НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Проект "Бібліотерапія: твоя книга щастя"

21-08-2018 Мета проекту – за допомогою книги і читання сприяти  подоланню важких "душевних" моментів:  нудьги, депресії, ностальгії, відчаю і т.п.

Науково підтверджено, що читання – потужна оздоровча процедура і в провідних клініках ввели новий метод лікування - бібліотерапію. У 2013-му році МОЗ Великобританії затвердило програму, за якою лікар може призначити пацієнтові в якості лікування... книжку. У список рекомендованої літератури входять 30 книжок з психології. Для кожної конкретної психологічної проблеми - своя книжка, яку можна взяти в британських бібліотеках.

Потрібна книжка, прочитана в потрібний час, – найкращі ліки. І кращий рецепт поліпшення важкого морального стану. І розуміння того, що ти не один у світі зі своїми проблемами. Бо книжка – це зброшурована людина, з якою ти розмовляєш. Вона містить почуття і думки, жарти і емоції, сумніви і роздуми.

Попри всю важливість медичних процедур пріоритетним, цільовим моментом є робота зі свідомістю людини, з його "мозковою програмою". Адже у людини, яка отримала психологічну травму, абсолютно нереалістичне, катастрофічне сприйняття ситуації, в якій вона опинилася, і себе самої. І тут важливо вчасно допомогти переломити цю важку психологічну ситуацію, переконати її.

Складовою проекту є:

  • просвітницька та консультативна допомога психолога, що надаватиметься щосуботи, з 17.00 до 19.00 в залі громадських ініціатив (вул. Січових стрільців, 77);
  • рекомендація літератури з психології, що успішно застосовується в клінічних умовах;
  • рекомендація художньої літератури, що має терапевтичний ефект при різних станах. Правильно підібрана література є потужним засобом для «терапії духу»;
  • після прочитання відбуватимуться співбесіди, під час яких проводитиметься корекція розуміння читачем - пацієнтом змісту книги з акцентом на найважливіше, здатне переламати ситуацію, в якій опинився хворий.

Запрошуємо усіх, хто прагне віднайти душевний спокій, погрітися біля багаття. Взаєморозуміння, пройтися по містку Надії, набрати повні долоні Сонця, одним словом, знайти свій тихий рай, своє Щастя!

Проект стартує 8 вересня 2018 року.

Куратори проекту:

відділ абонемента (Голубкова А.В.)  Тел.: 486-00-74

відділ соціокультурної та маркетингової роботи  (Геде О.Е.) Тел.: 486-00-86

практичний психолог, коуч, тренер з питань жіночого щастя, поетка та організаторка мистецьких заходів - Злата Біневич.