НОВИНИ ТА ПОДІЇ

"Бібліотерапія: твоя книга щастя". Прокрастинація

03-03-2020 Відбувся черговий тренінг любителів бібліотерапії з незмінним психологом, спікером та коучем Златою Біневич та тренером "Освітнього хабу" Вікторією Дівонькою. Темою тренінгу була прокрастинація. Психологи спочатку вказали на мінуси прокрастинація, а потім – на плюси.

Прокрастинація – це постійне відкладання важливих справ. Людина не сумнівається, що зробить заплановане, але не наважується розпочати процес. Натомість вона може займатися справами, які мають другорядне значення. Усвідомивши, що важливе і задумане так і не здійснилося, людина починає відчувати провину і втому від нерозтраченої енергії.

Потрібно розрізняти прокрастинацію і лінь: ледар не бажає що-небудь робити в принципі, а людина з прокрастинацією хоче, але не наважується почати діяти.

Чи страшна прокрастинація? Ні. Насправді треба правильно розподіляти час і приділяти увагу самодисципліні, тому що людина в принципі не може всі свої плани зберігати в голові. Краще складати план дня на папері й максимально втілювати його в життя.

Прокрастинація – це звичка, і її можна змінити на протилежну – перетворювати задум на дію, не відкладаючи його на потім. Щоб почати діяти одразу, потрібно просто не залишати собі часу на роздуми.