НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Відкрито вільний доступ для усіх до Національної бібліотеки надзвичайних ситуацій

30-03-2020 Національна бібліотека надзвичайних ситуацій створена 19 березня 2020 року. Скористатися нею ви можете, перейшовши за посиланням

Її відкрив Інтернет-архів у Сан-Франциско, і вільний доступ до неї буде надано принаймні до 30 червня або до кінця національної надзвичайної ситуації у Сполучених Штатах.

Брюстер Кейл, бібліотекар з оцифрування в Internet Archive, написав: якщо ви можете дозволити собі купувати книги, будь ласка, купуйте — книжкові магазини потребують ваших грошових вливань. Але, якщо ви не можете собі це дозволити, або якщо вам потрібні книги, яких немає в жодній книгарні, і, особливо, якщо ви нині належите до понад одного мільярда студентів та викладачів, які перебувають на дистанційній формі навчання у зв'язку з карантином, будь ласка: підпишіться, безплатно увійдіть та завантажте потрібну для вас книгу!

Майже всі книги колекції — з минулого століття.

Чи законно це? Адвокат з авторських прав Кайл Кортні зазначив: бібліотеки мають надповноваження щодо авторських прав, які вони можуть використовувати в надзвичайних ситуаціях.

Чи практикувалось подібне раніше? У часи Другої світової було створено книжкову Раду (1942 р.). Її головою ради був Вільям Вардер Нортон, який заявив, що "книжки корисні, необхідні та незамінні". "Війна ідей не зможе бути виграна без книг, так само як морська війна не може бути виграна без кораблів".

Американський історик і журналіст Йоні Аппельбаум писав в "Атлантиці" кілька років тому, що рада фактично роздала більше ніж сто двадцять мільйонів книг — і створила націю читачів.

Рада з книг у воєнні часи зробила ще один проєкт — запустила радіопрограму "Книги ніколи не вмирають".

Тож запрошуємо усіх наших читачів до користування унікальним ресурсом!