві й надалі впроваджуватимуть туристичні ID-картки Kyiv Pass.

Із важливих подій, на які чекає столиця – проведення фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок 2017/2018. Очікувана кількість гостей, як іноземних, так і внутрішніх – 120 тисяч.

Хрещатик. – 2018. – 7 лют. – С. 1.

 

МУЗЕЙ ГЕРОЇІВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Верховна Рада ухвалила закон, спрямований на забезпечення спорудження на земельних ділянках в районі Алеї Героїв Небесної Сотні у місті Києві меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні.

Відповідне рішення підтримали 255 народних депутатів.

Зазначається, що вносяться зміни до пункту 6-2 розділу V "Прикінцевих положень" закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Перший заступник голови комітету ВР з будівництва, містобудування і ЖКГ Дмитро Андрієвський пояснив, що новий закон прискорить виділення земельної ділянки для майбутнього музею. Адже до закону про регулювання містобудування вноситься зміна, що його норми більше не поширюються на надання земельних ділянок у Києві меморіальному комплексу Героям Небесної сотні.

"Таким чином ми закріпляємо тільки одну можливість побудувати там цей музейний комплекс, який вшанує пам'ять героїв, що загинули за Україну", - зазначив він.

Україна молода. – 2018. – 7 лют. – С. 2.

    

ГРА З ТІЛОМ І СВІТЛОМ

Фото Бориса КОРПУСЕНКА

Стартував 42-й сезон Ukrainian Fashion Week.

Визнані майстри та нові зірки індустрії доведуть: зимовий гардероб теж може бути яскравим та привабливим.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА

Свої колекції  осінь-зима 2018-2019 протягом 6 днів (з 3 по 8 лютого) продемонструють 55 дизайнерів. Своїми пріоритетами організатори тижня моди визначили ефективну підтримку авторитету українських дизайнерів на міжнародному рівні та максимальну увагу до нового покоління «творців моди» та його надзвичайно переконливої творчості.+

Високу планку колегам задала Лілія Пустовіт, чий показ традиційно є першим епізодом свята моди та...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/photo/startuvav-42-y-sezon-ukrainian-fashion-week

День. – 2018. – 6 лют. – С. 12.

 

ПОРЯТУНОК БУДИНКУ ЗІ ЗМІЯМИ

Ірина Гинжул

У мерії дали зелене світло проекту реставрації старовинного Будинку зі зміями і каштанами по вул. Великій Житомирській, 32. У минулий четвер "за" проект проголосували на засіданні консультативної ради при головному управлінні охорони культурної спадщини КМДА.

"Проект реставрації був підтриманий одноголосно. Ми рекомендували управлінню охорони культурної спадщини затвердити його в цілому і обробити в робочому порядку. На слухання ради проект реставрації більше виноситися не буде", - розповів член консультативної ради Богдан Кожушко.

Нагадаємо, роботи з реставрації старовинної садиби-пам'ятки архітектури, побудованого в 1910-1911 роках за проектом архітектора Гната Ледоховського, планують розпочати вже цієї весни. До цього будинок близько двох десятків років не експлуатувався, з-за чого прийшов в аварійний стан - з фасаду будівлі почала обсипатися ліпнина, у внутрішніх приміщеннях стіни вкрилися тріщинами.

http://topnews.kiev.ua/politics/2018/02/05/77863.html

Сегодня : киев. вып. – 2018. – 5 февр. – С. 8.

 

ВИСТАВКИ

ТУРИСТИЧНИЙ КИЇВ ВПЕРШЕ ПРЕДСТАВИЛИ У МАДРИДІ

 На 38-й щорічній туристичній виставці FITUR (Мадрід, Іспанія) презентували туристичні можливості та потенціал столиці України в рамках роботи стенду «Київ туристичний». 

