НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Екскурсія до Ботанічного саду імені академіка Олександра Фоміна

09-04-2019 Працівники  відділу краєзнавчої літератури та бібліографії, спільно з Лігою екскурсоводів міста Києва,  для  користувачів, працівників Публічної бібліотеки імені  Лесі Українки  та  студентів Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка  організували  екскурсію  до Ботанічного саду імені  академіка Олександра Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка з нагоди 180-річчя від дня заснування. Екскурсію провела  екскурсовод-волонтер Людмила Шевченко.

Ботанічний сад ім. А. Фоміна, "зелене серце" центральної частини  Києва, став за довгі роки свого існування істинною прикрасою і визначною пам'яткою міста, унікальною екологічною територією, котра в будь-який час року щедро обдаровує відвідувачів своїми казковими красотами. А в ці перші теплі  весняні дні особливо  вражають розквітлі магнолії. 

З розповіді екскурсовода дізналися, що ці реліктові гіганти існували ще за часів динозаврів. Саме у цьому ботсаду знаходиться найбільша у Східній Європі колекція білих квітів. Відкрили для себе скульптурну композицію "Ворота душі": відкрита книга як діалог Тараса Шевченка і Ду Фу,  яка відображає  двох великих поетів – українського й китайського народів. Композиція присвячена 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною й Китаєм. Почули багато нових цікавих фактів  з  історії  будівництва головного корпусу Київського університету та заснування  ботанічного саду. Кожна  історична  довідка чи оповідка нашого  екскурсовода  переносили  присутніх у минулі  часи та майстерно пов'язували минувшину і сьогодення.

Щиро вдячні Людмилі Шевченко за креативну, змістовну, пізнавальну екскурсію, надзвичайні враження від побаченого та  можливість створити чудові незабутні фото поруч із чарівними магноліями.