НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Екскурсія до Музею Революції Гідності

01-04-2019 Працівники відділу краєзнавчої літератури та бібліографії організували екскурсію для користувачів бібліотеки – студентів  Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка – до Інформаційно-виставкового центру, майбутнього Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, який знаходиться на Майдані Незалежності в приміщенні Будинку Профспілок на двох поверхах.  Захід приурочено до 5-ї річниці Революції Гідності. Екскурсію проводив Євген Сафар'янс, історик, cтарший науковий співробітник Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. 

На першому поверсі  центру студенти змогли зануритися в атмосферу подій, що відбувались  на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках, учасником  яких  був сам історик. Відвідувачі  дізналися передумови та перебіг Євромайдану, отримали інформацію про маршрут "Місця Революції Гідності", ознайомилися з експозицією "Назустріч свободі". На другому поверсі центру  відвідувачі "походили" по стилізованій карті Майдану, на якій позначені ключові місця Революції Гідності, барикади та центральні будівлі. В інформаційних боксах багато матеріалів з історії Майдану. Завдяки мультимедійним засобам, відвідувачі поринули в атмосферу подій, зокрема через оповіді її учасників, які відтворюються в аудіоформаті. Студенти познайомилися з "топографічною стіною" – дощечками із назвами населених пунктів. Як і під час Майдану, одна зі студенток написала на вільній дощечці назву свого населеного пункту. Біля "стіни" зробили на пам’ять світлину.

Екскурсанти поглибили   знання  з історії України, Києва. Захід пройшов  в атмосфері глибокої любові і пошани до нашого величного міста та його святинь,  яку учасники  відчули під час зустрічі.

На завершення  студенти висловили подяку за проведення заходу, експозиції якого  зберігають пам’ять про події Революції Гідності.

На пам’ять про події, що відбувалися в Києві, історик подарував бібліотеці Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка та відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки книжку Світлани Терейковської "Небесна Сотня. Життєписи" та проспект Музею Майдана.