НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Зустріч у прямому етері з Олександром Биструшкіним

15-05-2020 Сьогодні в прямому етері відбулася надзвичайно цікава зустріч із прекрасною людиною, яка багато років віддала служінню культурі, талановитим українським актором театру і кіно, народним артистом України, поетом, автором численних збірок поезій, державним діячем, членом Національної комісії ЮНЕСКО, Національної спілки театральних діячів України, Національної спілки кінематографістів України Олександром Биструшкіни.

Заступник директора бібліотеки Ольга Дудок стисло розповіла про життєвий і творчий шлях пана Олександра, зробила короткий екскурс у фільмографію митця, присвятивши увагу внеску у розвиток української культури. Вона зазначила, що для усіх, хто тривалий час працює в галузі культури, Олександр Павлович дуже близька людина. З 1993 по 2006 він очолював Головне управління культури Київської міськдержадміністрації.

Саме у цей період розпочато проєктування Державного театру ляльок, створено Театр на Подолі, Молодіжний театр на Троєщині, Центр творчості «Натхнення», музей «Повернута спадщина», музичну школу Стефана Турчака в Шевченківському районі столиці, Київську дитячу академію мистецтв. Засновано міжнародні конкурси та фестивалі. Запрацювали Державний музей книги й друкарства, Київська міська галерея мистецтв «Лавра», багато інших культурно-мистецьких проєкт, що підтримують нашу духовність. Пан Олександр був автором, режисером і виконавцем унікальної «Аудіоантології української поезії» (творчий проєкт народжувався впродовж 10 років!), до якої увійшли твори 13 поетів: класиків, шістдесятників і наших сучасників. Це вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Павла Тичини, Олександра Олеся, Володимира Сосюри, Василя Симоненка, Миколи Вінграновського, Леоніда Кисельова, Бориса Олійника, Івана Драча, Ігоря Римарука, Василя Герасим’юка, листи до сина Василя Стуса та його поезії. Більшість поезій покладено на музику українських композиторів.
А диск «Біблія. Книга Екклезіаста» він подарував всім депутатам Верховної Ради. І сьогодні він весь час у творчій роботі по реалізації важливих для української культури проєктів. Цікавий діалог час від часу доповнювався прочитанням чудової поезії. З його виступу ми дізнались, що Олександр Павлович знаходиться в постійному пошуку себе, а натхнення черпає в кожній миті життя. Він вміє бачити, чути, відчувати, захоплюватися, не боїться змінюватися і змінювати щось у своєму житті.
Знаний майстер художнього слова, великий талант. Його оксамитовий голос зачаровує. Насолодитися проникливим і талановитим прочитання поезій ви маєте можливість, переглянувши запис зустрічі на сторінці бібліотеки та у мережі Фейсбук.