НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Свято єдності цінностей

16-05-2020 Сьогодні в Україні святкують День Європи – як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту.

Це свято в нашій країні відзначають щорічно у третю суботу травня, починаючи з 2003 року, відповідно до Указу Президента України.

День Європи для України означає багато чого, адже наша країна прагне стати повноцінною європейською державою та увійти до Європейського Союзу.

Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи. Це час для багатьох українців відзначати свою єдність з рештою Європи не тільки за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників. День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах.

Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно 9 травня відзначати «День Європи».

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним.

Ми, українці, воліли б мати не гірший, ніж у ЄС рівень соціального захисту і охорони здоров’я; хотіли б, аби наша молодь могла вдосконалювати свою освіту в Європі!

 

ВІТАЄМО ВАС З ДНЕМ ЄВРОПИ!

 

Пропонуємо для ознайомлення декілька книжок з цієї теми, які є у фонді бібліотеки.

 

Бенуа-Ромер, Ф. Право Ради Європи : прямуючи до загальноєвропейського правового простору / Ф. Бенуа-Ромер, Г. Клебес ; пер. з англ. О. Андрійчук. – К. : К.І.С., 2007. – 232 с.

Автор пропонує чіткий та збалансований погляд на способи, які застосовує Рада Європи задля здійснення власного покликання, інструменти  гармонізації систем права, охоплює аспекти формування Ради та її ролі у розбудові спільного європейського правового простору.  

 

Горюнова, Є. О. Євроінтеграція : навчальний посібник / Є. О. Горюнова. – Київ : Академвидав, 2013. – 222 с.

Автором висвітлено історію формування та інституційну систему ЄС, принципи європейської єдності, а також різноманітні виміри спільних політик країн – членів ЄС, сучасні проблеми економічного і політичного розвитку Євросоюзу, євроінтеграційні процеси в Україні.