НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Давид Бурлюк — батько московського футуризму та український художник

05-10-2020   Відбувся прямий етер з художником та мистецтвознавцем Анатолієм Горовим. Розмова велася про одіозну і талановиту постать Давида Бурлюка. Модератор — працівниця соціо-культурного відділу Ірина Костюк. 

Під час етеру Анатолій Васильович розказав про цікаві факти з життя зачинателя футуризму. Глядачі довідалися про перші поетичні збірки футуристів, які друкувалися на шпалерному папері, про футуристичну кав’ярню, яку Бурлюк сам розмалював. І про те, як це врятувало митця, бо коли під час революційних подій більшовики розстріляли всіх мешканців його будинку, Бурлюк якраз був у кав’ярні.

 

Бурлюк був неординарною людиною, сучасники відмічали його нахабність, харизматичність, епатажність, любов до ефектів. Саме це допомогло йому гуртувати навколо себе поетів та художників, які утворили ядро російського футуризму.

Анатолій Горовий розповідав про прижиттєві виставки Бурлюка, пояснював українські мотиви в картинах художника та їхні підтексти.

Давид Бурлюк — все ж таки український чи російський митець? Як Бурлюк хотів побитися з Маяковським, а потім проклав йому шлях до світової слави? На якій відомій картині Іллі Рєпіна зображений батько нашого героя? Звідки в Бурлюка взялося скляне око, і як він епатував ним публіку? Якщо вам цікаві відповіді на ці запитання, дивіться прямий етер.