НОВИНИ ТА ПОДІЇ

15 травня – Міжнародний день сім’ї

Сім’я — це майбутнє, це дуже важливо,

Це той осередок, де щастя й тепло.

Сім’я — це любов, мир і діточки-диво,

Найкраще усе, що на серце лягло.

                                Надія Красоткіна

15-05-2020 Сім’я – один із основних інститутів суспільства, перша сходинка соціалізації людини. Вона розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу тавідповідаючи на громадські потреби.

В усі часи за відношенням держави до сім’ї, а також за становищем родини в суспільстві судили про розвиток країни, адже щасливий союз сім'ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Генеральний секретар ООН Кофі Аннан зазначив, що коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської спільноти, членами якої вони є, перебуває під загрозою. Тому святкування цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. Вперше свято відзначалося 15 травня 1994 року і відтоді, щорічно, для відзначення цього дня обирається певна тема, яка покликана привертати увагу суспільства до проблем сім'ї.

Міжнародний день сім'ї в кожній країні має власні традиції, але всі вони наголошують на тому, що це основний осередок суспільства, який є його фундаментом. Навіть в давнину шлюб вважався основою держави та священним таїнством. Не втратив він свого значення й сьогодні, оскільки  сім’я відіграє важливе значення в житті людини. Адже саме в ній починається виховання майбутніх громадян, перше спілкування та перше пізнання світу дитиною. А перше мамине слово, бабусина пісня, розповідь дідуся або порада батька відіграють найголовнішу роль у житті кожного з нас.

Українці завжди шанували сім’ю, найбільш за все цінуючи родинні зв’язки. Від батька до сина, від бабусі до онучки передаються духовні цінності й досі. Саме сім’я є найбільшим багатством, тією основою, платформою, на якій будується все, адже справжня цінність у житті — це рідні та близькі люди.

В Україні також є День родини. Це відносно молоде свято, яке відзначається з 2012 року. Відповідний Указ Президента був підписаний 30 грудня 2011 року. День родини святкуємо щорічно 8 липня.

Пропонуємо для ознайомлення книги з цієї теми – науково-популярні і художні, що є у фонді нашої бібліотеки.

 

 

Толоконін, А. Секрети успішних сімей. Погляд сімейного психолога / Артем Толоконін ; [пер. з рос. А. Сіненко]. – Київ : [Форс Україна], 2019. – 208 с. : іл., портр.

У цій книзі автор розглянув ті підвалини, на яких будують сім’ю. Він переконаний: абсолютно будь-які сімейні стосунки можна поліпшити, відновити, будувати далі за законами безумовної, зрілої любові.