НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Вечір "Едмон Ростан у світовому мистецтві"

16-04-2018 У відділі літератури з питань мистецтв відбувся вечір "Едмон Ростан у світовому мистецтві", присвячений трьом ювілейним датам: 150-річчю від дня народження, 100-річчю з дня смерті видатного драматурга і 120-річчю створення славетної п'єси "Сірано де Бержерак".

Програма вечора надала можливість познайомитися з втіленням цієї п'єси у драматичному театрі, на оперній і балетних сценах, а також у кіномистецтві і книжковій ілюстрації.

Вечір відкрився уривком з монологу Сірано мовою оригіналу і в українському перекладі Максима Рильського у виконанні актора Театральної майстерні М. Рушковського Валерія Філіпенка. Актори цієї ж Майстерні – Володимир Постановський, Роксолана Мулик і Олексій Маслов – зіграли великий уривок із п'єси.

Ведучий театрального відеолекторію "Світова оперна сцена" Дмитро Курілов познайомив присутніх з оперою "Сірано де Бержерак", виставою Театру "Комеді Франсез" і кінофільмом за участю Жерара Депардьє.

Ведуча відеолекторію "Світовий балет" Євгенія Захарченко познайомила з балетом "Сірано де Бержерак" у хореографії і виконанні Ролана Петі.

На закінчення вечора учениця Школи мистецтв Аліса Чорна проспівала французькою мовою "Гімн любові" Едіт Піаф.

Вів вечір завідувач відділу літератури з питань  мистецтв бібліотеки, театрознавець Леонід Криворучко. Він розповів про постановки "Сірано де Бержерак" на світовій сцені від дня прем'єри до нашої сучасності.

Відділ мистецтв підготував велику книжково-ілюстративну виставку "Едмон Ростан у світовому мистецтві", яка діятиме до 1 червня.