НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Творча зустріч із головним куратором форуму Anne de Kiev Fest на тему: "Анна Ярославна – київська княжна та королева Франції"

22-05-2018 Сьогодні в рамках святкування Дня Києва у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відбулася зустріч із головним куратором форуму Anne de Kiev Fest, головою Київської організації «Київ. Стратегія 2025», актором – Федором Баландіним.  Образом і брендом форуму була молодша донька князя Ярослава Мудрого – Анна Ярославна. Саме вона стала в міжнародному медійному просторі сенсаційною постаттю, об яку розбиваються списи президентів, істориків, блогерів. Вище керівництво України навіть заявило про спроби "викрасти" у нас княжну Анну Ярославну, прописавши її в російську історію. 

У липні 2015 року за ініціативи громадських організацій "Київ. Стратегія 2025" мера Києва Віталія Кличка, посольства Французької республіки в Україні, Міністерства культури України вперше проведено Міжнародний фестиваль мистецтв "Anne de Kiev Fest". Основною подією фестивалю стала презентація моделі пам’ятника королеві Анні, яка відбулась на території Національного заповідника "Софія Київська". Автори пам’ятника – Костянтин Скритуцький та Федір Баландін.

10 листопада 2016 року о 17:30 у Сквері на Львівській площі в присутності Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Ізабель Дюмон відбулося відкриття пам`ятника "Анна Ярославна. Королева Франції".

Упродовж зустрічі Федором Баландіним були показані відеоматеріали фестивалю з інсталяціями та різними заходами, які проводилися організаторами. Гість також розповів про цікаві факти з життя Анни, запросив на відкриття IV Фестивалю Anne de Kiev Fest, який відбудеться напередодні Дня Києва, де буде продовження розповідей про видатних жінок світу. Також очікується сенсаційна подія – за ініціативи Паризької Митрополії Української Православної Церкви (Київського Патріархату) буде оголошено про створення всесвітньої ініціативної ради з канонізації Анни Київської. 

На тематичному вечорі серед гостей були студенти третього курсу Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка, бібліотечні працівники міста Києва, екскурсоводи Ліги екскурсоводів міста Києва та користувачі відділу.

Наприкінці заходу Федір Баландін відповів на численні запитання відвідувачів. На згадку про зустріч із митцем були зроблені світлини.