НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Лекторій Павлівського скверу

13-04-2019 У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії всіх охочих до нових знань уже вдруге запросив "Лекторій Павлівського скверу". Відкрила захід завідувач відділу Надія Грищенко. У своєму вступному слові привітала присутніх, розповіла про особливості та основні напрямки діяльності відділу, представила спільний проект Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки та НБ НаУКМА – "Цифрова бібліотека "Київ".

Голова ГО "Українська природоохоронна група", науковий співробітник  Інституту зоології імені І.І.  Шмальгаузена  НАН України Олексій Василюк у своїй лекції "Екосистемні послуги. Які безкоштовні блага ми отримуємо від природи, коли ми її зберігаємо"  розповів про екосистемні послуги, на прикладі Голосіївського національного парку пояснив, які корисні блага щодня безкоштовно отримує  кожен киянин від близького сусідства з природою.

Наприкінці лекції Олексій  відповів на запитання присутніх стосовно відновлення річки Либідь, збереження Совських ставків та подарував у фонд відділу книгу природоохоронної тематики.

У другій лекції із заявленої на цей день програми "Як відрізнити ненадійні джерела інформації від надійних" наукова співробітниця Інституту фізіології ім. Богомольця Ксенія Гулак підняла дуже важливі для нас сьогодні  питання надійності інформації, яку ми отримуємо з різних джерел. Під час виступу лекторка розповіла  присутнім як визначати  надійні джерела інформації, як відрізняти фейки від правди. За допомогою слайдів продемонструвала, як створюється фейкове відео та як неякісні джерела використовують заради привернення  нашої  уваги. Лекція  викликала жваву дискусію серед наших гостей.

14 квітня, попри вихідний день, "Лекторій Павлівського скверу" продовжував роботу. Цього разу на порядку денному: кандидатка фізико-математичних наук, наукова співробітниця Інституту математики НАН України Ірина Єгорченко з лекцією "Логіка та логічні помилки та маніпуляції". Говорила про логічні прийоми та  логічні помилки, які нам нав'язують задля маніпулювання нами. Про те, з чого складається і як працює наше мислення, як  використовувати можливості різних видів мислення, а ще – як працюють найпоширеніші способи маніпуляції та як їх визначати, щоб в майбутньому зуміти їх розпізнати та не стати жертвою маніпулятора.

Віце-президент Національної всеукраїнської федерації кінологічного спорту, дійсний член асоціації міжнародного права Сергій Авраменко  з лекцією "Соціальні конфлікти через правову необізнаність. Людина з собакою в мегаполісі". Розповідав  про порядок утримання і поводження з домашніми та іншими тваринами у місті Києві, про права  тварин та обов’язки  їх власників, соціальні конфлікти між ними  та іншими мешканцями мегаполіса, що виникають через їх правову необізнаність. Про проблеми  з вигулом собак – хто винен і що робити? Як перевозити домашніх тварин у громадському транспорті та багато іншого.