- Україна вперше взяла участь у цьому заході. Столиця привезла із собою найголовніше – кубок фіналу Ліги Чемпіонів 2018, що стало основним «магнітом» стенду. Також було проведено розіграш квитків на фінал до Києва, у якому взяли участь близько 1000 претендентів, – розповів начальник Управління туризму і промоцій КМДА Антон Тараненко

Він повідомив, що під час роботи було висвітлено туристичну привабливість Києва, ознайомлено гостей і мешканців Королівства Іспанія з туристичними можливостями та потенціалом української столиці, розповсюджено рекламно-інформаційну друковану та сувенірну продукцію, зокрема, із логотипом «Київ – місто, де все починається». 

Виставка проходила у Мадриді в 12 павільйонах найбільшого виставкового центру столиці Іспанії – IFEMA. До події долучились близько 160 країн, які протягом 5 днів привернули до себе увагу близько 150 тисяч відвідувачів.

Вечірній Київ. – 2018. – 1 лют. – С. 3.

 

У МУЗЕЇ КИЄВА ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ

  «УКРАЇНСЬКЕ КОЛО»

 Президент України Петро Порошенко відкрив унікальну виставку 

 «Українське коло» у Музеї історії Києва, присвячену Дню Соборності України та 100-річчю проголошення незалежності УНР.

Про це  повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Експозиція, яка відкривається сьогодні у Музеї історії Києва є унікальною... Це є і велика печатка Української Народної Республіки, печатка Центральної Ради, меморіальні речі лідерів Української революції минулого століття, секретний наказ Симона Петлюри, надрукований на хустинці і зашитий під підкладку одягу. Виставка - вагома складова вшанування 100-річчя української національної революції», - сказав Петро Порошенко...

 

 

 

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://vechirniykiev.com.ua/photo/u-muzeyi-kyyeva-vidkryly-vystavku-ukrayins-ke-kolo

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2386846-porosenko-vidkriv-vistavku-u-muzei-istorii-kieva.html

 

 

 

РОЗУМНИЙ ЛЮТИЙ

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ

Де у Києві цього місяця шукати інтелектуальних розмов.

Марія ПРОКОПЕНКО

«День» підготував огляд цікавих подій - лекцій, дискусій, демонстрацій - які відбудуться у Києві в лютому.

 

ТРИ ПОСТАТІ, ТРИ МІСТА, ТРИ ПОГЛЯДИ

Незабаром, 3 лютого, відбудеться прем’єрний показ документального фільму Володимира Соловйова «Ранок. День. Вечір». Як йдеться в описі події на «Фейсбуці», стрічка розповідає про один день із життя трьох людей - Музиканта, Філософа та Священика, про три міста - Київ, Берлін і Нарву, і три погляди на себе, світ і Бога.

Між іншим, після фільму можна буде поспілкуватися з автором фільму та його героями Олександром Пустовітом та Андрієм Баумейстером. «Ранок - це мистецтво, день - філософія, а вечір - це теологія, - так пише про фільм Андрій Баумейстер на своїй сторінці у «Фейсбуці». - Зйомки велися в Києві (Олександр Пустовіт), Берліні (Андрій Баумейстер) і Нарві (Олег Севастьянов). На мою думку, вийшло цікаво. З кожним із персонажів Володимир провів цілий день. Говорили про мистецтво, про сенси, про великі імена та цілі, про музику і живопис, про філософію і віру. І, звичайно, про життя і смерть».

  • Почути ці розмови можна буде 3 лютого о 14.00 у Центрі української культури та мистецтва.

 

ПІДНЕСТИСЯ ДО НЕБЕС

«Час дізнатися більше, ніж те, що Андріївську церкву збудував Растреллі!», - закликають організатори екскурсії виставкою «Піднесена до небес», яку присвячено історії знаменитої пам’ятки. Сама виставка приурочена до

250-річчя освячення храму. Її влаштував Національний заповідник «Софія Київська», вона триває у північній виставковій залі Софійського собору.

