НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Презентація книжки "Розповідають галицькі німці" Олени Серпень

05-02-2020 У бібліотеці відбулася презентація книжки "Розповідають галицькі німці", у якій йдеться про життя німців, що понад 200 років тому були переселенні до Львова та околиць. Авторка, дослідниця та журналістка, мисткиня, що народилася і виросла у Львові, Олена Серпень тривалий час живе в Німеччині і там проводить свої розвідки, які у минулому році оформила у книгу. 
Будь-які свідчення про галицьких німців тривалий час знаходилися у закапелках української історії через політичну кон’юнктуру радянської влади. Більшість переселенців мали земельні володіння та підтримували українських визвольний рух і через це були стратегічно "незручними" для комуністичного режиму. Як пояснює авторка, на європейських просторах відома історія галицьких німців. Проте унікальність книги полягає в тому, що після виступів на наукових конференціях за кордоном Олена Серпень, прагнучи пролити світло на події історії рідного краю, опублікувала свої дослідження саме для українського населення.

На презентації авторка розповіла, як збирала матеріали та які труднощі траплялися на шляху до видання книги. Також ми переглянули документальний фільм про поселення галицьких німців, який Олена Серпень доповнила коментарями. Дошукатися історичної правди з нами намагалися допитливі студенти Київського електромеханічного коледжу, які з цікавістю слухали дослідницю та відкривали для себе забуті сторінки української історії.
Зустріч пройшла у теплій та камерній атмосфері, як це буває, коли людей з різними інтересами, професійним спрямуванням збирає книга.