З ЛЮБОВ’Ю ДО МІСТА

Фото Музей історії Києва

15 січня в Музеї історії  міста Києва відкрилася виставка живопису, графіки і скульптури "На честь музею, з любов'ю до міста".

Як повідомляють організатори проекту, на виставці представлені роботи, за якими можна відстежити, як змінювалося місто, еволюціонувало художнє бачення урбаністичного середовища і які художні образи породжував Київ протягом ХХ століття.

Куратором виставки виступає мистецтвознавець Катерина Липа.

Учасники виставки - українські художники і художниці - подарують Музею історії міста Києва по одній своїй роботі, в честь 40-річчя з дня заснування музею.

У виставці беруть участь: Гліб Вишеславський, Іван Григор'єв, Олеся Джураєва, Анна Духовична, Світлана Карунська, Катерина Косьяненко, В'ячеслав Снісаренко, Лариса Піша, Світлана Фесенко.

19 січня о 12:00 відбудеться кураторська екскурсія по виставці. Проект триватиме до 29 січня.

Сегодня : киев вып. – 2019. – 18 янв. – С. 17.

 

У "СОФІЇ". ПІЧ З МИНУЛОГО

Інтер'єр Будинку митрополита нацзаповідника "Софія Київська" прикрасив новий унікальний експонат - кахельна піч ХІХ століття. За словами заступника директора Вадима Кириленко, піч такої конфігурації і якості зустрічається рідко, шукали її більше 10 років. Придбали піч за 28 тис. грн у Львові.

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 17 янв. – С. 8.

 

ТАКОГО КИЄВА ВИ НЕ ЗНАЛИ:

ЕКСКУРСІЯ ПРИХОВАНИМИ СИМВОЛАМИ СТОЛИЦІ

Дар'я Нинько

Хочете на екскурсію Києвом? Ні-ні, не закривайте одразу цей текст. Ми знаємо відмінний спосіб неспішно прогулятися по центру міста і, заодно, дізнатися багато нового про нього. Не знадобиться навіть екскурсовод.

Адже саме таку ідею невимушеної прогулянки і втілює проект "Шукай!". Задумка ось у чому: в найцікавіших місцях столиці розташовані маленькі бронзові скульптурки. Але не звичайні, адже кожна з них - це "народний" символ Києва, об'єкт, який у всіх його жителів стійко асоціюється з рідним містом. Крім того, що вони дуже красиві, біля кожної з них є ще й QR-код. Зчитавши його камерою смарфона, ви зможете дізнатися, чому і за які заслуги саме ця річ стала символом столиці.

https://www.obozrevatel.com/ukr/city/journal/ekskursovodi-bilshe-ne-potribni6-yak-mozhna-gulyati-kievom.htm

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 16 янв. – С. 14.

 

ПЕРЕМОЖЦІ  #ЩЕДРИКФЕСТУ

Фото надано організаторами #ЩЕДРИКФЕСТУ

З успіхом відбувся Всеукраїнський конкурс хорових колективів: хор «Кредо» виступить у Європі та Америці.

Ольга Стельмашевська

...У Києві й Покровську проходив Всеукраїнський конкурс хорових колективів #ЩедрикФест, а в Краматорську - гала-концерт та оголошення переможців...

...У відбірковому турі взяли участь 40 хорів з усієї України. Відібрали 17 найкращих дитячих і дорослих хорів...

...Церемонія нагородження переможців та учасників Всеукраїнського конкурсу хорових колективів #ЩедрикФест відбулася в місті Краматорськ, на провідному машинобудівному підприємстві України «Енергомашспецсталь». Гран-прі здобув київський хор «Кредо», який і здійснить ювілейний тур Європою (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) та Америкою (Канада, США), як хор Олександра Кошиця 100 років тому. Старт туру відбудеться у травні...

День. – 2019. – 15 січ. – С. 7.

 

223 НОСІЇ ІНФОРМАЦІЇ

У столиці створюють міську систему туристичної навігації.