Екскурсії відбудуться 3 і 24 лютого. Організатори обіцяють, що під час заходу «ви побачите пам’ятку очима сучасників і дізнаєтеся про найцікавіші епізоди з життя візитівки Києва». Відвідувачам покажуть шедеври іконостасу та інтер’єрного живопису, раритетні стародруки, архівні матеріали та інші артефакти.

  • Зареєструватися на екскурсію можна, подзвонивши за цими номерами: (044) 278 76 62; (044) 279 22 56...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/rozumnyy-lyutyy

День. – 2018. – 31 січ. – С. 11.

 

«ПОЧИНАЛИ МИ ЧЕРЕЗ ЧИСТИЙ ІНТЕРЕС»

У Києві представлено музичну антологію «Київський авангард 1960-х: школа Бориса Лятошинського».

Дмитро Десятерик

У цього видання - довга й доволі драматична історія.

Запис антології київського музичного авангарду 1960-х років розпочався 20 років тому - у січні 1998-го. Ініціаторами проекту виступили американський композитор, диригент та піаніст українського походження Вірко (Вірослав) БАЛЕЙ та київський піаніст Євген ГРОМОВ

Минулого року нарешті вдалося знайти гроші для оцифрування й видання збірки компакт-дисків. «Київський аванґард 1960-х: школа Бориса Лятошинського» - це  4-дисковий сет  - п’ять годин музики, добірні фортепіанні твори Сильвестрова, Грабовського, Годзяцького, Крутікова, Соловкіна, Загорцева.

Презентація видання відбулася минулого четверга в Києві, в культурно-мистецькому центрі «Майстер-Клас». Були присутні Леонід Грабовський, Віталій Годзяцький, Валентин Сільвестров, Святослав Крутіков та Євген Громов…

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/pochynaly-my-cherez-chystyy-interes

День. – 2018. – 30 січ. – С. 7.

 

 МІНІАТЮРНУ СКУЛЬПТУРУ КОТЛЕТИ ПО-КИЇВСЬКИ ВСТАНОВИЛИ В ЦЕНТРІ КИЄВА

У столиці стартував незвичайний проект "Шукай". В рамках проекту було відкрито першу міні-скульптуру.

Скульптура була відкрита близько одного зі столичних ресторанів на перетині вулиць Городецького та Заньковецької. Скульптура являє собою виготовлену з бронзи котлету по-київськи, з якої на тарілку випливає масло. Поруч зі скульптуркою розміщений QR-код, прочитавши який, можна дізнатися багато цікавого про улюбленому киянами та гостями міста блюді.

Ініціатором проекту є киянка Юлія Бевзенко. В рамках проекту "Шукай" в столиці з'явиться ряд мініатюрних скульптур. 

Для нової пам'ятки вже придумали легенду: якщо потерти масло і загадати бажання, воно обов'язково здійсниться.

Сегодня : киев. вып. – 2018. – 29 янв. – С. 17.

  

ОБ’ЄДНАНА ДІАСПОРА АЗЕРБАЙДЖАНЦІВ УКРАЇНИ ПРОВЕЛА У СТОЛИЦІ ПОЕТИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ

Нещодавно в Києві за ініціативи та підтримки Об’єднаної діаспори азербайджанців України відбувся поетичний марафон «Поезія гранатових відтінків». Серед учасників переможці міжнародних і всеукраїнських конкурсів, відомі поети: Сергій Савін, Юрій Строкань, Наталія Бельченко, Діана Шестакова, Вано Крюгер, Людмила Дядченко та інші.

Судді – відома поетеса, громадська діячка, переможниця Всесвітнього фестивалю поезії Ditët e Naimit (2013) Леся Мудрак та головний редактор Nebo BookLab Publishing, викладач Київського університету ім. Бориса Грінченка Світлана Привалова.

Найкращою серед учасників фестивалю визнали Людмилу Дядченко, друге місце зайняв Ярослав Корнєв, а третє – Ігор Рудь...

