НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Всеукраїнський рейтинг "Книжка року". Лауреати Гран-прі конкурсу та відзнаки "Видавничий імідж року"

31-03-2020 Завершуючи знайомство з переможцями рейтингу "Книжка року", представляємо вам книгу Василя Косіва "Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989", яка отримала Гран-прі конкурсу.

Косів, В. Українська ідентичність у графічному дизайні 1945 – 1989 років : [монографія] / Василь Косів.  – Київ : Родовід, 2019.  – 478, [1] с. : іл., фото.

Монографія Василя Косіва розкриває особливості зображення української ідентичності в графічному дизайні Радянської України та української діаспори 1945 – 1989 рр. На матеріалах українського радянського плаката й обкладинок періодичних видань діаспори, архівних документів та інтерв'ю з авторами з'ясовуються контексти появи творів, окреслюється семантика символів, які застосовувалися для візуальної репрезентації української ідентичності, розкриваються засоби творення образів України й українців, проводиться аналіз стилістики зображень, її зв'язок із дизайнерськими напрямами ХХ століття.

На жаль,  це видання поки що відсутнє у фонді нашої бібліотеки.

Відзнаку "Видавничий імідж року" здобуло українське видавництво "Наш Формат", яке у 2006 році заснував громадський діяч, підприємець та меценат Владислав Кириченко як мистецьку агенцію, що займалася випуском аудіокниг, значків, плакатів, футболок. У 2012 році "Наш формат" очолив Антон Мартинов, який став співвласником видавництва.

З 2014 року видавництво почало спеціалізуватися на українських перекладах нехудожньої літератури, зокрема світових бестселерів про бізнес, саморозвиток, економіку, психологію, а також біографій та мемуарів. У його виданнях представлено українські переклади Нобелівських лауреатів Деніела Канемана та Річарда Талера, світові бестселери, такі як "Чорний лебідь" Насіма Талеба, "Атлант розправив плечі" Айн Ренд, "Чому нації занепадають" Дарона Аджемоґлу і Джеймса Робінсона та багато інших. У 2017 році загальний наклад книжок видавництва сягнув 410 тисяч примірників.

Дорогі наші читачі, по завершенні карантину запрошуємо вас до бібліотеки для ознайомлення з книжками-переможницями. Зробимо все можливе, щоб книги, які поки що відсутні у фонді нашої бібліотеки, якнайшвидше з'явилися на книжкових полицях.