НОВИНИ ТА ПОДІЇ

"Антична героїка в історії України". Пряма трансляція зустрічі з доктором філологічних наук Сергієм Лучканиним

07-05-2020 Антична героїка в історії України – саме на цю тему у прямій трансляції зі сторінки бібліотеки відбулася розмова з Сергієм Мирославовичем Лучканиним, доктором філологічних наук, професором кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики КНУ імені Тараса Шевченка.

До античності та класичних мов,  героїки античності зверталися в усі часи: зокрема, і в давній Русі, і Максим Рильський під час Другої світової війни у своїй поезії про доблесть давніх греків та римлян, і Євген Маланюк у праці "Нариси з історії нашої культури" ( написана в 1953 році), і неокласик Микола Зеров – зверненнями до героїки давнього Риму, і Юрій Мушкетик у своїх філософських повістях.

Пан Сергій наголосив: то лише здається, що античність далеко від нас – насправді, вона поруч з нами, адже античність вважається колискою європейської цивілізації. Недоцільно переказувати розмову Сергія Мирославовича – його потрібно слухати, усвідомлювати, переосмислювати. Глибина знань і стислість викладення матеріалу вражає і заворожує.  Хто хоче більше дізнатися про античну героїку з давніх часів і до сьогодення – перегляньте відеозапис надзвичайно цікавої зустрічі.