НОВИНИ ТА ПОДІЇ

"75 років у колі друзів" – ювілейне свято Публічної бібліотеки імені Лесі Українки

29-11-2019 Бібліотека скликала на ювілейне свято гостей з кола давніх і нинішніх партнерів, друзів, благодійників, працівників бібліотеки-ветеранів. В оновленому фоє бібліотеки гостей зустрічали працівники бібліотеки, а біля статуї Лесі Українки бандуристка Тетяна Павленко виконувала українські народні мелодії.
У читальній залі, поки збиралися гості, транслювався фільм, створений працівниками бібліотеки – "Бібліотека за лаштунками", в якому зібрані фрагменти виконання внутрішніх бібліотечних процесів: розставляння книжок, робота з лагодженням техніки, опрацювання літератури й т.д.

Розпочався вечір виконанням Катею Зорко пісні Кузьми Скрябіна "Старі фотографії", під час якої на екрані демонструвалися світлини з історії бібліотеки.
Чудові ведучі вечора – Олександр Козинець і Анна Собкевич – привітали усіх, хто святкує ювілей бібліотеки! Адже кожен із присутніх є важливою, невіддільною частинкою унікального, багатого і безмежного всесвіту, що іменується БІБЛІОТЕКА.

Бібліотека – це, передусім, люди, які тут працюють: люди, які фінансово забезпечують і матеріально підтримують бібліотеку; люди, які пишуть і видають книжки; люди, які читають книжки й від того збагачуються; люди, які є провідниками мудрості, закладеної в книжках…
Свого часу президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Васильович Афонін, присутній на святі, написав присвяту бібліотекарям, що, насправді, є присвятою усім гостям бібліотеки:
"В умовах фронту нині ваше свято,
І ви — на головному рубежі.
І скільки ж сили треба вам зібрати
На захист української душі!
На захист того, що нас всіх єднає,
Дає наснагу вірить в майбуття,
І, як надія, душі окриляє,
Даруючи любов нам до життя.
У нас нема часу на оборону
В інформаційній цій важкій війні.
Йдемо в атаку всі одним загоном,
Щоб буть не під конем, а на коні.
Ми поруч з вами, ваша зброя — слово,
Яку куєм ми нині попри все.
Партнерство наше — головна основа
Того, що перемогу нам несе.
І хоч ревуть свинцеві лиховії,
На злам усіх випробуючи нас,
В ваших руках на майбуття надія.
Ми вірим вам і щиро любим вас!"