Голова Київської організації Національної спілки письменників України Володимир Даниленко зазначив, що виступи поетів були дуже емоційними і насиченими. «Я помітив, що найяскравіші образи, через які учасники марафону висловлювали свої почуття – теплий вітер, спів цикад, смак персиків, запах лаваша, сни... все дуже щиро і написано на високому рівні. Також, користуючись нагодою, наша організація нагородила Хікмета Джавадова грамотою за підтримку проектів і розвиток співпраці в літературній сфері між Україною та Азербайджаном. Думаю, що найближчим часом за підтримки ОДАУ в Україні буде презентована ще одна книга – проект Київської організації НСПУ і Спілки письменників Азербайджану», – анонсував Володимир Даниленко...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/5062/art/1517252885.html

Хрещатик. – 2018. – 30 січ. – С. 8.

 

IДЕЇ – МАЙЖЕ 10 РОКІВ

ФОТО НАДАНІ ПРЕС-СЛУЖБОЮ B&H FILM DISTRIBUTION

У Києві представили перший офіційний трейлер кінострічки «Крути 1918».

ОЛЕНА КУРЕНКОВА

Режисер фільму - Олексій Шапарєв. Загальний бюджет кінострічки склав 52 млн грн, половину з яких становить державна фінансова підтримка. Любовний трикутник на тлі історичних подій 1918 року; формування першої студентської сотні; трагічні бої під Крутами - сюжет для справжнього «екшену». Творці фільму наголошують на тому, що знімали якісне масове художнє кіно: відповідно, поряд з реальними історичними постатями у фільмі - Симон Петлюра (Дмитро Ступка), Михайло Грушевський (Сергій Дзялик), Аверкій Гончаренко (Олексій Тритенко) - побачимо і збірні образи, як, наприклад, головного персонажа стрічки, студента-бійця Андрія Савицького (Євген Ламах). Головна жіноча роль - Софії (Надія Коверська) - теж є збірним уособленням національно свідомих і суспільно активних жінок того часу.

Ідея художнього фільму про трагічні події січня 1918 року, за словами автора сценарію Костянтина Коновалова, виникла близько десяти років тому і перебувала у постійній розробці: пошук документів, вивчення й співставлення історичних фактів. «Повністю сценарій був готовий у 2014 році, і тоді, з початком війни на сході, мене дивувало, як історія повторюється», - зазначає автор. Попри те, що «Крути 1918» - не документальна стрічка, створення необхідної атмосфери фільму було б неможливим без використання автентичної тогочасної зброї та відтворення оригінальної бойової стратегії. Зокрема, для останнього у зйомках фільму було задіяно близько 150 бійців Національної гвардії.

Зйомки картини відбувалися у Києві, Межигір’ї (французькі локації) та у селі Сигнаївка Черкаської області, де власне відтворили станцію Крути. Саундтреком до фільму стануть авторські пісні Христини Соловій та її обробка знаної української пісні.

Кінострічка «Крути 1918» вийде у прокат 6 грудня.

День. – 2018. – 26-27 січ. – С. 5.

  

УВАГА! ВИСТАВКА!

ПОДІЛ І РУСАНІВКА

ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА «НОСТАЛЬГІЧНИЙ КИЇВ ОЛЕКСИ ЗАХАРЧУКА»

Інна Устиловська

На двох ковзанках - діти і дорослі у різноко­льорових куртках і штанях. Одні катаються в 1961-му, інші в 2010 році.

 Поруч на стіні Музею історії міста Києва висять дві картини з однаковим сюжетом та назвами - «На ковзанці». 

Днями у музеї відкрилася виставка «Ностальгічний Київ Олекси Захарчука». У двох залах розмістили полотна українського пейзажиста другої половини ХХ століття, який відтворив історію Києва як у великих формах - пагорбах, знайомих вулицях, так і в деталях, у яких простежується колорит таких різних десятиліть.

