НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Естетика творчості Наталі Лапіної

27-07-2020 Наталя Лапіна – українська письменниця. Великі за обсягом твори пише в співавторстві зі своєю сестрою Світланою Горбань. 24 липня у прямому етері письменниця зустрілася з читачами, або розповісти про свій життєвий шлях й еволюцію світоглядної позиції.

Наталя Лапіна народилася в місті Оха на Сахаліні (Російська Федерація) в родині військовослужбовця. Її предки були родом з України, за сталінських часів їх було виселено на Далекий Схід. Пані Наталя розповіла, що в її дитинстві в сім’ї всі розмовляли російською мовою. Вона не чула й не бачила літер української абетки, доки бабуся не показала їй українські літери в «Кобзарі» Тараса Шевченка. Тепер цей «Кобзар» - цінна реліквія в домашній бібліотеці письменниці. Наталя Лапіна щиро зізналася, що як тільки почула українську мову – відразу збагнула, що саме вона для неї генетично рідна. Тож уже в Україні авторка почала вивчати українську, прагнула розвинути її до досконалості. І їй це вдалося – вона стала українською письменницею.

Нині пані Наталя проживає в Черкасах. Працює в різних жанрах – детективи, фентезі, романи. Разом із сестрою Світланою Горбань  вони є авторами повісті «Апокриф», романів «Якщо подолаєш прокляття» («Роковая ошибка магов», «Якщо полюбиш прокляття»), «Невинна грішниця» («Ловці чарівного вітру»), «Увертюра», «Надія: сплутані пазли», «Зодчий із пекла», «Роман з містом». Також Лапіна є автором численних оповідань, методичних й критичних статей, які друкувалися у періодиці.

Наталя Лапіна є лауреатом Першого Всеукраїнського конкурсу гостросюжетного роману «Золотий Бабай» (1999, за роман «Ловці чарівного вітру»), дипломантом конкурсу «Коронація слова» 2004 року (за детектив «Майстри неможливого»), 2009 року (за роман «Надія: сплутані пазли»), 2020 року (за роман "Неповторна, або Міське бохо") та володаркою ІІ премії Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова 2015» (за «Роман з містом»).

Письменниця має творчі плани, які залишає в секреті. Вона щиро побажала глядачам етеру читати українську книгу, прагнути українського слова і вірити в чудо.

Прямий етер з Наталею Лапіною можна переглянути на YouTube