НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Фольклорно-етнографічна імпреза «Українська вишивка – скарбниця народної творчості»

13-10-2017 Завтра відзначається одне з найбільш шанованих релігійних  свят — свято Покрови Пресвятої Богородиці. Певно, не випадково цього дня в Україні також  відзначають День українського козацтва та  День захисника України. Всі ці свята об’єднані історією в один день, бо саме  Богородиця  з давніх-давен вважається покровителькою українського козацтва та захисників Вітчизни.

В Україні свято Покрови Пресвятої Богородиці — одне з найбільших релігійних свят, до якого українці завжди ретельно  готувалися: святковими рушниками прикрашали не тільки церкву, а й кожну оселю. Особливої уваги надавали рушникам — старовинним оберегам дому і родини. У давнину рушник, вишитий відповідними візерунками-символами, був атрибутом  багатьох обрядів: з рушником приходили до породіллі вшанувати появу нової людини, зустрічали і проводжали дорогих гостей, справляли шлюбні обряди, прикрашали образи та накривали хліб на столі. За старовинною українською традицією на Покрову для того, щоб усі домочадці були протягом року здоровими, старша господиня брала вишитого рушника з-над Богородициної ікони й розвішувала його над вхідними дверима.

Підтримуючи народні традиції цього світлого свята  працівники  відділу краєзнавчої літератури та бібліографії 13 листопада  запрошують своїх користувачів та усіх охочих відвідати фольклорно-етнографічну імпрезу «Українська вишивка – скарбниця народної творчості». На  виставці будуть представлені рушники, серветки  та багато інших виробів народних вишивальниць Києва, Львова,  Київської, Кіровоградської, Чернігівської  та Тернопільської областей.

Родзинками виставки стануть зразки жіночого українського вбрання та рушники  кінця ХІХ — початку ХХ століття, люб’язно надані для експозиції  краєзнавчим музеєм  села Удайці Чернігівської області. Всі вишивки виконані  хрестиком, гладдю, оздоблені мережкою  та іншими цікавими техніками, що  притаманні різним регіонам   України.

Вас вразить   різноманіття  сюжетів та малюнків  вишивок, висока майстерність їх виконання. Ми підібрали сюжети різні за тематикою та розміром, щоб кожен знайшов щось до душі.

Справжня окраса виставки — вернісаж  картин вишивальниці з  міста Підволочиська Тернопільської області Солярчук Анастасії Гордіївни.

Доповнить захід  книжкова виставка, присвячена історії української вишивки з фондів відділу та  Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.

Вітаємо всіх з Покровою, з Днем козацтва та Днем захисника Вітчизни! Запрошуємо до перегляду справжнього народного мистецтва.

Виставка  буде діяти  до 14 листопада.

Наша адреса: вул. Володимира Винниченка, 16.

Телефон для довідок:  486-00-77.