 Навколо обох ковзанок - схожі дерева та жовтуваті будівлі, над дитиною на одному полотні турботливо нахилена мама, на іншій - тато.

Але те, що друга картина створена на 50 років пізніше, відчувається у набагато більшій кількості людей, їх розкутих рухах, здається, навіть у комірі жіночого пальто та манері, в якій написана робота.

Київ став містом, в яке Олекса Захарчук приїхав вступати до художнього інституту, тут він і залишився та почав створювати свою колекцію.

Найбільше на картинах видів старого Подолу, краєвидів Андріївської церкви і Святої Софії, панорами Києво-Печерської лаври та Видубицького монастиря.

Для жителів Лівого берега важко не помітити роботи з сюжетами Русанівки, добре відомими тамтешніми потопами та будинками.

Дочка Юлія Захарчук - куратор діючої виставки батька у Музеї історії міста Київ...

Мистецтвознавці поділяють присвячену Києву творчу спадщину майстра на періоди за роками й техніками.

Це натурні замальовки олівцем та живописні роботи 1950-х, декоративні пастелі 1960-х і монументальні живописні твори 1980-х.

Виставку організував Музей історії міста Київ спільно з галереєю «Синій вечір».

Експозиція триватиме до четвертого лютого. 

Україна молода. – 2018. – 23 січ. – С. 12.

 

УВАГА! КОНКУРС!

«ЯСКРАВІ ДІТИ УКРАЇНИ» 

24 січня у Колонній залі КМДА пройде відбір на Київський міський конкурс дитячої творчості «Яскраві діти України». Захід відбудеться у рамках міжнародного фестивалю «SunremoJunior». Абсолютний переможець матиме можливість представити свою країну у світовому фіналі конкурсу в Сан-Ремо.

Віталій Знаменський

Як зазначають організатори, ГО «Яскраві діти України», основна мета конкурсу – популяризувати українську пісню на міжнародній арені, а також розвивати у дітей любов і повагу до мистецтва.

Участь у відборі можуть брати як дитячі художні колективи, так і солісти-вокалісти. Вік конкурсантів – від 6 до 15 років. Учасники повинні представити 2 вокальні твори – українську народну або сучасну пісню, а також світовий хіт. Вокал – академічний, народний, естрадний, джазовий. Участь у відборі безкоштовна.

Виступ конкурсанта оцінюється за такими критеріями: чистота інтонації, краса тембру і сила голосу, артистизм і виразність, тематика і підбір репертуару, зовнішній вигляд, постановка номеру.

Гала-концерт міського конкурсу пройде 18 лютого...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/5059/art/1516650305.html

 

КРАЄЗНАВЦІ І АРХІТЕКТОРИ ЗАПРОШУЮТЬ НА  «МИХАЙЛІВСЬКІ ЗУСТРІЧІ» 

Віталій Знаменський

Державний історико-архітектурний заповідник «Стародавній Київ», що є підрозділом Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури і заповідних територій, запрошує киян, котрі цікавляться історією та культурою і бажають дізнатись більше про перлину архітектури рідного міста, на «Михайлівські зустрічі».

Під час одного з таких заходів заслужений архітектор України головний архітектор проекту відбудови Михайлівського Золотоверхого монастиря Юрій Лосицький, який дав друге життя цьому історичному об’єкту, ділився спогадами з присутніми про реконструкцію.

Михайлівський Золотоверхий монастир був збудований ще за часів Київської Русі, у 1108 році. У часи нападу Батия він постраждав. Пізніше його реконструювали. Але найбільшої трагедії споруда зазнала вже у 20 столітті. За радянських часів Михайлівський собор, Економічна брама з муром та дзвіниця були зруйновані. На їх місці планувалось звести адмінбудівлі. Проте мозаїки, фрески вціліли – їх було передано до інших музеїв. У 1992 році почали розробляти проект відтворення знищених споруд.

