НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Презентація книги Аркадія Третьякова «Киевские купцы» відділом краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки

03-09-2020   В Павловському сквері відділ краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки провів авторську презентацію книги «Киевские купцы» відомого києвознавця Аркадія Третьякова. На захід були запрошені інші києвознавці, екскурсоводи та користувачі відділу.

На початку заходу завідувачка відділу Надія Грищенко представила автора та присутнього на заході відомого київського історика та журналіста, фахівця з проблем історії культури та політичної думки, доктора історичних наук, краєзнавця та письменника Ігора Гирича.

 

Ігор Гирич презентував роботу свого колеги. На його думку, Аркадій Третьяков підготував своєрідний енциклопедичний біографічний довідник київського купецтва за майже 150-літню історію міста. Його працю варто оцінити як справжній дослідницький подвиг. Мало є людей, готових роками сидіти з архівними документами, «вилущувати з них зерно» потрібної інформації, щоб згодом усі прізвища розставити в абетковій послідовності. Для такої праці потрібні залізні нерви, посидючість, надзвичайна відданість предметові дослідження і велика любов до Києва. Рідкісний історик взявся б за таку справу, бо в ній є сенс лише тоді, коли вичерпано й ґрунтовно опрацьовано усі архівні джерела. Таку працю зазвичай здійснює колектив авторів, якась спеціальна інституція, а не одна людина.

Другий варіант книги Аркадія Третьякова на третину більший за книгу «Купцы города Киева», яка вийшла раніше. На сьогодні виявлено вже більше 4310 прізвищ купців.

На згадку про зустріч Ігор Гирич подарував відділу свою книгу «В’ячеслав Липинський: хлібороб і жовнір» та книгу «Українство поза Україною».

Надія Грищенко поінформувала присутніх, які ще книги Аркадія Третьякова знаходяться в користуванні у відділі. Це книги: «Старий Хрещатик та його домовласники», «Бессарабская площадь», «Привіт з Хрещатика», «Мала Васильківська», «Купцы города Киева».

Аркадій Третьяков розповів присутнім про роботу над книгою, про свої дослідження з історії купецтва, про нові знахідки під час написання книги. Історія купецтва – це історія торгівлі, підприємництва, містобудування, розвитку транспорту, організації виробництва, формування ринку збуту, створення нових видів продукції. Це історія активної участі в соціальних процесах, суспільному житті. Це історія людей, які своєю працею і завзятістю домагалися нових соціальних статусів, сприяли розвитку і процвітанню всіх сфер господарської та культурної діяльності міста. У книгу включені статті – короткі відомості про київських купців. Довідкове видання багато ілюстроване.

На згадку про зустріч Аркадій Третьяков подарував відділу книгу «Киевские купцы» зі своїм дарчим підписом.

То ж запрошуємо наших шановних користувачів ознайомитись з новинкою у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки  імені Лесі Українки.