НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Прямий етер з мистецтвознавцем Василем Горовим: «Василь Стус. Гідність особистості»

12-10-2020  Сьогодні в прямому етері відбулася зустріч мистецтвознавця Миколи Горового із завідувачкою Музею шістдесятництва Оленою Лодзинською. Розмова велася про відомого поета та дисидента, шістдесятника Василя Стуса.

В музеї зберігається багато інформації та матеріалів про життя, творчість, судові справи та смерть поета. Тому пані Олені було що розказати глядачам. Варта уваги, наприклад, така історія.

 

Василь Стус свого часу написав книгу «Феномен доби», в якій різкими епітетами таврував Павла Тичину. Коли він прочитав уривки рукопису своєму другові та наставнику Івану Світличному, той виступив «адвокатом» Тичини, розказавши багато маловідомих фактів. Не гаючи часу, Стус вніс правки в уже надрукований рукопис, і завдяки цим змінам постать Тичини постала в зовсім іншому, м’якшому світлі.

Василь Стус лишив рукопис у Світличного, і його вилучили при арешті. Цей редагований рукопис змінив багато рук, і врешті-решт опинився в Музеї шістдесятництва. А світ побачила перша, жорсткіша версія, яку ми й читаємо досі.

Якщо хочете дізнатися більше про Василя Стуса – дивіться запис етеру на сторінці бібліотеки у Facebook.