НОВИНИ ТА ПОДІЇ

"Київ в його творах"

20-08-2019 Нещодавно виповнилося 80 років професійному краєзнавцю, києвознавцю, журналісту, нашому доброму другу і користувачу – Василю Васильовичу Галайбі. У знак пошани з нагоди ювілею у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відкрито книжкову виставку "Київ в його творах".

На виставці представлені києвознавчі  праці автора. Хоч і не киянин за народженням, Василь Васильович більшу частину свого життя присвятив Києву, а точніше його історії – вивчав історичну  періодику, зібрав величезну добірку архівних матеріалів  і фотодокументів, на основі яких написав більше шестиста статей про  найвідоміші архітектурні пам’ятки Києва, храми, монастирі, навчальні заклади, лікарні, благодійні установи,  особливості суспільного життя міста, культуру і побут киян. 

У 1970-80-і роки наполегливо  ходив вулицями Києва і фотографував  стару забудову, чи як він говорить, "розвалюшки". Незабаром старі будівлі масово почали зносити, так що світлини Галайби майже  єдина можливість уявити сьогодні, яким був Київ минулого століття. А його книга "Фотоспомин. Київ, якого немає: анотований альбом світлин 1977–1988 років" (2000) стала бестселером. Зараз ми  знову можемо побачити та зрівняти той незабутній колишній Київ у новому виданні невтомного києвознавця "Фотоспомин. Київ, якого не стало…" (2018), де він заново зібрав, упорядив, відкорегував, відретушував фотографії і плівки та видав другу, майже вдвічі розширену, практично заново написану книгу. І це не дивно, адже дослідник живе за принципом "По собі всюди залишай добру згадку", а його життєве кредо – "Нам спокій тільки сниться".

Усіх охочих запрошуємо познайомитися з творчим доробком ювіляра, дізнатись про його творчий і життєвий шлях в електронній історичній енциклопедії "Київ". На виставці також представлено портрет Василя Галайби і бібліографічний покажчик його творчості, що був підготовлений працівниками відділу.

Виставка діятиме до 30 вересня.