НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Виставка "Україна у вогні й бурі революції 1917–1921 років"

09-01-2019 Запрошуємо завітати до читальної зали й ознайомитися з оновленою виставкою літератури, присвяченою 100-річчю української революції 19171921 рр. періоду в історії України, коли з великою силою розкрилися свободолюбство і національний дух українського народу. 3 січня минуло століття, з того дня, коли на першому засіданні Української Народної ради було одностайно прийнято Ухвалу про злуку ЗУНР і УНР. Тоді було зроблено перший крок на шляху до соборності українських земель.

100 років тому 22 січня на Софіївській площі, біля пам'ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутності десятків тисяч киян лідери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу.

Про ці знаменні події, а також про великих українців, які в різні часи словом і багнетом боролися за незалежну Соборну Українську державу, розповідає наша виставка; словом народних пісень, творів Шевченка і Франка, поезії Маланюка, Олеся та інших митців закликає нас об'єднатися, консолідуватися навколо української ідеї, берегти й зміцнювати свою державу, бути гідними подвигів героїв, мучеників, рятівників, духовних поводирів, що поклали своє життя на вівтар святої боротьби за Україну.