У 1997 році розпочалися будівельні роботи, що тривали три роки. У цей період Юрій Лосицький зумів відновити собор і дзвіницю. Під час зустрічі він продемонстрував іноземні газети та журнали, на шпальтах яких розповідається про Михайлівський Золотоверхий. Так, у Європі собор наводять як приклад найкраще відтвореної споруди. Відтепер планується щомісяця проводити «Михайлівські зустрічі» та запрошувати людей, які мають відношення до відбудови монастиря.

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/5059/art/1516653824.html

 Хрещатик. – 2018. – 23 січ. – С. 4.

 

ОЗБРОЄНИЙ УСМІШКОЮ

У Києві з’явилась меморіальна  дошка Тарасові Процюку - журналісту, який ненавидів війну і загинув на ній.

Даря Трапезнікова

Друг Тараса, кореспондент Reuters Сергій Каразій каже, що дошка мала з’явитися на будівлі агенції «Укрінформ» ще три роки тому, у січні 2014-го, але обставини склалися інакше. Тож відкриття зсунулося і відбулося у день, коли Тарасові мало б виповнитися 50 років.

«За цією скромною дошкою — епохальна постать, — переконаний автор проекту, скульптор Віктор Хоменко. — У перші роки незалежності, коли українська преса повністю ігнорувала реальність, Тарас і деякі його колеги намагалися донести об’єктивну інформацію. На жаль, її споживачами були лише західні канали та агенції»….

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/ozbroyenyy-usmishkoyu

День. – 2018. – 18 січ. – С. 5;

Урядовий курєр. – 2018. – 18 січ. – С. 16.

 

«НОСТАЛЬГІЧНИЙ КИЇВ ОЛЕКСИ ЗАХАРЧУКА»

ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА

Із 17 січня до 4 лютого можна побачити спадщину одного з кращих українських пейзажистів другої половини ХХ ст.

Аліса Антоненко

Музей історії міста Києва та галерея «Синій вечір» представляють виставку Олекси Захарчука (1929 — 2013 рр.), який був яскравим представником митців-шістдесятників. Про творчість колеги дуже тепло писала легендарна Тетяна Яблонська:

«Співець рідної природи, Олекса Захарчук є художником з особливим баченням світу, зі своїм духовним внутрішнім життям, яке втілює в пейзажі. Чудовий рисувальник, він майстерно володіє всіма техніками малюнка, створює і в цій царині мистецтва чудові твори».
За словами доньки художника, мистецтвознавця Юлії Захарчук, «особливою темою у творчості Олекси Миколайовича була тема «Дороги». Їй присвячено багато картин. Часто батько розмірковував на тему «Шляху». Його шлях у мистецтві хоча був тернистим, але чесним, правдивим і красивим... Після відходу у Вічність душа митця промовляє до нас через його твори».
Картини для вернісажу «Ностальгічний Київ Олекси Захарчука» надала родина художника зі своєї приватної колекції. Як відзначають організатори вистави, багату творчу спадщину майстра живопису, присвячену Києву, можна поділити на періоди за роками і техніками: натурні замальовки олівцем та живописні роботи 1950-х, декоративні пастелі 1960-х, монументальні живописні твори 1980-х. Інколи складається враження, що ці світи створили різні особистості. Проте певні глибинні ознаки міста присутні в усіх, таких різних, на перший погляд, роботах: передусім, це особливе мистецьке бачення, прониклива інтонація довірливої сповідальності. Тож усі різночасові роботи створюють цілісний та неповторний образ Києва — такий, яким його бачив Олекса Захарчук.

День. – 2018. – 17 січ. – С. 7.


З ІСТОРІЄЮ І БЕЗ СПАЛАХУ

Сьогодні (17 січня) в усьому світі відзначають День музейного селфі. «День» дізнавався про український контекст.

