НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Виставка "У вишиванці – душа народу"

15-05-2019 Вишивка в Україні – один із найбільш улюблених і поширених різновидів народної творчості. У виробах українських вишивальниць нас захоплює піднесений світ краси й фантазії, поетичного осмислення життя, світ натхненних образів, коріння яких сягає міфології, звичаїв і уявлень наших предків.

Щорічно третього четверга травня відзначається День української вишиванки – самобутнє свято, покликане сприяти збереженню українських цінностей та популяризувати їх. Одягаючи в цей день вишиту сорочку, ми виражаємо свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість. У стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Про історію української вишивки й таємниці її символіки розповідає виставка книжок і журнальних публікацій "У вишиванці – душа народу", що відкрита у читальній залі. Тим, хто вміє вишивати, ми пропонуємо схеми чудових візерунків для оздоблення сорочок, а тим, хто хоче навчитися – бібліотекарі можуть показати, як це робиться.

Триватиме виставка до 30 травня. А 16 травня запрошуємо усіх вбратися у вишиваночки та прийти до бібліотеки, щоб святкувати разом з нами.