НОВИНИ ТА ПОДІЇ

День визволення Києва від фашистських загарбників

06-11-2018 Щороку 6 листопада відзначаємо День визволення Києва, згадуємо загиблих та спілкуємося з тими, хто пам'ятає воєнні роки. Страшний період війни й окупації вніс значні зміни в долі людей і в нашу історію. Київ вистояв, хоч і зазнав величезних втрат.
5 листопада у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відбувся тематичний вечір, присвячений 75-річчю визволення Києва від фашистських загарбників. На захід були запрошені студенти І та ІІ курсів Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка та постійні користувачі відділу.
Особливий гість заходу Євген Рейцен – киянин, києвознавець очевидець страшних подій, поділився спогадами про те, як жилося киянам під владою гітлерівців, згадав окремі епізоди зі свого воєнного дитинства періоду окупації, розповів, чим було наповнене життя "дітей війни", як кияни допомагали один одному виживати й, попри розруху та голод, раділи кожному прожитому дню.

Свою розповідь Євген доповнив віршем, написаним для другого видання книги «От Евбаза до Шулявки. Оккупация и послевоенные годы: сборник воспоминаний», яку він разом із письменником та києвознавцем Вадимом Ляшенко презентували наприкінці заходу. До другого видання книжки увійшли спогади самого Євгена Рейцена та інших "дітей війни", які пережили окупацію Києва, а також про тяжкий післявоєнний період. Окремі глави книги присвячені київській злочинності («Чорна кішка», безпритульники та злодії).
Про своє дитинство у повоєнному Києві також розповіла наша постійна користувачка Валентина Василівна Сухоставська.
Упродовж усього заходу демонструвалися документальні відеоролики, присвячені періоду окупації та визволенню Києва.