Олена Куренкова

Щоб музей перестали вважати надмірно консервативним закладом, британка Мар Діксон, редакторка сайта про музейну справу, 2014 року започаткувала флешмоб світлин на тлі експонатів. Ініціативу жваво перехопили й українські музейники. Долучитися до акції може абсолютно кожен відвідувач, просто сфотографувавшись в улюбленому музеї та виклавши фото у «Фейсбук» з хештегом #MuseumSelfie та назвою музею. Єдина умова - знімати без фотоспалаху. «День» дізнавався, як українські заклади реалізовують ідею відкритого музею та які бонуси пропонують відвідувачам, котрі долучаться до акції…
Заступник голови прес-служби Національного заповідника «Софія Київська» Марія ОСТАПЧУК інформує: «Україна уже вчетверте приєднується до цього флешмобу музейних селфі, «Софія Київська» - вдруге. Тут протягом дня можна буде сфотографуватися в одній з пам’яток - соборі та музеях, які розташовані на території заповідника. Мета заходу - передусім популяризувати культурну пам’ятку серед молоді, бо релігійне місце - не значить менш цікаве. Тим більше, такий унікальний випадок - лише раз на рік можна сфотографуватися у Софії, в інші дні фотографування у храмі заборонене!».

День. – 2018. – 17 січ. – С. 7;
Сегодня : киев. вып. – 2018. – 17 янв. – С. 14.

  

КИЯН ЗАПРОШУЮТЬ НА РІЗДВЯНУ ВИСТАВКУ ФІАЛОК  

До 20 січня у Водолікарні (вул. Попудренка, 34, п’ять хвилин від станції метро Дарниця або від станції м. Чернігівська) триватиме безкоштовна різдвяна виставка фіалок.

На виставці можна придбати квітучі рослини, листочки, дітки фіалок, горщики, добрива, субстрат, мох-сфагнум. Також відвідувачам нададуть необхідну інформацію про вирощування і правильний догляд за фіалками.

Експозиція відкрита з 10.00 до 18.00 (неділя вихідний).

Хрещатик. – 2018. – 10 січ. – С. 8.

 

ОПЕРА ТА МАЙДАН – У КЛІПІ «ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ»

Ірина Гинжул

Британський співак і автор пісень Калум Скотт презентував кліп на пісню «You Are The Reason», знятий в Києві. Відео з’явилося на офіційному YouTube – каналі виконавця 5 січня. Зйомки проходили в українській столиці вночі, співак виконує пісню і прогулюється центром міста. У кадр потрапили: пам’ятник Тарасу Шевченку, Національна опера, Хрещатик, Майдан Незалежності, Софіївська площа. Калум Скотт став популярним після свого виступу на Тв-шоу «Britain’s Got Talent» у 2015 році. Пісня, на яку було знято кліп – «You Are The Reason» увійде до дебютного альбому співака «Only Human», реліз якого запланований на березень 2018 року.

Сегодня. – 2018. – 9 янв. – С. 17.

 

У КИЄВІ З'ЯВИВСЯ СНІГОВИК ПІД ПАЛЬМОЮ

Біля станції метро "Лівобережна" комунальники встановили пальму і відпочиваючого під нею сніговика.

ІРИНА ГИНЖУЛ

"Зеленбудівці Дніпровського району працюють над різноманітністю декорацій зелених зон і створенням святкової передноворічної атмосфери на території району. Так, на транспортній розв'язці біля метро «Лівобережна» встановлені незвичайні передноворічні композиції у вигляді кошика з подарунками і сніговика, який відпочиває під пальмами".

Відзначається, що сніговик виготовлений з пінопласту. Пальму вирізали з дерева, а листя з плівки ПВХ. Поруч стоїть корзина, яку прикрасили сосновими гілками. Її наповнили подарунками та дідами Морозами.

Інсталяція власноруч створена дизайнерами підприємства.

Сегодня : киев.вып. – 2018. – 4 янв. – С. 38.