НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Роман-фентезі у творчості Ярини Каторож

25-06-2020 Фентезі як жанр набуває популярності серед українських читачів. Такі історії заселені казковими героями, дивними істотами, драконами, магами. І хоч такі світи фантастичні, все, що у них відбувається, - напрочуд справжнє. Почасти герої та антигерої вирішують ті самі питання, які турбують і нас. Вони вчать нас любити, прощати, вірити. Такий світ постає на сторінках трилогії "Палімпсест" львівської письменниці Ярини Каторож.


25 червня у прямому етері Ярина Каторож ділилася особливостями своєї творчості з шанувальниками і читачами. Дебют письменниці відбувся у 2015 році - друком вийшов роман-фентезі "Алхімія свободи". Цього ж року «Алхімія свободи» на конкурсі «Коронація слова» здобула спеціальну відзнаку від Дари Корній і Тали Владмирової «Українське сучасне фентезі» у номінації «Романи».
Ярина Каторож - художниця, вона створює ілюстрації як до своїх, так і для книг інших авторів. Письменниця створила художнє оздоблення до трилогії "Палімпсест", яка складається із частин "Стожар", "Альянс", "Батьківщина". Пані Ярина розкрила секрет своєї творчості: вона ніколи не має чіткої композиції, коли починає писати роман, для неї фінал є таким же неочікуваним, як і для читачів. Незабаром очікується вихід в світ третьої частини "Палімпсесту".
Ярина Каторож захоплюється сучасним українським кінематографом, мріє, аби за мотивами її трилогії зняли фільм.