У всіх десяти районах Києва облаштують 223 носії туристичної інформації. Розпорядженням КМДА затверджено їхній адресний перелік. Про це повідомив начальник Управління з питань реклами та промоцій Антон ТАРАНЕНКО, передає kyivcity.gov.ua.

«Усього буде встановлено 178 інформаційних стендів (пілонів) і 45 покажчиків напрямку руху. Перші нові навігаційні пілони ми розпочали встановлювати у центрі міста разом із Агентами змін ще восени минулого року. Тож тепер ми продовжимо створення міської системи туристичної навігації для орієнтування гостей та самих киян, популяризації об’єктів дестинації, збільшення відвідувань культурно-мистецьких закладів тощо», - розповів Антон Тараненко.

За його інформацією, інформаційні стенди містять вказівники до найпопулярніших серед туристів місць відвідування, мапи навколишніх кварталів і навіть трохи цікавої інформації українською й англійською мовами. Забезпечити встановлення носіїв туристичної інформації доручено Управлінню туризму та промоцій і комунальному підприємству «Київський міський туристично-інформаційний центр».

«Ми переконані, що така навігація додасть зручності та комунікації туриста з містом, допоможе знайти найкращі туристичні локації та відповісти на найчастіші запитання», - зауважив Антон Тараненко.

Нагадаємо, що Київ щороку відвідує 5 мільйонів гостей, і ця цифра постійно зростає. Туристична галузь приносить у річний бюджет Києва понад 200 мільйонів гривень.

https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/223-nosiyi-informaciyi

День. – 2019. – 15 січ. – С. 2;

Сегодня : киев. вып.  – 2019. – 15 янв. – С. 14.

 

УВАГА! КОНКУРС!

 В КМДА ОГОЛОСИЛИ КОНКУРС НА ОРЕНДАРЯ КІНОТЕАТРУ «КИЇВ»

Марія КАТАЄВА

4 січня закінчився термін дії договору оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру, що знаходиться в комунальній власності і вже протягом двох десятиліть перебуває в користуванні ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ».
В 1998 розпорядженням КМДА майновий комплекс було передано в оренду ТОВ «КЦ «Кінотеатр Київ», укладений договір терміном на 10 років. Надалі за відсутністю заяв (заперечень) з обох сторін вказаний договір був пролонгований на той самий термін і за тими самим умовами. Наразі договір оренди ТОВ  «КЦ «Кінотеатр Київ» не продовжили і оголосили конкурс на майбутнього орендаря. 
- З метою виконання планових показників надходжень в бюджету від орендної плати, ефективного використання майна міста Києва та реалізацію механізму визначеного у новому Положенні про оренду комунального майна, яке набуло чинності з 1 січня 2019 року міською владою визначено за доцільне проведення прозорого конкурсу  щодо передачі будівлі кінотеатру в оренду для здійснення кінопоказів та проведення культурно-мистецьких заходів, - повідомив на прес-брифінгу заступник голови КМДА Володимир Слончак.  

За його словами, планується таке: 
1) визначення ринкової вартості будівлі кінотеатру
2) розрахунок орендної плати 
3) проведення процедури визначення попиту
4) проведення конкурсу на право оренди кінотеатру. В конкурсі можуть брати участь...

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://vechirniykiev.com.ua/news/v-kmda-oholosyly-konkurs-na-orendarya-kinoteatru-kyiv

 

У КИЄВІ З’ЯВИВСЯ МУРАЛ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ
БОЮ ПІД КРУТАМИ

