НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Екскурсія "Замкова гора"

05-05-2019 У  сонячний вихідний день відділ краєзнавчої літератури та бібліографії, завершуючи  свою роботу в рамках "Лекторію Павлівського скверу", провів безкоштовну екскурсію "Замкова гора". Рекордна кількість охочих, понад 70  учасників, радісно зустрічала знаного в Києві гіда, екскурсовода, києвознавця Халепо Анатолія, який дуже цікаво провів майже чотиригодинну екскурсію Замковою горою – одним із найкрасивіших місць у центрі Києва.

Прямуючи історичними стежками Замкової гори, учасники екскурсії познайомилися зі священним місцем. Можливо, саме тут був перший град легендарного Кия. Звідси управляли краєм князі і воєводи. Тут розміщувався унікальний для середньовічної Європи дерев'яний замок. Оглядаючи красоти Києва з Замкової гори,  екскурсанти переконалися в тому, що це справжня нерукотворна фортеця, помилувалися  видами Києва з висоти пташиного польоту і дізналися, що в  самому центрі міста знаходиться старий, занедбаний цвинтар, де ховалися і відроджували нове життя кияни, залишившись живими після Батиєвої навали.

Замкова гора – одне з найдивовижніших місць у Києві. Цей високий пагорб з історією в кілька тисяч років зараз спорожнів: тут не знайдеш нічого, крім загублених серед дерев залишків старовинного кладовища. Але для багатьох киян Замкова гора – одне з найулюбленіших місць столиці.

Учасники екскурсії  подякували Анатолію Трохимовичу за цікаву розповідь, глибокі знання історії Києва, атмосферу любові і пошани до нашого величного міста та його святинь.