НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Лекція з циклу "Література доби московської окупації: імена і твори"

31-03-2019 В останню неділю березня бібліотека традиційно приймала знавців літератури та поціновувачів художнього слова. Цього разу лекція з циклу "Література доби московської окупації: імена і твори" була присвячена розгляду творчості прозаїка Миколи Кравчука та поета Анатолія Косматенка. 
Поєднуючи педагогічну діяльність з письменництвом, Микола Кравчук створив низку новел, що увійшли до збірок "Криниця під вікном", "Гіркий цвіт полину", "На нове літо", "Незаймана вода" та інші. Вчительська праця, роки спостережень надихали митця на описання найтонших людських почуттів, за що друзі по перу називали його "вершником новелістики". Письменник став лауреатом республіканської літературної премії імені Ю. Яновського та обласної літературної премії імені Григорія Косинки.

Літературний доробок Анатолія Косматенка становлять поетичні твори, серед яких найбільш вирізняються байки. Вони вміщені  у багатьох збірках, серед яких найвідоміші "Жагуче кохання" та "Байки". Майстер слова здобув визнання за свій "живий" народний слог, милозвучність поетичної мови, свіжу образність, точну алегоричність.
Байки Анатолія Косматенка та уривок з новели Миколи Кравчука прочитав постійний і шанований гість нашої бібліотеки Горовий Анатолій. За захопливий вечір вдячні і нашому постійному лектору Роману Кухаруку, голові "Українського клубу", та усім, хто цікавиться здобутками рідної літератури.