Біля станції метро «Палац Україна», по праву руку від однойменного культурного центру в Києві, з муралу на боковій стіні багатоповерхівки ніби сходять до містян герої бою під Крутами, який відбувся взимку 1918 року.
Тоді сотні молодих людей - гімназистів, студентів та юнкерів - стали на захист України поблизу залізничної станції у Ніжинському районі на Чернігівщині.
Роботу в столиці символічно було розпочато до 6 грудня - Дня Збройних сил України.
«Для мене особисто події Крут - це подвиг молодих та нескорених, «Огонь запеклих не пече». Це свідома загибель за власну країну, це свідома самопожертва перед обличчям страшної червоної навали, - говорить художник проекту Андрій Пальваль. - І ще це історичний урок нам сьогоднішнім, як треба боронити Вітчизну. Саме тому ми й прийняли рішення розпочати малювати у грудні, щоб хоча б на мить синхронізуватися з хлопцями».
Андрій Пальваль (творча група Kailas-V) відомий як автор багатьох муралів в Україні і поза межами країни. Мурал «Крути» - третя робота художника, в якій відображена боротьба українського народу за свою незалежність 100 років тому. До цього він уже створив у столиці портрети-мурали Михайла Грушевського та Павла Скоропадського.
Мурал «Крути» - спільний проект творців фільму «Крути 1918», прокат якого стартує 7 лютого; Департаменту суспільних комунікацій КМДА, Печерської районної в місті Києві Державної адміністрації, громадської організації «Ай лав Юкрейн», проекту «Київські мурали», за підтримки компанії ТОВ «ВП «Полісан».
«Печерськ уже давно перетворився на стрит-арт галерею з відомих по всьому світу муралів», - констатує голова Печерської РДА Сергій Мартинчук.
Мурал міститься на будинку за адресою: вулиця Велика Васильківська, 111/113. До речі, ще пару років тому вона називалася Червоноармійською. А поряд була вулиця Миколи Щорса, яку перейменували на Євгена Коновальця.

http://umoloda.kiev.ua/number/3406/2006/129420/

Україна молода. – 2019. – 11-12 січ. – С. 3.

 

НАЗАД У МИНУЛЕ:

ПОНАД  200 КИЯН ПОКАТАЛИСЯ НА РЕТРОПОЇЗДІ УКРЗАЛІЗНИЦІ

Близько 200 киян та гостей столиці напередодні Різдва проїхалися святковим ретропоїздом навколо Києва. Про це повідомили у прес-службі АТ "Укрзалізниця.

У голові 4 вагонів і вагона-ресторану курсував паровоз Л-4600, - розповіли у товаристві. 

Під час подорожі навколо Києва, яка тривала близько двох з половиною годин, пасажири мали можливість помилуватися краєвидами стародавньої столиці, Дніпром, побачити вантажні й пасажирські станції та локомотивні депо.

https://vechirniykiev.com.ua/news/nazad-u-mynule-ponad-200-kyyan-pokatalysya-na-retropoizdi-ukrzaliznytsi

 

НА СОФІЙСЬКІЙ ПЛОЩІ СПІВАЛИ СТАРОДАВНІ КОЛЯДКИ

Спільнота "Київська Коляда" на Софійській заспівала старовинні народні колядки різних регіонів України,  а на сцені відбувся різдвяний вертеп. 

Далі Хода звіздарів вирушила Андрієвським узвозом на Контрактову площу, де святкування продовжилися. Всі охочі мали змогу приєднатися та доторкнутися до давніх традицій.

https://vechirniykiev.com.ua/news/yak-na-sofiys-kiy-ploshchi-spivaly-starodavnikh-kolyadok

Сегодня : киев. вып. – 2019. – 8 янв. – С. 17.

 

5 та 6 СІЧНЯ  В ТЕАТРІ НА ПОДОЛІ

ПРЕЗЕНТУЮТЬ НЕЗВИЧНУ КАЗКОВУ ВИСТАВУ ДЛЯ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ

Марія КАТАЄВА

«Пан Лампа» – іммерсивна вистава для дітей від 6 до 106 років. Разом з акторами глядачі потраплять у чудернацький світ дитячих фантазій, страхів, викликів та перемог. Але  не загубляться на шляху, адже з ними завжди буде Пан Лампа. І хоч це звичайнісінький дідусь, та голова його світиться, наче справжня лампа.