Усіх присутніх з ювілейним святом привітала директор бібліотеки Ольга Іванівна Романюк. Вона подякувала колективу і бібліотечним ветеранам, які прийшли на свято і які не змогли прийти.
Слово для вітання ведучі надали і людині-легенді, чиє життя нерозривно пов’язане з бібліотекою, яка своєю наполегливістю, мудрістю, великим талантом керівника вивела бібліотеку на рівень найкращих в Україні – Людмилі Іванівні Ковальчук.
Для усіх гостей прозвучав музичний подарунок у виконанні бандуристки Тетяни Павленко.
У колі друзів бібліотеки – представники міської влади: директор Департаменту культури Діана Олегівна Попова, начальник відділу з питань роботи музеїв, бібліотек, архіву та міжнародних зв’язків Департаменту культури Тетяна Петрівна Мухіна-Мрига, головний спеціаліст Ірина Іванівна Косар. Вони привітали колектив бібліотеки та вручили йому Подяку.
За проєкт "Бібліотека+театр" у 2018 році бібліотека отримала найвищу театральну нагороду "Київську пектораль". Партнери по проєкту бібліотеки – представники творчого об’єднання "Театральна майстерня Миколи Рушковського" – привітали бібліотеку жартівливою сценкою.
Бібліотека об’єднує довкола себе соціально активних, освічених і надзвичайно талановитих людей. У цьому колі — Микола Володимирович Томенко. Бібліотека вдячна йому за презентовані у її стінах і подаровані книжки, за допомогу у відновленні постаменту Лесі Українки на її могилі, фінансування та виготовлення пам’ятника на могилу незабутнього Миколи Даниловича Сома, за величезну роботу з популяризації культурної спадщини України у світі. Микола Володимирович через зайнятість не зміг відвідати наше свято – привітати бібліотеку прийшла його представниця український політик та письменниця, народний депутат України III, IV, V, VI скликань, член Національної спілки письменників України Олена Бондаренко.
Довкола популяризації книжки і читання базується співпраця бібліотеки з Національною спілкою письменників України. Саме тому на ювілей завітала голова Київської організації Національної спілки письменників України, лауреат Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки Марія Морозенко, відомі письменники, лауреат літературних премій Василь Іванович Фольварочний, письменниця Лариса Ніцой.
Бібліотека вдячна і присутньому на святі доктору богословських наук, доктору мистецтвознавства, доктору філософії, професору, академіку Дмитру Власовичу Степовику, власна колекція книжок якого влилась безцінним скарбом у фонд бібліотеки і доступна кожному її читачу.
Неабияка подяка висловлюється і Олексію Шепетовичу, представнику Департаменту суспільних комунікацій КМДА – за співпрацю у реалізації надзвичайно важливої програми видання творів київських авторів, що поповнили полиці київських бібліотек.
З ювілеєм привітав бібліотеку Олександр Васильович Афонін, який очолює Українську асоціацію видавців та книгорозповсюджувачів, і який усе життя наполегливо працює на розвиток книговидання в Україні.
Бібліотека горда, що свого часу – понад 40 років тому – її фоє прикрасила статуя Лесі Українки, автор якої – народний художник України Володимир Прядка – також був присутній на святі. Два роки тому автор і його дипломна робота зустрілися, і то була незабутня для усіх учасників зустріч у бібліотеці.
Святкував ювілей з бібліотечним колективом і майстер каліграфії світового рівня, видатний графік Василь Чебаник – автор графічних портретів Лесі Українки, ілюстратор і художник-оформлювач багатьох книжок українських класиків. Бібліотеці за честь було підтримати проєкт усього життя Василя Яковича – "Графіка української мови", що був поданий та здобув найвищу відзнаку – Національну премію імені Т.Г.Шевченка.
Увійшов в історію бібліотеки надзвичайно талановитий театральний художник Александр Павлович Друганов. Саме його розпис прикрашає фоє бібліотеки.
Бібліотека також вдячна за співпрацю молодому і талановитому художнику, Заслуженому діячу мистецтв Роману Петруку.
Саме з постаттю Лесі пов’язана багатолітня співпраця і дружба бібліотеки із заступником директора Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України Сергієм Анастасовичем Гальченком, дослідницею творчості Лесі Українки, науковим співробітником відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Аллою Георгіївною Дибою, завідувачкою Музею Лесі Українки – Щукіною Іриною Анатоліївною.
Ім’я Лесі Українки привело до бібліотеки кінорежисера, сценариста Наталю Вікторівну Яковлєву, яка реалізує проєкт "Плеяда" (створення художніх фільмів про українських класиків-плеядівців, зокрема, і про Лесю Українку).
Запрошена на ювілей і Хоролець Лариса Іванівна – народна артистка України, наш перший міністр культури України.
На ювілейне свято завітала голова Комітету з питань духовності, моралі та культури Громадської ради при КМДА Лариса Костянтинівна Котлякова – людина, яка несе світле, добре, вічне, і яка є вірним і надійним партнером бібліотеки.
В усі часи в горі і в радості бібліотеці було і є на кого покластися, отримати підтримку та поділяти тривоги, радості. Бо має надійний тил.
Це Валентина Cтепанівна Пашкова — координатор американських центрів Посольства США в Україні, доктор історичних наук, доцент, заслужений працівник культури України, Ірина Олександрівна Шевченко — директор Центру неперервної культурно-мистецької освіти; кандидат педагогічних наук, доцент, професор, представник від УБА Українська бібліотечна асоціація Ярослава Євгенівна Сошинська.
Була з нами Олена Вікторівна Воскобойнікова-Гузєєва — доктор наук із соціальних комунікацій, завідувачка кафедри бібліотекознавства та інформології інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, студенти якого проходять практику у стінах бібліотеки. Вітання колективу і усім друзям бібліотеки передала Тетяна Василівна Новальська — доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв. Саме вони роблять усе можливе, аби покращити рівень підготовки фахівців та нових кадрів для бібліотеки.
За велику честь було бачити у стінах бібліотеки представництво Українського інституту книги, очолюваного Олександрою Андріївною Коваль. Бібліотека вдячна за вітання і готова активно співпрацювати з Інститутом у найважливішому на сьогодні напрямку – поширення книги і розвитку читання.
Привітати бібліотеку з ювілеєм прийшли колеги з бібліотек національного значення, а також директори ЦБС міста та міських бібліотек, яким Публічна бібліотека імені Лесі Українки щиро вдячна за співпрацю, підтримку, сприяння, взаєморозуміння.
Запрошені на свято і багатолітні партнери, друзі відділу літератури іноземними мовами бібліотеки: завідувач кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету ім. Б. Грінченка, заслужений працівник освіти України Юрій Іванович Ковбасенко та завідувачка медіатеки Французького інституту в Україні Валентина Стукалова.
Пишається бібліотека краєзнавцями, які розділили з нею свято — відданими друзями відділу краєзнавчої літератури та бібліографії: читачкою Валентиною Сухоставською, керівником педагогічного колективу коледжу імені Макаренка Вікторією Шевчук, відомими києвознавцем Аркадієм Третяковим, екскурсоводами Ліги екскурсоводів Києва — Анатолієм Трохимовичем Халепо та Людмилою Шевченко.
Святковий вечір з колективом та друзями бібліотеки розділила журналістка та громадська діячка Манана Абашидзе. Бібліотека щиро дякує їй за дружбу, допомогу, сприяння і за її щиру відданість українській національній ідеї!
У цей день слова вдячності прозвучали і на адресу неймовірних людей, які беруть активну участь у діяльності бібліотеки, допомагають у реалізації багатьох проєктів: Лучканину Сергію Мирославовичу — доктору філологічних наук, професору кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики університету імені Т. Шевченка; Новіковій-Вігран Оксані Сергіївні, генеральному директору музею "Київська фортеця"; психологу Златі Біневич, яка так багато вкладає свого часу, душі, знань у підтримку проєктів, що реалізуються бібліотекою; великому патріоту, музейнику і письменнику Назару Розлуцькому; Голові правління "Українського клубу" Роману Кухаруку; поету, митцю, драматургу, педагогу Анатолію Горовому…
Ми вдячні багатолітнім партнерам і благодійникам бібліотеки, які у цей день також долучилися до святкування: Лінчевському Михайлу Петровичу, Менжерес Галині Миколаївні, Сахаровій Валентині Григорівні та Коржу Віталію Терентійовичу.
Вітально-урочиста частина свята завершилася музичним привітанням від гурту "Чумаки" товариства "Знання".
Бібліотека бажає усім друзям творчості і натхнення, щастя, добробуту та любові!
Не оминайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки.
Нема прекрасніших доріг,
Ніж в цей вселюдський храм науки.


Фотоальбом ювілею

Фотоальбом, підготовлений до 75-річчя Публічної бібліотеки імені Лесі Українки