Глядацькі місця будуть розташовані прямо на сцені, а не в залі, як зазвичай, бо глядачі залучені до гри!

«Пан Лампа» – казка, побудована з 10 коротких новел. Разом із дідусем та його турботливою онучкою Псюхою ми зустрінемо дивакуватих персонажів: Бабцю Драпцю, яка ходить догори дригом, сестер Кусюк, що є найнезвичайнісінькими блохами у світі, Пані Страшинську, яка більше за все на світі любить лякати дітей (але ж ми їй не дамо!) До нас завітає сама Пані Сонце і бозна-хто ще. Химерні друзі будуть співати, бешкетувати та вирішувати найскладніші життєві питання. Щоб у фіналі зрозуміти просту істину: коли ділишся своїм внутрішнім світлом – його лиш більшає. 

 - Ми робимо казку, яка буде цікава і дітям, і дорослим. Впевнений, що цікаве для себе знайдуть і зовсім маленькі з батьками, і підлітки, і дідусі з бабусями, - впевнений режисер Дмитро Захоженко. -  Казка перш за все про світло – кожен може сяяти, мов Пан Лампа. Персонажі у нас найцікавіші: це і Пані Страшинська, маленьке кумедне нещастя, яка воліє в житті одного – лякати дітей. А як можливо ужитися з нею під одним дахом? Лише посміявшись. Це і Бабця Драпця, що доводить, що йогою можна займатись і у 83 (і що життя лише починається)! Це і Пані Сонце, якій трішки самотньо на небі. І багато інших, яких краще побачити вживу. Дитиною я обожнював казки. Я і зараз їх обожнюю, але наважився взятися за дитячу виставу, тільки коли в мене самого з'явилися діти. Я згадав ту бездонну енергію, що криється у цих історіях і маленьких широко розкритих оченятах, що вдивляються в кожне слово. У нас багато пісень, музики, театр тіней, ляльки, мультики. На репетиціях багато сміху і, мабуть, тільки так і треба створювати дитячі вистави!».

У ролях: Александр Анатольевич Клаунинг, Александр Данильченко, Kostya Temlyak, Юлия Шевченко, Світлана Телеглова, Кирилл Карпук, Екатерина Вайвала. 
Коли: 5 та 6 січня о 12:00
Де: Театрі на Подолі. Вистава буде на Новій сцені, збір у залі

Ігоря Славинського, Андріївський узвіз, 20Б.

https://vechirniykiev.com.ua/news/v-teatri-na-podoli-prezentuyut-nezvychnu-kazkovu-vystavu-dlya-ditey-i-doroslykh

 

ЮНИХ КИЯН ЗАПРОШУЮТЬ НА КАНІКУЛИ ДО ФАНТАСТИЧНИХ ТВАРИН

Національний музей українського народного декоративного мистецтва пропонує під час зимових канікул відвідати культурно-мистецьку програму «Зимові канікули зі звірами Марії Примаченко».

Кожного дня на виставці «Марія Примаченко. Фантасмагорії» на відвідувачів чекає захоплива зустріч з фантастичним світом звірів, птахів та квітів художниці. Під час тематичної екскурсії можна дізнатися про життєвий та творчий шлях народної художниці України Марії Оксентіївни Примаченко. Інтерактивна екскурсія «Казковий світ Марії Примаченко» передбачає знайомство з життям та творчістю художниці через різноманітні музейні ігри.

Екскурсія-гра «Малюємо у стилі Марії Примаченко» дає можливість відчути себе художником, створивши власний малюнок під враженням від картин Марії Примаченко. Також всі охочі зможуть переглянути фільми про життєвий та творчий шлях Марії Примаченко та мультфільми за мотивами картин художниці.

- А ще пропонуємо яскраві фотозони на виставці, розмальовки із зображеннями звірів, птахів і квітів Марії Примаченко та майстер-класи «у стилі Марії Примаченко»: виготовлення тварин з глини, створення тварин у традиційних та нетрадиційних техніках малювання, - додають організатори.

Щопонеділка безкоштовне відвідування музею для дітей шкільного віку, учнів професійнотехнічних училищ, студентів вищих навчальних закладів України.

Програма триватиме до 14 січня.

Коли: щодня з 10:00 до 18:00 Каса припиняє роботу о 17:15. Вівторок – вихідний. 
Де: вул. Лаврська, 9, корп. 29

https://vechirniykiev.com.ua/news/yunykh-kyyan-zaproshuyut-na-kanikuly-do-fantastychnykh-tvaryn

 

НА ПОДОЛІ ВІДКРИТО ПЕРШУ У КИЄВІ БІБЛІОТЕКУ НОВОГО ПОКОЛІННЯ 

У Подільському районі на вул. Межигірській, 25 відкрили першу в Києві бібліотеку нового покоління у рамках проекту Bibliohub.

«Рік кропіткої роботи – і зі звичайною бібліотеки у класичному її розумінні ми отримали сучасний функціональний простір! Тут буде все: від освітніх і розважальних заходів до теорії та практики, де паралельно з культурними традиціями дітки зможуть навчатися та дізнаватися про інноваційні технології і розкривати свій творчий потенціал. У бібліотеці є 3D-принтер, інтерактивна дошка, потужний проектор, комп’ютери, у тому числі, і для людей із додатковими потребами та киян поважного віку. І якщо раніше ми мали тут близько 3 тисяч відвідувачів щороку, то зараз, впевнений, кількість візитерів збільшиться як мінімум удвічі», – сказав на відкритті заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Бібліотека стала доступним і зручним місцем для читання книг, спільнотою людей і організацій, об’єднаних однією метою – популяризувати читання, науку й зацікавленість у знаннях.

На осучаснення бібліотеки, створення простору знань і практик, було направлено 3 млн грн, включаючи ремонт (2 млн 100 тис. грн) та обладнання (899 тис. грн).

Бібліотека ім. Валі Котика (у подальшому ім’я буде змінено на Івана Григоровича-Барського) знаходиться у приміщенні з 1983 року.

Довідково

Bibliоhub – це проект, у рамках якого планується створити центр вільного простору задля комфорту та зручності проведення різноманітних заходів, ініціатив киян та гостей столиці. Проект спрямований на розширення можливостей та спектру якісних культурно-освітніх послуг для громади, забезпечення організації цікавого і змістовного дозвілля юного покоління, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дітей та молоді.

https://kyivcity.gov.ua/news/na_podoli_vidkrito_pershu_u_kiyevi_biblioteku_novogo_pokolinnya.html

 

СТОЛИЧНИЙ  МУЗЕЙ ОДНІЄЇ  ВУЛИЦІ ВІДКРИВ РІЗДВЯНУ ВИСТАВКУ

До Різдвяних свят у Музеї Однієї Вулиці, присвяченому історії Андріївського узвозу, відкрилася виставка робіт київської художниці Олександри Бахіної «Благовіст».

Олександра Бахіна - художник-живописець, графік, що спеціалізується на створенні ікон, фігуративі та наївному мистецтві, а також книжкових ілюстраціях. Роботи Олександри Бахіної знаходяться в приватних колекціях України, Європи, США, Азії та Росії.

- Я малюю не рот, ні посмішку, ні очі, але погляд. І я вважаю, що через це саме й виражається душа людини. І часто воно созвучне дуже багатьом глядачам, які дивляться мої роботи. Загалом, відшукують там щось своє, - описує свої творчість сама художниця.

На виставці, розгорнутій в Музеї Однієї Вулиці, представлено більше 40 картин Олександри Бахіної, створених протягом останніх кількох років.

Виставка працюватиме до березня 2019 року.

Адреса: Андріївський узвіз, 2Б.

https://vechirniykiev.com.ua/news/stolychnyy-muzey-odniyei-vulytsi-vidkryv-rizdvyanu-vystavku